Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Efsanevi kriket oyuncusu Shane Warren, Tayland’da 52 yaşında öldü.

Efsanevi kriket oyuncusu Shane Warren, Tayland’da 52 yaşında öldü.

BANGKOK (Reuters) – Avustralyalı kriketçi Shane Warren, tüm zamanların en iyi bowling oyuncularından biri olan, yeteneği ve kişiliği sporu çok geride bırakan 52 yaşında Cuma günü öldü. Daha fazla oku

Ailesi yaptığı açıklamada, uluslararası kariyerini 2007 yılında çarpıcı bir 708 küçük kapı testiyle tamamlayan Warren’ın Tayland’ın Koh Samui kentinde kalp krizinden öldüğünü doğruladı.

Açıklamada, “Shane villasında tepkisiz bulundu ve sağlık personelinin tüm çabalarına rağmen hayata döndürülemedi” denildi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

“Aile şu anda mahremiyet talep ediyor ve zamanı gelince daha fazla ayrıntı verecek.”

Bacak eğirme sanatını yeniden canlandırmasıyla tanınan Warne, ilk çıkışını 1992’de Hindistan’a karşı yaptı ve 15 yıllık uluslararası kariyerini bitirdiğinde, spinner kendini oyunun tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul ettirmişti. Daha fazla oku

Ayrıca bir gün boyunca 194 oyuncudan 293 kaleye sahipti ve Avustralya 1999 Dünya Kupası Finalinde Pakistan’ı yendiğinde Maçın Adamı ödülünü kazandı.

Tayland polisi, Warren ve diğer üç arkadaşının özel bir villada kaldıklarını ve eski kriketçinin akşam yemeğine gelmemesi üzerine içlerinden birinin onun hakkında bilgi almaya gittiğini söyledi.

Koh Samui’deki Bo Put polisiyle birlikte bir polis memuru olan Chachawin Nakmosik, Reuters’e telefonla verdiği demeçte, “Arkadaş ona kalp masajı yaptı ve bir ambulans çağırdı.”

“Sonra acil müdahale birimi geldi ve 10-20 dakika tekrar suni teneffüs yaptı. Sonra Uluslararası Tay Hastanesi’nden bir ambulans geldi ve onu oraya götürdü. Beş dakika kalp masajı yaptılar ve sonra öldü.”

Chachawin, ölüm nedenini bilmediklerini ancak şüpheli olarak değerlendirmediklerini de sözlerine ekledi.

Warren’ın ölümü, Avustralyalı kaleci Rod Marsh’ın Cuma günü 74 yaşında ölmesinden saatler sonra geldi.

READ  LeBron James ve Lakers uzatmada Grizzlies'i geride bırakarak 3-1 öne geçti

Warren’ın ölümünün bildirilmesinden 12 saat önce yaptığı son Twitter gönderisi, Marsh’a bir övgüydü.

“Rod Marsh’ın vefat haberini duymak çok üzücü. Harika oyunumuzun efsanesiydi ve pek çok genç erkek ve kıza ilham kaynağı oldu. Rod krikete büyük ilgi gösterdi ve özellikle Avustralya ve İngiltere’deki oyunculara çok şey verdi. Ross’a ve ailesine kucak dolusu sevgiler gönderiyorum.”

Tüm zamanların büyükleri

Wisden Cricketers’ Almanack tarafından yirminci yüzyılın en büyük beş oyuncusu arasında gösterilen Warne, kariyeri ve yaşam tarzı sıklıkla manşetlerde yer alan, oyunun en popüler seyircilerinden biriydi. Daha fazla oku

Zararlı vertigo cihazı sık sık tartışmalara yol açtı ve 2003 yılında yasaklı diüretikler için pozitif test edildikten sonra 12 ay kaldı.

Genellikle Avustralya’da hiç görülmemiş en iyi kaptan olarak anılan o, Rajasthan Royals’e 2008’de Hindistan Premier Ligi’nin ilk şampiyonluğunu kazanmaları için ilham verdi. Devamını oku

Warren’ın ölümü kriket dünyasından bir onur seline yol açtı.

Büyük Hint rakibi Sachin Tendulkar, Warney’nin ölümüyle “şok, şaşkın ve perişan” oldu.

Tendulkar, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Seninle saha içinde ve dışında hiçbir zaman sıkıcı bir an olmadı. Saha içi ve saha dışı düellolarımıza her zaman değer vereceğim. Senin Hindistan için her zaman özel bir yerin vardı ve Kızılderililerin senin için özel bir yeri vardı. “

Büyük Viv Richards ile savaşan Batı Hint Adaları da Twitter’da haraç ödedi. Daha fazla oku

“İnanılmaz. Baştan sona şok oldum. Bu doğru olamaz… Huzur içinde yat ShaneWarne. Şu anda nasıl hissettiğimi tarif edecek bir kelime yok. Kriket için büyük kayıp,” diye yazdı.

Avustralya Testi kaptanı Pat Cummins, Warren’ı “yüzyılda bir kerelik bir kriket oyuncusu” olarak nitelendirdi ve şu anda Pakistan’da oynayan takımın “haberlerle uyuşturulduğunu” söyledi.

READ  23 sakat oyuncu Bengals'a hazırlanmak için 'sürecimizi durdurmayın'

Cummins, “Oyun grubundaki çoğumuz ona taparak büyüdük ve sonuç olarak bu harika spora aşık olduk” dedi.

“Kriket, Shane ortaya çıktıktan sonra eskisi gibi değildi ve o gittikten sonra asla eskisi gibi olmayacak. Huzur içinde yat King.”

Cummins, “Rod March’ın ve şimdi Shane’in ölümünden sonra Avustralya kriketi için iki korkunç gün oldu. Düşüncelerimiz her iki aileyle birlikte” diye ekledi. Daha fazla oku

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Manchester’da Simon Evans, Yeni Delhi’de Amlan Chakraborty ve Bangkok’ta Patbisha Tanakasimpipat tarafından ek raporlar; Toby Davis’in düzenlemesi

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.