Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mars, doğum oranları, ancak Twitter’da değil: Elon Musk, Sun Valley imparatorlarını büyüledi

Mars, doğum oranları, ancak Twitter'da değil: Elon Musk, Sun Valley imparatorlarını büyüledi

SpaceX sahibi ve Tesla CEO’su Elon Musk, 13 Haziran 2019’da Los Angeles, California, ABD’deki E3 Games Konferansında konuşuyor. REUTERS/Mike Blake/

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Reuters) – Konferansa katılan iki kaynak Reuters’e verdiği demeçte, Elon Musk’ın Cumartesi günü Sun Valley’de İmparatorlardan oluşan bir kitleye hitap ederken çöken Twitter anlaşmasını tartışmaktan kaçındığını söyledi.

Kaynaklar, Musk’ın zamanının çoğunu geniş kapsamlı bir röportajda Mars’ı kolonileştirmek ve Dünya’daki artan doğum oranlarının avantajlarını övmek hakkında konuştuğunu söyledi. Tesla Inc’in CEO’su Musk (TSLA.O) Roket şirketi Space X, Kızıl Gezegen’de bir uygarlığın yaratılmasını uzun süredir savunuyor.

Musk, bu haftanın başlarında, bir medya raporunun Neuralink’te kıdemli bir CEO ile ikizleri olduğunu söyledikten sonra, “nüfus azlığı krizi” olarak adlandırdığı şeye yardım etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Devamını oku

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Zengin ülkelerdeki doğum oranlarının ne kadar düşük olduğundan bahsetti, Twitter’da kapsamlı bir şekilde araştırdığı bir konu.

Milyarder girişimci, Twitter Inc.’i satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmasının sona erdiğini açıkladıktan 24 saatten kısa bir süre sonra, Idaho’daki medya ve teknoloji yöneticilerinin yıllık toplantısı olan Allen & Co Sun Valley Konferansı’nda sahne aldı. (TWTR.N).

Röportaj, Musk ve diğer birkaç şirket tarafından kurulan yapay zeka araştırma firması OpenAI’nin CEO’su Sam Altman tarafından yapıldı.

Musk’ın Allen & Co Sun Valley konferansına gelişi, bu haftanın kaydedilmemiş olayına bir sarsıntı gönderdi ve manşetler genellikle medyanın meraklı gözlerinin dışında gerçekleşti.

Röportajdan önce isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan üst düzey bir medya yetkilisi, “Mutlak bir kaos gibi geliyor” dedi. “İnsan kendi kurallarını koyar… Bu adamı ciddiye almak zorunda olduğunuz Twitter olmaktan nefret ediyorum.”

READ  Elon Musk Twitter'ı satın almayı teklif ediyor: canlı haberler, geri bildirimler ve güncellemeler

Sun Valley genellikle Met Gala’nın spor bir versiyonu olarak kapsanır, gelen paparazziler polar kaplı medya patronlarını ve gazetecilerin tesisin Konditorei Café’sinde enerji yemekleri sunan gazetecileri yakalar.

Cuma günü önde gelen bir Hollywood arabulucusu, Musk’ın röportajının bu yılki kongrenin köklü ve serebral atmosferini canlandıracağını umuyordu.

Saatler sonra, Musk’ın avukatları Twitter’a sekiz sayfalık bir mektup göndererek, sosyal ağı elde etmek için anlaşmayı rafa kaldırmayı planladığını söyledi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belgede, Twitter’ın son iki ay içinde tekrarlanan bilgi taleplerine yanıt vermediği veya iki kilit yöneticinin görevden alınması gibi işini etkileyecek eylemlerde bulunmadan önce onay almadığı iddia edildi. . Devamını oku

O zamana kadar, medya çevrelerindeki konuşmalar, Netflix Inc.’in ardından Wall Street’in akış işini yeniden değerlendirmesine odaklandı. (NFLX.O) Abone kayıpları.

Bir dijital medya yöneticisi, genellikle durgunluklardan yalıtılmış olan Hollywood’un aniden çöken ekonominin akış hizmetlerine yaptığı multi-milyar dolarlık yatırımını nasıl etkileyeceği konusunda endişelenmeye başladığını söyledi.

Dijital medya yöneticisi, abonelerin hizmetten ayrıldığını belirterek, “İnsanlar ilk kez ekonominin eğlence işini gerçekten etkilediğini fark ediyor, çünkü enflasyon kesintiyi etkiliyor” dedi. “İnsanlar şimdi ‘Vay canına, gerçekten bu üç şey için para mı ödeyecekler?’ diyorlar.” “

Musk’ın açıklamasının ardından CEO’lardan biri odadaki file işaret etti ve Cumartesi günkü yorumlar iki konferans katılımcısı için rahatsız edici olabilir: Twitter CEO’su Parag Agrawal ve baş finans sorumlusu Ned Segal.

Musk’ın son zamanlarda Agrawal’a verdiği genel mesajlardan biri, Twitter CEO’sunun şirketin spam botlarını nasıl hesapladığına dair savunmasına yanıt olarak bir balon emoji tweeti şeklinde geldi. Devamını oku

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Don Chmilevsky Los Angeles’tan bildiriyor); Düzenleme Kenneth Lee, Franklin Paul ve Chris Reese

READ  İtfaiyeciler Azor Adaları açıklarında lüks bir motorlu gemideki alevleri söndürmek için mücadele ediyor

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.