Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rogers Network, büyük bir kesinti milyonlarca Kanadalıyı vurduktan sonra devam ediyor

Rogers Network, büyük bir kesinti milyonlarca Kanadalıyı vurduktan sonra devam ediyor
  • Rogers, Kanada telekom sektörüne hakim
  • Bankacılık hizmetleri aksadı, ulaşım aksadı
  • Kesinti, telekomünikasyon sektöründeki rekabet eleştirilerini yeniliyor

TORONTO/OTTAWA (Reuters) – Rogers Communications Inc, ağının Cuma günü geç saatlerde Kanada’nın en büyük telekom operatörlerinden birinde bankacılık, ulaşım ve devlet hizmetlerini milyonlarca kişi için kapatarak 19 saatlik bir kesintinin ardından toparlanmaya başladığını söyledi. sektördeki hakimiyetidir.

İnternet erişimini, cep telefonu ve sabit telefon bağlantılarını etkileyen kesinti ile hayatın neredeyse her yönü sekteye uğradı. Kanada genelinde polis, bazı arayanların 911 aramalarıyla acil servislere ulaşamadıklarını söyledi.

Kanadalılar hala internet bağlantısı olan kafeleri ve halk kütüphanelerini doldurdu ve bir sinyal yakalamak için otellerin dışına çıktı. Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı, kesintinin gelen yolcular için mobil uygulamayı etkilediğini söyledi. Perakendeciler için nakitsiz ödeme sistemleri sekteye uğradı; Bankalar ATM hizmetlerinde sorunlar olduğunu bildirdi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Roger’lar (RCIB.TO) Twitter’da yaptığı açıklamada, “Kablosuz hizmetlerimiz iyileşmeye başlıyor” dedi ve işçiler insanları mümkün olduğunca çabuk tekrar çevrimiçi hale getirmeye çalışıyor.

ayrı ayrı Beyan Rogers Başkanı ve CEO’su Tony Staveri, web sitesinde elektrik kesintisi için özür diledi ve “Bugün sizi hayal kırıklığına uğrattık. Daha iyisini yapabiliriz ve yapacağız” dedi.

Şirketin ağların ne zaman tamamen geri yükleneceğine dair bir zaman çizelgesi olmadığını da sözlerine ekledi, “ancak tam hizmetleri geri yüklerken müşterilerimizle bilgi paylaşmaya devam edeceğiz.”

Etkilenen müşterilere kredi uygulanacağını söyledi.

Kamu Güvenliği Bakanı Marco Mendicino’nun sözcüsü Cuma gecesi yaptığı açıklamada, kesintinin bir siber saldırının sonucu olmadığını söyledi.

Rogers’ın hisseleri Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda 73 sent düşüşle 61,54 C$’dan (47,53$) kapandı.

Kesinti, yaz seyahat sezonunun zirvesinde ulaşım ve uçuş rezervasyonlarını da zorlaştırdı.

READ  Jim Kramer, yatırımcıların bu 5 endüstriyel hisseyi istek listelerinde bulundurmaları gerektiğini söylüyor

Bir Sao Liu sözcüsüne göre, şu ana kadar Transport Canada, bu kesintinin bir parçası olarak herhangi bir uçuş, deniz veya demiryolu hizmeti üzerinde doğrudan güvenlik veya güvenlik etkisi olduğuna dair bir rapor almadı.

Bu, Rogers’ın 15 aydaki ikinci boykotuydu. NetBlocks izleme grubuna göre, EDT (0830 GMT) sabah 4:30 civarında başladı ve Kanada’da gözlemlenebilir internet bağlantısının dörtte birini ortadan kaldırdı.

Yaklaşık 10 milyon kablosuz abonesi ve 2,25 milyon perakende internet abonesi ile Rogers, Kanada’nın en kalabalık eyaleti olan Ontario’nun en büyük sağlayıcısıdır ve en büyük şehri Toronto’ya ev sahipliği yapmaktadır. Rogers, M.Ö. (M.Ö. TO) ve Telus Corp (T.TO) Kanada’daki pazar payının %90’ını kontrol ediyor.

Kanada Sanayi Bakanı Francois-Philippe Champagne bir tweet’te durumu “kabul edilemez” olarak nitelendirdi ve bir çözüm bulmak için Rogers, Bell ve Tellus da dahil olmak üzere telekomünikasyon yöneticileriyle temas halinde olduğunu söyledi.

