Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Epic Games, yüzlerce geçici test kullanıcısını avantajlarla tam teşekküllü çalışanlara dönüştürüyor

Epic Games, yüzlerce geçici test kullanıcısını avantajlarla tam teşekküllü çalışanlara dönüştürüyor

Epic, Epic Games’e Epic Games’in Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan tam zamanlı, finanse edilen çalışanları işe aldığını onayladı kenar. bu elektronik bir oyundur Geliştirici, teklifi Kalite Güvencesi (QA) test uzmanlarının yanı sıra sözleşmeli diğer “nitelikli” çalışanları içerecek şekilde genişletiyor.

Haber ilk olarak, elde ettiği çalışanla yüzleşmek için bir muhtırada ortaya çıktı. kenar. Notta şirket, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki nitelikli geçici işçilere istedikleri zaman tam zamanlı istihdam fırsatları sunacağını” ve “bu tekliflerin birçoğunun 4 Nisan 2022’de geçerli olacağını” yazdı. Ancak bazı işçilerin teklifi kabul etmeyeceğini de belirterek, “hem işçinin hem de Epic’in acil durum işçisi statüsünü sürdürmesinin mantıklı olduğu birkaç istisna var.”

Epic sözcüsü Elka Lux şunları söyledi: kenar Oyun geliştiricisinin müteahhitlerinden “birkaç yüz”ünü işe alacağı ve bunların “hepsi olmasa da çoğu” Kalite Güvencesi (QA) test uzmanlarıdır. Look, tüm çalışanların şirketin ABD çalışan sosyal yardım planlarına uygun olacağını ve ayrıca doğrudan Epic Games tarafından istihdam edileceğini onayladı. Stüdyo şu anda Eastridge, Hays ve Nextaff dahil olmak üzere geçici ajanslar aracılığıyla kalite güvence test uzmanları ve diğer işçilerle sözleşme yapıyor.

Lux ayrıca şirketin “kısa vadeli ihtiyaçlar” için geçici işçileri işe almaya devam edeceğini söyledi. Epic’in (KG laboratuvarları dışında) başka hangi birim çalışanlarının işe alınacağı hakkında paylaşacak herhangi bir ek bilgisi yoktu ve hangi işçilerin tekliften hariç tutulacağını belirtmedi.

Epic’in sözleşmeli çalışanlarını tam zamanlı çalışanlar haline getirme hamlesi, işçiler ve büyük oyun geliştirme stüdyoları arasında artan gerilimlerin olduğu bir zamanda geldi; QA test uzmanları ve diğer çalışanlar için çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik büyük bir adım olduğundan bahsetmiyorum bile. Aralık ayında, Activision’ın Raven’ı İşten çıkarma düzinelerce kalite güvence testiVe Geri çekilmeye neden olanve sonra Oyun İşçileri Federasyonu Organizasyonu.

READ  Rastgele: Nintendo, Zelda: Tears of the Kingdom'ın nasıl telaffuz edildiğini onayladı

Oyun endüstrisi, işçileri kendisine boyun eğdirmesiyle bilinir hale geldi. İnanılmaz uzun saatler “Kriz” olarak adlandırılan (bazen ödenmeyen) dönemlerde ve Epic bir istisna değildir. Epic, 2019 yılında yayınlanmasının ardından eleştirilerle karşılandı. İşçiler uzun çalışma günlerini açıkladı son derece popüler battle royale’ı korumaya giden, elektronik bir oyundur Taraftar beklentileri ile yolda. Epic Games daha sonra stüdyolarını iki haftalığına kapattı Çalışan endişelerine yanıt olarak.

geçen yıl, Epic Games, çalışanların her Cuma izin almasına izin veren bir COVID dönemi politikasını sona erdirdi, fazladan bir izin gününün faydalı olduğunu söyleyen çalışanları rahatsız eder. Bağımsız geliştiricilerin sayısı Dört günlük çalışma haftasına geçtiYoung Horses, Crow Crow, Die Gute Fabrik ve daha fazlası dahil.