Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Duke'lu Kyle Filipowski, Wake'in sahasında galibiyet fırtınası yaparken bir taraftar tarafından yaralandı

Duke'lu Kyle Filipowski, Wake'in sahasında galibiyet fırtınası yaparken bir taraftar tarafından yaralandı

WINSTON-SALEM, N.C. — Hunter Sallis 29 sayı atarken, Andrew Carr da ikinci yarıda muhteşem bir performans sergileyerek Wake Forest'ın Cumartesi günü Duke'u 83-79 yenmesine yardımcı oldu ve NCAA Turnuvası şansını büyük ölçüde artırdı.

Demon Deacons taraftarları kutlamak için sahaya hücum ederken, Duke yıldızı Kyle Filipowski soyunma odası tüneline doğru yürürken yanında koşan bir taraftarla çarpıştıktan sonra yaralanmış görünüyordu. Bağlanmıştı ve kaosun ortasında sahadan çıkarılmasına yardım edilmesi gerekiyordu.

Çarpışmada dizinden yaralandığını söyleyen Filipovsky, temasın kasıtlı olduğuna inanıyor.

Filipovski maçtan sonra WFMY News'e “Bu durumun ele alınışı gerçekten çok saçma” dedi. “Bunun tamamen kişisel olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle kasıtlıydı. Dediğim gibi, benim gibi büyük bir adamın saha dışında benim etrafımda çalışamayacağını görmeye çalışan bir adam görmeleri için hiçbir neden yok, anlıyor musun? Var bunun için mazeret yok.”

Duke koçu John Scheer, mahkemenin işgalinden duyduğu endişeyi dile getirdi ve bunun yasaklanması çağrısında bulundu.

“Mahkemeye baskın yapılmasını ne zaman önleyeceğiz?” Cher medyaya sordu. “Bunu ne zaman yasaklayacağız? Bir oyuncunun yüzüne yumruk atıldığı, itildiği veya alay edildiği bir şeye kaç kez bulaşması gerekir? Bu tehlikelidir.

“Ülkenin her yerine bakın. Kaitlin Clark, bir şeyler oluyor. Şimdi Flip, durumunun nasıl olacağını bilmiyorum. Ayak bileğini burktu. Bu bir şey, ben oynadığımda, en azından benim için öyleydi 10 saniye. “Ve sahaya hücum ediyorsunuz. Şimdi zil çalmıyor ve yerde koşuyorlar. “Bu yıl başımıza çok şey geldi.”

Wake Forest antrenörü Steve Forbes, Scheer ile oyunda saha taramasına izin verilmemesi gerektiği konusunda hemfikirdi

Forbes, “Sonunda ne olduğunu görmedim. Umarım iyidir” dedi. “Adliyeye zorla girilmesinden hoşlanmıyorum. Bunu hiç yapmadım. Daha önce de bunlardan birinin parçasıydım. Kendimi güvende hissetmiyorum.”

READ  NCAA 200'den fazla ihlal keşfettiği için Gönüllüler bowling yasaklarından kaçınıyor

Filipowski 17 sayıyla Blue Devils'e (21-6, 12-4) liderlik etti.

Sallis, Demon Deacons kutlamalarının başlamasına 1,8 saniye kala iki serbest atış atarak maçı sonlandırdı (18-9, 10-6 Atlantic Coast Konferansı). Carr 18 sayıdan 16'sını devre sonunda tamamladı; buna Demon Deacons'ın onu besleyerek direkten çıkmasını veya içerde Mark Mitchell'e gol atmasını kolaylaştıran baskın esneme hareketleri de dahil.

Bu raporda Associated Press'ten alınan bilgiler kullanılmıştır.