Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yapışık ikizler Laurie ve George Chappelle 62 yaşında hayatını kaybetti

Yapışık ikizler Laurie ve George Chappelle 62 yaşında hayatını kaybetti

Bu ender görülen olayda dünya rekoru kıran ve farklı cinsiyette olduklarını ilk öğrenen yapışık ikizler, 62 yaşında hayatını kaybetti.

Lori ve George Chappelle'in 7 Nisan'da Pensilvanya'daki bir hastanede öldükleri açıklandı Ölüm yazısı. Kafatasında birleşen ikizler beyinlerinin yüzde 30'unu paylaşıyordu ama meslekleri ve ilgi alanları tamamen farklıydı.

“Dorie'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde performans sergileyen bir country şarkıcısı olarak kariyeri vardı ve Laurie de kupa kazanan bir bowling oyuncusu.

“Uyanıp 'Ah, ben yapışık ikizim' diye düşünmüyorum. İki kolum ve iki bacağım var. “Ben normal bir hayat yaşayan normal bir insanım.” Los Angeles zamanları 2002'deki bir röportajda.

Doktorlar, 1961'de doğduklarında çifte yalnızca bir yıl yaşamaları için süre tanıdılar, ama onlar tüm zorluklara rağmen kendi dairelerinde bağımsız yaşamayı başardılar; Laurie, spina bifidalı George'u tekerlekli sandalyeye itti.

O dönemde ikisini ayıracak bir ameliyat olmadığından, ikizlere bir dizi korkunç teşhis konuldu ve doktorlar sonunda ebeveynlerini, onları yirmi yıldan fazla bir süre boyunca bakımevinde tutmaya ikna etti. Ancak yetişkinlik boyunca kendi yollarını açarak her zaman ileriye bakmayı seçtiler.

2007 yılında George, ünlü geçiş kararını açıklayarak onları dünyanın heteroseksüel olarak tanımlanan ilk yapışık ikizleri haline getirdi. Lori, 2002'deki bir röportajında ​​Pennsylvania'daki apartman dairelerinde farklı odaları olduğunu, her gece uyku düzenlerini değiştirdiklerini, farklı zamanlarda duş aldıklarını ve uyumlu olmadıklarında veya durum gerektirdiğinde “birbirlerini görmezden gelmeyi” öğrendiklerini belirtti.

Yaptığı her şey normal ama biz çok mutluyuz” dedi.

READ  Ryan Reynolds'ın Met Gala'da Blake Lively'nin elbisesine tepkisi