Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

En iyi Rus tenis yıldızları Ukrayna’daki savaşa karşı konuşuyor

En iyi Rus tenis yıldızları Ukrayna'daki savaşa karşı konuşuyor
Perşembe günü konuşan Medvedev, ABD Açık’ı kazandı geçen yıl, durumu al Meksika’da bir maç kazandıktan sonra kendi ülkesinde.

“Şu anda tenisin bazen o kadar da önemli olmadığını anlıyorsunuz” dedi.

Cuma günü Andrei Rublev, zaferinin ardından kameraya “Savaşa hayır, lütfen” yazarak barış çağrısında bulundu. Lens üzerine yazmak tenis maçlarından sonra yaygın bir uygulamadır.

Önceki gün Perşembe günü, dünyanın 7 numaralı oyuncusu pozisyonunu netleştirdi. Maç sonrası röportaj.

Rublev, “Bu anlarda maçımın önemli olmadığını anlıyorsunuz. Mesele benim maçım ve beni nasıl etkilediği değil. Çünkü olan şey daha korkunç.” “Dünyada barışın ve ne olursa olsun birbirimize saygı duymanın ve birlik olmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz… Toprağımıza ve birbirimize sahip çıkmalıyız. En önemli şey bu.”

Rus ve Ukraynalı sporcular Son günlerde konuşulan diğer sporlar üzerinden de.
Milli takım formasıyla 45 maça çıkan Rus futbolcu Fyodor Smolov siyah ekran yayınladı. Perşembe günü Instagram“Savaşa hayır” yazısıyla birlikte kırık bir kalp emojisi ve bir Ukrayna bayrağı.
Bütün bunlar, Perşembe günü başlayan ve ülke geneline yayılan Ukrayna’ya yönelik Rus saldırısının ardından geldi. Rus kuvvetleri karadan, denizden ve havadan saldırdı ve şu anda bunun için savaşıyor. Ukrayna’nın başkenti Kiev’in kontrolü.

READ  NFL, Miami Dolphins'in sahibini askıya aldı, sonda kurcalama ve tanklarda taslak seçim ekibini çıkardı