Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

En iyi üniversitelerde eğitim görmedikleri takdirde yabancı öğrencilerin Birleşik Krallık’a girişlerinin yasaklanacağı söyleniyor.

En iyi üniversitelerde eğitim görmedikleri takdirde yabancı öğrencilerin Birleşik Krallık'a girişlerinin yasaklanacağı söyleniyor.

Birleşik Krallık hükümeti, uluslararası öğrencilerin Britanya’da eğitim görme yeteneklerini etkileyebilecek olan göçü azaltmak istiyor.

Londra – İngiltere’de okumak isteyen uluslararası öğrenciler ‘En iyi üniversite’de bir yer teklif edilmedikçe reddedilebilirler, The Times’ın haberine göre.

Bakanların, Perşembe günü rekor seviyelerde net göç bildirilmesinin ardından Birleşik Krallık’a olan akışların nasıl azaltılacağını tartıştıkları iddia ediliyor.

Rapora göre, öğrencilerin yanlarında ülkeye getirebilecekleri aile bireylerinin sayısına da sınırlama getirilecek. Kurallar, halihazırda Birleşik Krallık’ta yaşamayan uluslararası öğrenciler için de geçerli olacak.

Haziran ayına kadar İngiltere’ye yaklaşık 1,1 milyon insan geldi ve aynı dönemde yaklaşık 560.000 kişi göç etti ve net göç 504.000 kişi kayıtlıPerşembe günü Ulusal İstatistik Ofisi’ne göre.

Uluslararası öğrencileri İngiltere’de okumaktan caydırmaya yönelik bildirilen planlar, hükümetin Birleşik Krallık’ta okuyan uluslararası öğrenci sayısını 2030’a kadar her yıl 600.000’e çıkarmak için tasarlanan 2019’dan itibaren uluslararası büyüme stratejisine ters düşüyor gibi görünüyor.

o hedefe ulaşıldı Yüksek Öğrenim İstatistik Kurumu’na göre, 2020/21 akademik yılında Birleşik Krallık dışından 605.000’den fazla öğrencinin yüksek öğrenime kaydolduğu zaman.

strateji buydu orijinal olarak geliştirildi Hükümetin web sitesine göre “İngiltere eğitim sektörünün küresel fırsatlara erişmesini desteklemek”.

Bir İçişleri Bakanlığı temsilcisi, uluslararası öğrencilerin İngiltere’ye girmesinin yasaklanması fikri hakkında “spekülasyon” hakkında yorum yapılmayacağını söyledi.

Ancak, İngiltere’ye seyahat eden insan sayısının “anlaşılabilir” olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soella Braverman’dan bir açıklama yaptı. Ukrayna’daki savaş, Afganistan’da tahliye ve üzerindeki baskı Hong Kong’daki haklarBununla birlikte, İngiliz halkı göçün zamanla azalmasını “haklı olarak” beklemektedir.

“Bu düzeydeki göç, ikamet ve konut arzısağlık, Eğitim ve diğer kamu hizmetleri. Braverman yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir, dengeli ve kontrollü bir yaklaşıma sahip olduğumuzdan emin olmalıyız, bu nedenle göçmenlik politikalarımızı gözden geçirmeye devam ediyoruz.”

READ  Biden, Truss'un ekonomik planını nakavt etti, doların gücü konusunda endişelenmediğini söyledi

“Önceliğim, tehlikeli ve yasa dışı geçişlerdeki artışı ele almak ve sistemimizin kötüye kullanılmasını durdurmak olmaya devam ediyor. Halkın güvenini yeniden kazanmamız ve sınırlarımızın kontrolünü yeniden kazanmamız hayati önem taşıyor” diye yazdı.

Muhafazakar hükümet, tartışmalı planları da dahil olmak üzere 2019 manifestosunda İngiltere’ye net göçü azaltma sözü verdikten sonra bir dizi girişim başlattı. Ruanda’ya göçmenlerin sınır dışı edilmesi Ve Fransa ile anlaşmalar Küçük tekne geçişlerini hedefleme.