Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildi

Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildi

8 Temmuz (Reuters) – Elon Musk, Tesla Inc CEO’su (TSLA.O) Dünyanın en zengin kişisi, Cuma günü yaptığı açıklamada, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmasını tamamladığını söyledi. (TWTR.N) Çünkü sosyal medya şirketi sahte hesaplar hakkında bilgi veremedi.

Twitter hisseleri, genişletilmiş işlemlerde %7 düştü. Musk, Nisan ayında hisse başına 54.20 dolar teklif etmişti.

Twitter CEO’su Brett Taylor, mikro blog platformunda, kurulun birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal işlem başlatmayı planladığını söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

“Twitter Kurulu, anlaşmayı Bay Musk ile kararlaştırılan fiyat ve şartlarda kapatmayı taahhüt ediyor…” diye yazdı.

Bir dosyada Musk’ın avukatları, Twitter’ın, şirketin iş performansı için gerekli olan, platformdaki sahte veya spam hesaplar hakkında çok sayıda bilgi talebine yanıt vermediğini veya reddettiğini söyledi.

Talepte, “Twitter, bu anlaşmanın birçok hükmünü ihlal ediyor ve Bay Musk’ın birleşme anlaşmasına girerken dayandığı yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunmuş gibi görünüyor” dedi.

Duyuru, dünyanın en zengin kişisinin Nisan ayında Twitter için 44 milyar dolarlık bir anlaşma yapmasından sonra, ancak sosyal medya şirketi spam botlarının hesabının daha düşük olduğunu kanıtlayana kadar devralmayı durdurmasının ardından, irade-olmayacak destanında bir başka bükülme oldu. toplam kullanıcılarının %5’i.

Anlaşmanın şartları, Musk’ın anlaşmayı tamamlamaması durumunda 1 milyar dolarlık bir ayrılık ücreti ödemesini gerektiriyor.

Musk, şirket spam ve bot hesaplarının sosyal medya hizmetinde reklam görüntüleyen kullanıcıların %5’inden daha az olduğuna dair kanıt göstermediği takdirde anlaşmayı engellemekle tehdit etti.

Kararın, milyarder ile San Francisco merkezli 16 yaşındaki şirket arasında uzun süreli bir yasal mücadeleye yol açması muhtemel.

(Greg Romelutis raporlar). Bengaluru’da Shafi Mehta tarafından ek raporlama. Kurgu Sriraj Kalovila, Anna Driver ve Lisa Schumaker

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.