Toronto Dominion Bank dahil olmak üzere Kanada finans kurumları ve bankaları (TD.TO) Montreal Bankası (BMO.TO), hizmetlerin kesintiye uğradığını söyledi. Kanada Kraliyet Bankası (RY.TO) ATM’lerin ve çevrimiçi bankacılığın etkilendiğini söyledi.

Rogers Building’in genel bir görünümü, Rogers Communications’ın Toronto, Ontario, Kanada’daki genel merkezi, 22 Ekim 2021. REUTERS/Carlos Osorio

Kanada’nın en işlek havalimanı arasında yer alan Vancouver Uluslararası Havalimanı’nın bir sözcüsü, yolcuların otopark için ödeme yapamayacağını, ATM terminallerini kullanamayacaklarını veya havalimanı perakendecilerinden ürün satın alamayacaklarını söyledi.

Kanada Hava (AC.TO)Ülkenin en büyük havayolu şirketi, çağrı merkezinin etkilendiğini söyledi. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndekiler gibi Kanada’daki havayolları, pandemi nedeniyle personel sıkıntısı nedeniyle uçuş iptalleri ve gecikmeler arasında çok sayıda çağrı alıyor. Devamını oku

Pop yıldızı The Weeknd Cuma gecesi, Rogers Center Stadyumu’ndaki durağının, mekanın operasyonlarını etkileyen bir hizmet kesintisi nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

Şarkıcı bir tweet’te “Parçalandım ve kırıldım. Bütün gün etraftaydım ama Rogers’ın kesintisi nedeniyle elimizde değil” dedi.

READ  Ev inşa hissi Temmuz ayında tarihsel olarak düştü

Yarışma

Eleştirmenler, kesintinin telekomünikasyonda daha fazla rekabet ihtiyacını gösterdiğini söyledi.

Bu yılın başlarında, Kanada Rekabet Bürosu, Rogers’ın rakibi Shaw Communications’ı devralma teklifini engelledi. (SJRb.TO) 20 milyar Kanada doları değerinde bir anlaşmada, telekom fiyatlarının dünyanın en yüksekleri arasında olduğu bir ülkede rekabeti engelleyeceği söyleniyor. Birleşme hala nihai kararı bekliyor. Devamını oku

Rogers/Shaw anlaşmasına dahil olan kablosuz sağlayıcı için teklif veren bir yatırım şirketi olan Globealive’ın genel müdürü Anthony Lacavera, dedi.

Cuma günü, Kanada pasaport ofisleri ve İletişim Düzenleme Kurumu da dahil olmak üzere bazı devlet kurumları internet erişimini kaybettikten sonra hizmetleri iptal etti. Ülkenin vergi toplama organı olan Kanada Gelir Kurumu, telefon hizmetini kaybetti.

“Nakit kral olacak’

Toronto’daki mağaza ve restoranlar kapılarına “Yalnızca Nakit” işaretleri koyuyor. Sakinler, etkilenmeyen bir ağda ücretsiz Wi-Fi sunan yakındaki bir Starbucks’ın içinde ve çevresinde kalabalık.

Starbucks müşterisi Ken Rosenstein, “Burada dizüstü bilgisayarları evde olduğu kadar sıkı çalışan birçok insan var, çünkü evde servisleri yok” dedi.

Kanada’nın başkenti Ottawa’nın merkezinde Tim Hortons’un da aralarında bulunduğu kafeler banka ve kredi kartlarını kabul etmiyor ve nakit olmayan müşterileri geri çeviriyorlardı.

Kanada Perakende Konseyi sözcüsü Michelle Waseline, kesintilerin perakendeciden perakendeciye değişeceğini söyledi.

Ve huzursuzluk geniş çapta yayılırken, birkaç şirket ve transfer noktası hizmetlerinin etkilenmediğini söyledi. Montreal limanı herhangi bir rahatsızlık bildirmedi. Calgary Havaalanı Otoritesi, “önemli bir operasyonel etki” olmadığını söyledi.

(1 dolar = 1.2948 Kanada doları)

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Bengaluru’da Yuvraj Malik, Eva Matthews, Chobham Kalia ve Maria Bonizath’ın ek raporları; Washington’dan Katherine Jackson. Toronto’dan Divya Rajagopal ve Chris Hellgren; Ottawa’da Ismael Shakeel; Rami Ayoub, Aurora Ellis ve Christian Schmolinger tarafından yazıldı. Kurgu Shinjini Ganguly, Jonathan Otis, David Gregorio, Leslie Adler ve Shri Navaratnam

READ  Kevin O'Leary Kripto Yatırım Stratejisini Paylaşıyor - Portföyünün %20'si Artık Kripto ve Blockchain'de - Bitcoin Haberleri

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.