Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Böyle geceler olacak’: Jazz, Pelicans’ın 34 sayılık mağlubiyetini açıkladı

‘Böyle geceler olacak’: Jazz, Pelicans’ın 34 sayılık mağlubiyetini açıkladı

Tahmini okuma süresi: 3-4 dakika

NEW ORLEANS – Cuma günkü maçtan önce, New Orleans teknik direktörü Willie Green’e neden Utah Jazz’ın bu sezon ligdeki en iyi hücum hattına sahip olduğunu düşündüğü soruldu.

Green, “Çok fazla hata yapmazlar” dedi.

Muhtemelen genellikle…

Cuma günü ise işler zordu – gerçekten zordu.

Jazz ilk çeyreğin ardından 18 sayı, ilk yarının sonunda 27 sayı, ikinci yarıda ise Pelicans’ın Smoothie King’in ortasında 124-90 puanla tamamen yere yığılmasıyla 37 sayı düştü.

Jazz koçu Quinn Snyder, “82 geceden sonra böyle olacak” dedi.

Jazz erkenden geçişte kolay sayılara izin verdi ve boyayı kırmak ve Long Pelicans’a karşı hücum etmek için mücadele etti. Bu kötü bir kombinasyondu; Bu, New Orleans’ı ikinci çeyreğin başlarında 20 sayılık bir farka taşıdı. Mermiler gecenin geri kalanında bu işaretin üzerinde kaldı.

Jazz bu sezon düşük sayı kaydetti ve %34.8 ile sahadan şut attı.

Donovan Mitchell, “Böyle geceler geçireceğiz… kredinin vadesi geldiğinde kredi ver,” dedi.

Utah iyi oynamadı – ondan çok uzak – ama Mitchell için oyun cazdan çok kuğularla ilgiliydi. Herb Jones & Company, Mitchell’i topu bırakmaya zorladı ve Jazz sahaya girmek için iki, üç veya dört pas daha yapmak zorunda kaldı. Caz olmadığında – ve çok azdı – çoğu zaman dönmeye ve diğer yöne gitme fırsatına yol açtı.

Yakında mermiler şişti ve şişti.

Mitchell, “Zorlaştırdılar ve 48 dakika boyunca zorlaştırdılar.” Dedi. “Bence bu performansı onlar için bu kadar özel yapan şey bu.”

Caz yavaş başladığı için bu sezon çok maç oldu. Pazar günü sadece bir örnek vermek gerekirse, Utah maçın ilk dakikalarında geri dönmeden ve kazanmadan önce Phoenix Suns’ın 14 puan gerisinde buldu.

READ  John Murphy, Bell'in maç bazında spikeri olarak geri dönmeyecek

Snyder, NBA’de 20 sayılık bir farkın hiçbir şey olmadığını bile söyledi. Bu genellikle böyledir. Çoğu takımın gol atabileceği şekilde, tek bir tur her şeyi değiştirebilir. Cuma günü ise Jazz geri dönmekle tehdit bile etmedi.

Farklı olan nedir?

Mitchell, “Bunu bir grup olarak yaşadığımızı söyleyemem,” dedi.

Bu açıktı – kimse iyi oynamadı.

Mitchell, 18’e 5 vuruşta 14 sayı ile bitiren etkileyici çaylak Jones (hatta basın toplantısından sonra oturup Jones’u övdüğünden emin olmak için oturdu) tarafından izlendi.

Bojan Bogdanovic sahadan 11 de 1 gitti ve sadece 5 sayı kaydetti. Mike Conley ve Jordan Clarkson, 3 sayılık bir mesafeden 0’a 4 gitti. Nikel Alexander Walker, Juancho Hermongomes, Odoka Azubuike, Eric Paschal ve Jared Butler’ın maç sonu kadrosu bile son yedi dakikada sayıları sekize çıkardı.

Mitchell, Utah’ta tam olarak olmayan şeyi parmağıyla gösteremedi – yorgunluk muydu? Zavallı zihniyet? – Ama açıkçası, pelikanların oynayış şekline bakılırsa, muhtemelen hiçbir önemi yoktu.

Mitchell, “Şu anda bize gerçekten söylemek istemiyorum, gerçekten onlara kredi vermek istiyorum çünkü yarı yarıya 30’a geldiğinizde ve sonra 30’da kalmaya devam ettiğinizde, ne olursa olsun, (bu zor),” dedi Mitchell. “Bir atış yapacaktık, biraz hızlı koşacaktık ve onlar karşılık verdiler. Bir geçiş veya orta menzilli bir atışla kurtarın. Bu başlı başına bir beceridir ve kredinin vadesi geldiğinde kredi vermeniz gerekir ve bu gerçekten benim noktam.” Bu gece gerçekten iyi basketbol oynadılar. Biz oynamadık.”

İlginizi çekebilecek daha fazla hikaye