Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ericsson, Indy 500 antrenman kazasından sonra iyi durumda

Ericsson, Indy 500 antrenman kazasından sonra iyi durumda

Andretti Global’den Marcus Ericsson, Perşembe günkü Indianapolis 500 antrenmanı sırasında kazaya karışan ikinci sürücü oldu; İsveçli sürücü 4. virajda beyaz çizginin altına düşerek 28 numaralı Honda’nın kontrolünü kaybettikten sonra yoldan çıktı.

Bu, İsveçli arkadaşının saatler önce 2,5 mil ovalin karşı ucunda 2. virajda yaşadığı kazanın bir aynasıydı; Chip Ganassi Racing’den Linus Lundqvist (Ericsson’un 8 numaralı Honda’daki yerini aldı) sol ön lastiğini altına soktu. Lastik. Beyaz bir çizgi döndü ve duvara çarptı.

Lundqvist’in arabasındaki hasar, Ericsson’un arabasının sol tarafındaki SAFER bariyerine çarpan, ardından burnunu iç duvara doğru kaydıran ve ardından kayarak arabayı ayıran duvarın önündeki amortisöre çarpan arabasıyla karşılaştırıldığında çok küçüktü. yoldan pit şeridi. Düz ön. Ericsson pit yolunda durdu, kaza geçiren araçtan indi, bakıma alındı ​​ve Andretti’nin ekibi Cuma günü için hazır bir araç toplayabildiğinde sürüşe devam etmek üzere serbest bırakıldı.

Erickson, “Kaldırımın biraz üzerinden geçerseniz, bu muhtemelen onu buraya göndermek için yeterlidir ve sonra bir yolcu olursunuz” dedi. “Çok hayal kırıklığı yarattı. Ekibim için çok üzgünüm. İyi bir iş çıkardılar ve yapacak çok işleri var. Bu muhtemelen en kötü şey.”

READ  Kaynaklar - Eagles DD Derek Barnett potansiyel ticarete bakıyor