Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi bu testte birkaç kez başarısız oldu; Elon Musk, Twitter anlaşmasından çekildi

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi bu testte birkaç kez başarısız oldu;  Elon Musk, Twitter anlaşmasından çekildi

Dow vadeli işlemleri Pazar akşamı, S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemleriyle birlikte Elon Musk’ın satın alımını sona erdirmek için harekete geçmesiyle Twitter hisselerine odaklanarak açılacak. Borsa rallisi gücünü gösterdi, Nasdaq ana endekslerin yükselişine öncülük ederken, daha yüksek kaliteli hisse senetleri alım sinyalleri verdi.

Nasdaq, bu yıl birkaç kez mücadele ederek haftayı 10 haftalık hareketli ortalama ve 50 günlük çizgi etrafında kapattı. Bu kilit seviyeleri kararlı bir şekilde temizleyen ana göstergeler olumlu bir hareket olabilir, ancak piyasa rallisi teknik dirençten kazanç sezonunun başlangıcına kadar birçok zorlukla karşı karşıya kalacaktır. Aksine, mevcut seviyelerden satış yapmak düşüş sinyali olabilir.

Elon Musk, Twitter anlaşmasını bitirmek istiyor

Cuma günü geç saatlerde Tesla CEO’su Elon Musk bilgilendirdi heyecan (TWTR) hisse başına 54,20 dolar değerinde 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı kapatmak istediğini söyledi. Musk’ın avukatları, Twitter’ın “sözleşmeden doğan yükümlülüklerine uymadığını” savundu.

Twitter yönetim kurulu, anlaşmadan emin olduğunu ve anlaşmayı kapatmayı planladığını söyledi. Musk’ın imzalanan anlaşmayı onurlandırması için mahkemede savaşmayı planlıyor. Uzun süren davalar muhtemeldir. Musk’ın ayrılmak için anlaşmayı kapatması veya büyük bir miktar – milyar dolardan fazla bir ayrılık ücreti – ödemesi gerekebilir.

Bu, Musk’ın gecikmeli olarak “negatif” TWTR hissesinde büyük bir hissesini ifşa ettiği ve büyümeyi önemli ölçüde artırabileceğini ve ifade özgürlüğünü destekleyebileceğini iddia ederek bir satın alma anlaşmasına hızla geçtiği Nisan ayından bu yana büyük bir geri dönüş oldu.

Twitter hissesi Cuma günü geç saatlerde %5 düşerek Mart ortasından bu yana en düşük seviyelerini gösterdi. Hisseler Cuma günü Washington Post’un anlaşmanın zor durumda olduğuna dair bir makalesinin ardından %5,1 düşüşle 36,81’e geriledi.

TSLA hissesi, genişletilmiş ticarette mütevazı bir şekilde yükseldi.

Bu arada Musk’ın Tesla’dan çekilmesi, Truth Social ile mücadele eden eski Başkan Trump için iyi haber olabilir. Dijital Dünya Edinme Şirketi. (DWAC), Cuma günü geç saatlerde %29 artışla Truth Social’ın ana SPAC birleşme ortağıdır.

Hisse senetleri yukarı hareketler yapıyor

McKesson (MCK), Birleşik Sağlık (Birleşmiş Milletler), iki sent (CNC), Lanthius (LNTH), Northrop Grumman (İtiraz yok belgesi), Ali baba (Baba), SolarEdge Teknolojileri (SEDG), fortinet (FTNT) Ve tesla (TSLA) Geleneksel kırılmalardan erken alım noktalarına ve çok agresif giriş noktalarına kadar dokuz hisse senedi alım bölgelerinin içinde veya yakınında.

Northrop, UnitedHealth ve LNTH’nin operasyondaki hisseleri IBD Lider Tablosu. Centene ve McKesson iş başında SwingTrader. FTNT hissesi açık IBD’nin uzun vadeli liderleri. BM hissesi var kusur 50. MCK ve Fortinet hisseleri açık IBD Büyük Başlık 20. Cuma günü McKesson’dı IBD hissesi bugün.

