Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yakında yemekhanede üyelik zorunlu olacak mı?

Yakında yemekhanede üyelik zorunlu olacak mı?


Costco'nun yemek alanı, toptancı perakendeci üyeliği olsun ya da olmasın pek çok alışverişçinin uğrak noktası olmuştur. Ancak yakında bu sosisli sandviçler ve pizza dilimleri yalnızca üyelere sunulacak.

Oynar

Artık çoğumuz 8 Nisan'ın tam güneş tutulması günü olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, bazı yemek tutkunları için bugün, bir etkinlik için gün batımı anlamına gelebilir: Costco yemek alanında yemek.

Depo perakendecisinin 1,99 dolarlık pizza dilimlerine ve 1,50 dolarlık sosisli sandviç ve içeceklere ev sahipliği yapan yemek alanları hem üyelerin hem de üye olmayanların favorisiydi. Costco'da alışveriş yapmak için yıllık 60 dolardan başlayan bir üyeliğe sahip olmanız gerekir. Ancak geçmişte üye olmayanlar yemek yemek için yemek salonuna girebiliyordu.

Hareketsizliğin sona erdiğine dair kelimenin tam anlamıyla bazı işaretler var. Bu ayın başlarında bir kullanıcı Sosyal ağ Reddit Orlando, Florida Costco'da çekildiğini söylediği bir tabelanın fotoğrafını yayınladı.

Tabelada “8 Nisan 2024'ten itibaren yemek alanımızdan ürün satın almak için aktif bir Costco üyelik kartı gerekecek” yazıyordu. “Bugün katılabilirsiniz. Lütfen ayrıntılar için üyelik sayacını kontrol edin.”

Diğerleri başka yerlerdeki tabelaların fotoğraflarını yayınladı ancak net bir tek tip çalışma alanı politikası yok Al-Share'a gazetesinin haberine göre..

Costco, yemek alanının durumuyla ilgili talebe hemen yanıt vermedi.

Bu, Costco'nun üye olmayanları yemek alanında yemek yemekten caydırmaya çalıştığı ilk sefer değil. Şubat 2020'de, yani koronavirüs tecritinin yürürlüğe girmesinden önce, Costco müşterileri de benzer belirtiler bildirmişti.

Costco ayrıca yakın zamanda üye olmayanların mağazalara girmesine karşı da önlem almaya başladı. Geçtiğimiz yıl perakendeci, üyeliklerini üye olmayanlarla paylaşmayı caydırmak için otomatik ödeme şeritlerini kullanan alışveriş yapanların fotoğraflarıyla birlikte üyelik kimliklerini de görmeyi rutin olarak istemeye başladı.

READ  SoftBank hisseleri, Vision Fund'ın başka bir büyük zararı duyurmasının ardından düştü

Costco'nun o dönemde USA TODAY'e yaptığı açıklamada, “Üye olmayanların üyelerimizle aynı avantajları ve fiyatları almasının doğru olmadığını düşünüyoruz.” deniyordu. “Costco fiyatlarımızı mümkün olduğunca düşük tutabiliyor çünkü üyelik ücretlerimiz işletme giderlerimizi dengelemeye yardımcı oluyor, bu da üyelik ücretlerimizi ve yapımızı bizim için önemli kılıyor.”

İşyeri kaygıları: Kaliforniya'da yeni asgari ücret yasasının yürürlüğe girmesiyle fast food işçileri işlerini kaybediyor

Sosisli sandviç alışverişi yapmak veya satın almak için neden Costco üyeliğine ihtiyacınız var?

Atılan tüm bu adımlar, alışveriş yapanları bunu yapmaya teşvik edebilir Kendi üyeliğini al.

2023 yılında 237,7 milyar dolar gelir bildiren Costco, yaklaşık 128 milyon üyesinden 4,6 milyar dolar üyelik ücreti elde etti. Şirketin 2023 yılı yıllık raporuna göre. Bu, 2022'ye göre %8'lik bir artışı temsil ediyor. Şirket, 2023 için %90'lık bir üyelik yenileme oranı bildirdi.

Costco, 60 $'lık Gold Star üyeliğine ek olarak, size gaz, seyahat, sigorta ve daha pek çok konuda ekstra fırsatlar sunan, yılda 120 $ karşılığında Executive üyelikler de satıyor.

Reddit'te bu konuyu tartışan bazı üyeler, üyelere her zaman mevcut mahkemede yemek yemelerinin söylendiğini düşündü. Reddit'teki bir posterde “Köpekler için 1,50 dolar bir hak değil” yazıyordu.

Bir başkası, “Costco bunu uygulamaya başladıktan sonra yemek alanı hatları çöktü ve buna bayıldım. Costco'ya 300 dolar düşürdükten sonra bu 2 dolarlık çip bana çok mutluluk verdi” dedi.

Ancak değişim gerçekleşirse herkes için iyi bir anlaşma olmayacak. “Dostum, üniversitedeyken ve üye olamayacak kadar fakirken, öğle yemeği için oraya giderdim. 1,50 dolarlık sosisli sandviç mi? Pizza mı? Bedava yedekler mi? Çok para biriktirdim!” Bir Reddit gönderisi çağrıldı.

Costco sosisli sandviçleri neden hala sadece 1,50 dolar?

İki yıl önce, Costco'nun mali işler müdürü Richard Galanti, mali sonuçları görüşmek üzere yaptığı bir görüşme sırasında yatırımcılara, mağazadaki diğer ürünlerin fiyatları artsa da sosisli sandviç serisinin artmayacağını söylemişti.

READ  Gelecek hafta Wall Street, ABD'li hisse senedi yatırımcılarının Fed yaklaşırken köpüklü Hazine piyasasını izlemesi konusunda gergin

Görüşmede, “Sosisli sandviç ve soda fiyatlarını biraz daha uzun süre, sonsuza kadar tut” dedi. MarketWatch'a göre.

Bu, Costco'nun kodamanlarından birinin sosisli sandviç fiyatı konusunda kararlı olduğu ilk sefer değil. O dönem Costco CEO'su olan Craig Jelinek, Costco kurucu ortağı Jim Singal'e perakendecinin seti 1,50 dolara satmaya devam edemeyeceğini çünkü “arka uzuvlarımızı kaybediyoruz” dediğini hatırlıyor. 424 ticari lokasyon rapor edildi.

Şu anda Costco'da danışman olarak çalışan Sinegal, Jellinek'e “Eğer sulu sosisli sandviç yetiştirirsen seni öldürürüm. Bunu öğren,” dedi.

Böylece Costco kendi sosisli sandviç fabrikasını kurdu. Jelinek o dönemde “Bunu 1,50 dolarda tuttuk ve adil bir getiri elde etmeye yetecek kadar para kazanıyoruz” dedi.

Katkıda Bulunan: James Powell ve Scott Gleeson

Mike Snyder'ı X ve Threads'de takip edin: @mikesnider & com.micegsnider.

Herkes ne hakkında konuşuyor? Bugün en son haberleri almak için bültenimize abone olun