Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Drake, Astroworld trajedisi davasından çıkarıldı

Drake, Astroworld trajedisi davasından çıkarıldı

Fotoğraf: Prens Williams/WireImage

Teksaslı bir yargıç, Drake'i Astroworld trajedisi nedeniyle açılan davadan uzaklaştırdı. her biri için Houston Chronicle, rapçi Cuma günü 2021 Astroworld festivali sonrasında açılan büyük bir toplu davadan düşürüldü. Drake, kalabalık bir izdihamın 10 kişiyi öldürdüğü ve yüzlercesini yaraladığı Houston'daki Travis Scott konserine konuk olarak katıldı. Bir davaya göre Edinilen ile Bugün Amerika, Harris İlçe Bölge Mahkemesi, Drake'in özet karar talebini kabul etti ve “bu birden fazla ilçeyi kapsayan davada tüm davacılar ve müdahiller tarafından Davalıya (Drake) karşı getirilen tüm iddiaları” reddetti. Avukatları Mart ayında kendisinin festival planlamasının bir parçası olmadığını, herhangi bir güvenlik brifingi almadığını ve 14 dakikalık sahneye çıkmadan önce veya sırasında herhangi bir kalabalık kontrolü sorunu veya stop-show emri hakkında bilgilendirilmediğini savundu.

Davada aralarında Scott ve Live Nation'ın da bulunduğu düzinelerce sanığın ismi yer alıyor. Drake ve Scott'ın şirketi Epic Records reddedildi. Bu arada Associated Press Raporlar Etkinliği canlı yayınlayan Apple ve Scott'la bağlantılı iki şirket tarafından yapılan reddedilme talepleri reddedildi. İlk duruşmanın 6 Mayıs'ta yapılması planlanıyor.

Houston'daki büyük jüri daha önce Scott ve birkaç Astroworld festivali organizatörünün cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmayacağına karar vermişti. Ancak katılımcılar ve sevdikleri tarafından Scott ve diğer sanıklara karşı çok sayıda hukuk davası açıldı. Drake'in düşürüldüğü toplu dava, birden fazla iddianın birleşimiydi.

READ  Sony Pictures, tarihi bir anlaşmayla Alamo Drafthouse Sinemalarını satın aldı