Makalede yer alan video, piyasanın durumunu tartışıyor ve yukarı doğru hareket eden üç hisse senedini analiz ediyor: McKesson, Lantheus ve Tesla.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleriyle birlikte Pazar günü saat 18.00 ET’de açılıyor.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Borsa rallisi geçen hafta endekslerde sağlamdan güçlüye kazançlarla toparlandı.

READ  Ucuz bir bileşen, yanan arabaları öldürmeye nasıl yardımcı olabilir?

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %0.8 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 %1,9 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 4.6 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %2.4 yükseldi.

10 yıllık Hazine faizi, Çarşamba günü %2.75’e düştükten sonra 13 baz puan artarak %3.1’e yükseldi. İki yıllık getiri de birkaç gün için 10 yıllık ortalamanın üzerinde kaldıktan sonra %3.1’e yükseldi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta %3’ten fazla düşerek varil başına 104.79 dolara geriledi, ancak Çarşamba günü 100 doların altına düştükten sonra.

İstihdam gecikmeli bir gösterge olma eğiliminde olmasına rağmen, Cuma günkü Haziran iş raporu beklenenden daha güçlüydü. Atlanta Federal Rezerv’in GSYİH tahmin aracı, geçen haftaki -%2.1’e kıyasla ikinci çeyrekte yıllık %1.2’lik bir düşüş görüyor.

CME’nin FedWatch endeksi bu ayın sonunda hala 75 baz puan ve Eylül’de 50 baz puan arttı. Ancak Kasım toplantısında, son birkaç gündeki çeyrek puanlık hareket beklentilerinden bir değişiklik olarak, yarım puanlık bir hareketin muhtemel olduğunu düşünüyor.

Haziran TÜFE’sinin Çarşamba günü enflasyonda daha fazla artış göstermesi ve Mayıs’taki %8,6’dan %8,8’e çıkması bekleniyor. Benzin fiyatları düşüyor, ancak 14 Haziran’da zirve yaptı ve ayın geri kalanında çok az düştü. Çekirdek enflasyonun geçen ay biraz sakinleşmesi muhtemel ve Haziran’dan sonra çekirdek enflasyonun hafifleyeceği görülüyorken, 75 baz puanlık artış geçen Temmuz ayı toplantısıyla sınırlı görünüyor.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) geçen hafta %1.6 yükselirken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Uygun) %1,5 teklif. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) ETF’nin FTNT hissesi ile %4,4 oranında arttı. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %6,45 arttı.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %1,5 düşerek haftalık kaybetme serisini sürdürdü. Küresel Altyapı Geliştirme Fonu X ABD (beşik) %0,7 yükseldi. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) Yüksek tutun ve düz kapatın. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %3.2 yükseldi. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %2,25 düştü ve Financial Select SPDR ETF)XLF) %0,6 yükseldi. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %0,8 arttı ve Birleşmiş Milletler büyük bir hisseye sahip oldu.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüzGeçen hafta %13,7 artarak 50 günlük çizginin üzerine çıktı. ARK Genomik ETF (ARKG) 50 günlük seriden sıçrayarak %14.4 arttı. Tesla hisseleri, Ark Invest’in ETF’leri aracılığıyla ana mülkiyettir.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


Alım alanlarındaki stoklar

McKesson hissesi Cuma günü %3.1 artışla 331.26’ya yükseldi ve birkaç erken alım sinyali verdi. Hisse senetleri 50 günlük çizgiden toparlandı, aşağı eğimli trend çizgisini kırdı ve 330.16’da kısa vadeli direnç yarattı. MCK stoğu şunları içerir: düz taban 340.04 satın alma noktası ile, MarketSmith Analizi. bu çizgi göreli kuvvetsağlanan grafiklerdeki mavi çizgi, son günlerde yeni zirveler kaydetti.

UnitedHealth hissesi Cuma günü %0.8 artışla 518.63’e yükseldi. Gün boyunca, Dow Jones devi 528.37’ye ulaştı ve 518.80’i geçti. satın alma noktası Ya bir fincandan ya da çift dipli bir tabandan, ancak girişin hemen altında kapalı. Salı günü, BM hissesi gün içindeki 50 günlük çizgiyi mini bir titreme olarak test etti. Olumlu bir işaret olan Centene de dahil olmak üzere birçok sağlık sigortası şirketi satın alma bölgelerinde veya yakınında bulunmaktadır. Ancak UnitedHealth’in kazancı 15 Temmuz Cuma günü ödenecek.

