Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, Twitter’ın renk kodlu hizmetinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi

Elon Musk, Twitter'ın renk kodlu hizmetinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi

(Reuters) – Twitter, başarısız bir ilk başlatmanın platformda ünlüleri ve markaları taklit eden kullanıcı sayısında artışa yol açmasının ardından, doğrulanmış hizmetini önümüzdeki Cuma günü bireylere, işletmelere ve hükümetlere farklı renkli çeklerle sunmayı planlıyor.

Ve CEO Elon Musk Cuma günü kategorilere renkler atadı – şirketler için altın, hükümetler için gri ve ünlüler dahil bireyler için çek mavi.

“Acı verici ama gerekli” dedi ve kontrol etkinleştirilmeden önce doğrulanmış hesapların manuel olarak doğrulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Cuma günü başka bir tweet’te, yenilenen ayda 8 dolarlık hizmetin, bireyler tarafından doğrulanmaları halinde kuruluşları için daha küçük bir ikincil logoya sahip olmalarına izin vereceğini söyledi. “Gelecek hafta bir açıklama hazırla.”

Pazartesi günü sosyal medya platformu, Musk’ın şirketi geçen ay 44 milyar dolara satın aldıktan sonra reklamverenleri elinde tutmaya çalıştığı bir zamanda, hizmetin Twitter’ın gelirini artırmasına yardımcı olması beklendiğinden, kusursuz hale getirmek için yeniden lansmanını erteledi.

Musk’ın “büyük uzlaşmacı” olarak tanımladığı abonelik hizmeti, sahte hesapların çoğalması ve dünyanın en zengin adamını bazı kullanıcılara “resmi” rozeti iade etmeye zorlaması nedeniyle 11 Kasım’da durduruldu.

Örneğin, ilaç üreticisi Eli Lilly and Co. kılığına giren bir kullanıcı, insülinin ücretsiz olacağını tweetledi, bu da şirketin hisselerinin düşmesine neden oldu ve şirketi bir özür yayınlamaya zorladı.

Kargaşa, General Motors da dahil olmak üzere birçok şirketi harekete geçirdi. (GM.N) ve United Airlines (UAL.O) Platformdaki reklamları duraklatmak veya geri çekmek. Ancak Musk’a göre Twitter’daki kullanıcı büyümesi tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Akanksha Khushi ve Aditya Soni’nin Bengaluru’daki ek raporları; Kurgu: Soumyadib Chakrabarti ve Arun Koyor

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.