Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, Twitter’a yardım etmek için yıldızları işe alarak işten çıkarmalar önerdi: raporlar

Elon Musk, Twitter'a yardım etmek için yıldızları işe alarak işten çıkarmalar önerdi: raporlar
  • Raporlar, Elon Musk’ın bankacılarla yaptığı görüşmelerde Twitter’ın net karını artırmak için fikirler ortaya koyduğunu söylüyor.
  • Ancak ayrıntıları açıklamadı ve bankalar Twitter’ın satın alınmasını finanse etti çünkü başka varlıkları vardı.
  • Musk’ın bankacılara özel sunumu, Twitter’ın kârlılığını umursamadığı yönündeki konumuyla çelişiyor.

Twitter’ı özel hale getirmeden önce bankacılarla yaptığı görüşmelerde Elon Musk, Cuma günkü çok sayıda habere göre personeli işten çıkarmayı, içerik oluşturmaya etkileyici kişileri davet etmeyi ve Twitter’ın kârlılığını iyileştirmek için abonelik hizmetleri sunmayı önerdi.

Musk ayrıca, tweet’lerden para kazanmayı ve yöneticilerin ve yönetim kurulu maaşlarının kesilmesini önerdi. BloombergVe Washington PostVe Reutersbağış toplama çabalarından haberdar olan isimsiz kaynaklara atıfta bulundu.

Musk bundan sonra bankacılara yaklaştı duyuru 14 Nisan’da yapılan devralma teklifi Twitter’ın yönetim kurulu tarafından kabul edildi. kabul edilmiş Reuters, 26 Nisan’da yaptığı teklifin 44 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Bloomberg ve The Post, Musk’ın bu fikirleri Twitter’ın kârlılığını iyileştirmek için bankacılara sunmasına rağmen, Twitter yönetim kuruluna sunulan resmi planlara dahil etmediğini bildirdi. Bloomberg kaynaklarının bildirdiğine göre, bunun yerine anlaşmanın karlı olduğundan emin olacağını söyledi.

Gazete, ayrıntı olmamasına rağmen, milyarderin anlaşma için kredi alırken işine yarayabilecek birçok değerli varlığa zaten sahip olması nedeniyle, borç verenler Musk’ın vizyonunu satın almaya devam ediyor.

Musk’ın sonuçla ilgili kamera arkası konuşmaları, Twitter’ı satın alma konusundaki kamuoyu açıklamalarıyla çelişiyor. Twitter para kazanma yolu değil, Mask dedi 14 Nisan’da canlı bir etkinlikte, “Ekonomi hiç umurumda değil” diye ekledi.

Musk, sosyal medya platformu için somut planlar paylaşmaktan kaçındı. Hepsi bu alenen söyledi Bir “düzenleme” işlevi eklemeyi, spam programlarını kaldırmayı, Twitter algoritma değişikliklerini açmayı ve sitedeki içeriğin denetlenmesini kolaylaştırmayı planlıyor.

READ  Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi bu testte birkaç kez başarısız oldu; Elon Musk, Twitter anlaşmasından çekildi

Musk’ın çalışanları işten çıkarma önerisinin, Musk’ın teklifinin kamuoyuna açıklanmasından bu yana Twitter çalışanları tarafından hissedilen endişeyi artırması muhtemel. Twitter CEO’su Parag Agrawal dedi Bu hafta işten çıkarmalar planlanmadı, ancak bazı çalışanlar şimdiden bir çıkış yolu arıyorumInsider’dan Callie Hayes tarafından bildirildiği gibi.