READ  Elon Musk, ESG'yi bir aldatmaca olarak nitelendirdi - Tesla patronu yatırımcılara bir iyilik yaptı mı?

Centene hissesi Cuma günü %3.2 artışla 88.01’e yükseldi ve 87.44’ün üzerine çıktı. çift ​​dip noktası nokta satın alma. UnitedHealth gibi, CNC hissesi de Salı günü 50 günlük çizgiyi test etti. Centene’nin RS serisi yeni bir seviyede. Centene’nin kazançları 26 Temmuz’a kadar ödenmeyecek, ancak UnitedHealth’in sonuçları Cuma günü CNC hisselerini etkileyebilir.

Lantheus hissesi Cuma günü %7.4 artışla 67.79’a yükseldi, 50 günlük çizginin üzerine sıçradı ve aynı zamanda trend çizgisini kırarak kısa vadeli en yüksek seviyenin üzerine çıktı. LNTH hissesi, Şubat ayının sonundan Haziran ayının başlarına kadar büyük bir dalganın ardından konsolide oluyor, ancak uygun bir üs haline gelmesi için bir haftaya daha ihtiyacı var.

Northrop hissesi, önceki hafta alış aralığına geri döndükten sonra, geçen hafta %1.2 düşerek 480.43’e düştü, ancak Salı günkü 50 günlük seri testinden geri döndü. NOC hissesi 50 günlük çizgiden ve 477.36 eski satın alma noktasından kullanılabilir. Northrop hissesinin artık bir dosyası var düz taban 492,40 satın alma puanı ile.

Alibaba hissesi 200 günlük çizginin üzerine çıktı ve 121’in üzerinde dirençle dip çizgiden çıktı. Hafta boyunca, BABA hissesi %4.2 artarak 120.90’a yükseldi ancak Cuma günü %1.2 düşerek bu kilit seviyelerin hemen altında kapandı. Perşembe günü, BABA hissesi İdeal olarak, dip bazlar 200 günlük çizginin önemli ölçüde üzerinde veya üstünde oluşacaktır, ancak birçok hisse benzer modeller gösteriyor. Birçok Çin İnternet hissesi iyileştirilmiş eylemler gösteriyor.

SolarEdge hissesi geçen hafta %6,75 artışla 295,11’e yükseldi ve Salı günkü 50 günlük çizgiden toparlandı ve Cuma günü 200-çizgisine geri döndü. SEDG hissesi 314.62 alım noktasında işlem görüyor. kulplu fincan tabanı. Ancak, doğrudan kolun tepesinden bir trend çizgisi üzerinde veya 3 aylık tabanın üzerinde işlem görüyor.

Fortinet hissesi geçen hafta %9.3 artarak 62.70’e yükseldi ve 50 günlük çizgiyi geri aldı ve 200 günlük çizginin hemen üzerinde sona erdi. Bu, FTNT hissesini erken giriş veya uzun vadeli lider olarak satın alma fırsatı sağlar. Ancak işlem hacmi hafta boyunca hafif seyretti. Fortinet hissesi zirvesinden uzak olsa da, RS serisi yeni bir zirvede, birkaç yazılımın iddia edebileceği bir şey.


Tesla’ya karşı BYD: Hangi EV devi satın almak için en iyisidir?


Tesla hissesi kısa haftada %10,3 artarak iki ay içinde ilk kez 50 günlük çizginin üzerine 752.9’a yükseldi. TSLA hissesi henüz geçen ay mayıs ayının en düşük seviyesinden geri çekilmedi, bu nedenle çok kısa bir dip tabanı silmeye çalıştığı söylenebilir.

Tesla hissesi, Musk’ın daha fazla TSLA satışı veya garantisi gerektirebilecek Twitter anlaşmasını sona erdirmek istediği haberlerinin ardından Cuma günü geç saatlerde %2 yükseldi.

Çok agresif bir tüccar burada bir pozisyon almaya çalışabilir, ancak erken girişte bile tipik bir IBD alımı olmayacaktır. Tesla hissesinin 200 günlük çizgiye ulaşmadan önce uzun bir yolu var ve tüm zamanların en yüksek seviyeleri bunun çok üzerinde.

Buna karşılık, Çin’in EV rakipleri BYD (BYD) Ve Lee Otto (LI) şu anda alım bölgesinde ve 52 haftanın en yüksek seviyelerinin hemen altında işlem görüyor.

READ  Fitch ve Moody's Rusya'nın kredi notunu önemsiz seviyeye indirdi

Tesla kendi Supercharger’ının kilidini açabilir Bir Beyaz Saray notuna göre yakında Amerika Birleşik Devletleri’nde. Tesla kazançları 20 Temmuz’da ödenecek.

Piyasa Artış Analizi

Bir hafta önce sarsılan borsa rallisi, Salı günkü gün içi en düşük seviyelerinden toparlandıktan sonra geçen hafta toparlandı. Nasdaq, 50 günlük ve 10 haftalık çizgilerinin yanı sıra Haziran sonundaki en yüksek seviyelerine yükseldi ve 10 haftalık ortalamasının kısmen üzerinde kapandı.

10 haftalık çizgi, teknoloji ağırlıklı endeks için önemli bir direnç alanıydı.

Cuma sabahı, güçlü bir istihdam raporunun Hazine getirilerini yükseltmesinin ardından ana ortalamalar güçlü bir şekilde geri çekildi. Ama kapatmak için geri döndüler ve hiçbir şey değişmedi.

S&P 500, Dow Jones ve Russell 2000 endeksleri henüz 50 günlük/10 hafta çizgisine ulaşamadı, ancak 21 günlük hareketli ortalamalarını geri aldı.

Ancak, geçen haftaki kazançların hafif ticaret hacminden gelmesi, büyük kurumların henüz bu piyasa rallisi için büyük bahisler yapmadığını gösteriyor.

Mevcut seviyelerdeki piyasa rallisini birkaç gün veya hafta boyunca duraklatmak korkunç bir şey olmaz. Bu, daha fazla bazın şekillenmesine ve ana ortalamaların önde gelen hisse senetlerine yetişmesine veya geri dönmeye çalışan en kötü isabetli isimlere düşmesine izin verecektir.

Bununla birlikte, daha fazla stok, farklı kalitede satın alma noktaları kuruyor. Medikal sektör, burada vurgulanan dokuz hisse senedinden dördünü oluşturan baskın olmaya devam ediyor. Ancak umut verici görünen başka sektörler de var.

Unutmayın, finansal piyasalar hala enflasyon, durgunluk ve Fed’in faiz artırım risklerini tartıyor. Hisse senetleri, tahviller ve emtialar şiddetli dalgalanmalara tabidir.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Piyasa rallisi hala ‘baskı altında’, ancak ana göstergeler bir hafta öncesine göre çok daha iyi görünüyor ve büyük bir pozitif hareket yapmak üzereler. Mavi çip stokları daha fazla büyüyor ve iyi davranıyorlar.

Bütün bunlar hala geçici. Özellikle mevcut seviyelerden keskin satışlar düşüş sinyali olabilir. Birkaç kötü gün, göstergelerin tekrar düşmesiyle son alımları net kayıplara dönüştürebilir.

Bu nedenle, piyasa ve pozisyonlarınız işe yaradıkça maruziyetinizi yavaş yavaş oluşturun. Kazançları elde etmek için kazananlardan yine de kısmi kazançlar alabilirsiniz. Kayıpları hızla azaltmaya hazır olun.

Bu hafta izleme listelerinizde çok çalışın. Önümüzdeki günlerde yapılacak olası satın alma seçeneklerine özellikle dikkat ederek kapsamlı bir liste oluşturun.

Önümüzdeki hafta toparlanmaya başlayacak olan kazanç sezonuna özellikle dikkat edin. Yükselen enflasyon, güçlü dolar ve yavaşlayan büyüme arasında birçok şirketin eksik veya kasvetli bir kılavuz yayınlamasını bekliyoruz. Bu nedenle, mülkünüzün kazançlarınızı ne zaman bildirdiğine veya büyük rakiplerin ne zaman hazır olduğuna dikkat edin.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listeleri, Araçlar ve Analizlerin Kilidini Açın

Elektrikli arabalara nasıl yatırım yapılır?