Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York Giants 100. sezonunu kutlamak için formalarını tanıttı

New York Giants 100. sezonunu kutlamak için formalarını tanıttı

EAST RUTHERFORD, N.J. — New York Giants bu sezon iki maç geride kaldı. Çok retro.

Giants, 100. sezonlarını kutlamak için özel bir “Kızıl Boynuz” forması yaratmak için geçmişi araştırdı ve ilk günlerine geri döndü.

New York, takımın geçmişini onurlandırmak için bu sezon özel anma kıyafetlerini iki kez giyecek. Belirli oyunlar ve tarihler açıklanmadı.

Yüzüncü yıl forması, 1933 formasının, 1925 pantolon ve çoraplarının ve 1938 kaskının modern bir versiyonundan oluşuyor. Yeni görünüm, NFL’nin en eski takımlarından birinin kayıtlı tarihini önemli kilometre taşlarını vurgulayarak anlatıyor: takımın 1925’teki kuruluşu ve kuruluşunun başlangıcı. İlk kez 1933’te NFL’de bir şampiyonluk maçında ortaya çıktı ve 1938’de ilk şampiyonluk galibiyetini aldı.

Giants’ın kreatif hizmetler direktörü Doug Murphy, “Yüzyıl Kırmızısı formalar, bazı eski formalarımıza modern bir dokunuş katıyor ve Giants futbolunun temelini atan oyuncuları onurlandırmak için giyiliyor” dedi. “Daha önce yeni forma setlerimizin çoğunu geri getirdiğimizden, tarihsel doğruluğu sağlamak için önceki Giants formalarını dikkatle araştırdık. Bu formaların 100. sezon kutlamamızın bir parçası olmasından gurur duyuyoruz.”

Formalar, Nike tarafından Giants ile işbirliği içinde takımın geçmişinden unutulmaz bileşenleri modern bir hisle birleştirmek için tasarlandı. Örneğin, 1933’teki gömleklerin kolları uzundu, modern versiyonunda ise yoktu. Ten rengi şortlar, mavi yatay şeritli kırmızı çoraplar, sayıların kare kesimi, mavi yaka ve omuz vatkaları ve kaskın arkasındaki kanatların şekli kopyalama amacıyla dikkatle dikkate alınmıştır.

Üniformalar, Büyük Mavi’nin kolaylıkla Büyük Kırmızı olabileceğinin en son hatırlatıcısını sağlıyor. Kırmızı, Giants’ın ilk otuz yılı boyunca renk şemasının büyük bir parçasıydı, ta ki onlar öncelikli olarak mavi ve beyazı tercih edene kadar.

READ  Joel Embiid, Toronto Raptors Force 5'ten sonra parmağını bükerek oynamaya devam edeceğini söyledi

Ana kırmızı renk, 2004’te alternatif bir forma tanıtıldığında yeniden ortaya çıktı. Takımın sahibi John Mara geçmişte şaka yollu bir şekilde yakındığı için Giants’ın ribaundlarda iyi bir geçmişi yoktu, 2004’ten 2007’ye 1-3 öndeydi.

Kızıl Boynuz formaları, Giants’ın üç yıl içinde ikinci kez yeniden tasarlanmış eski bir formayı tanıttığı anlamına geliyor. 2022 sezonunda 80’li ve 90’lı yılların klasik formalarının bir versiyonunu geri getirdiler.

Giants’ın, bu sonbahardaki 100. sezon kutlamaları kapsamında, 2022’de tanıtılan eski formaları ve yeni yüzüncü yıl versiyonunu bu sezonki bir maçta giymesi bekleniyor. Bu hafta başında tüm formalarında yer alacak 100. sezon yamalarını açıkladılar.

Yeni formalarda olduğu gibi, ilk evleri olan Polo Grounds şeklinde bir kalkanın yer aldığı yamada dikkatler detaylar üzerinde yoğunlaşıyor. Birden fazla şampiyonluk kazandıkları eski Giants Stadyumu şeklindeki “100 Sezon”daki sıfırlar. Ayrıca her serinin unvanını temsil eden sekiz bağcık ve klasik Giants silueti logosundan ilham alan fırlatma aksiyonunun merkezi figürü de bulunuyor.

Giants’ın pazarlama ve marka stratejisinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Nilay Shah, “100. sezonumuza ilişkin planlamamız yaklaşık iki yıl önce başladı ve bu dönüm noktasını hayranlarımız, mezunlarımız ve ortaklarımızla kutlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu sezon, Giants futbolunun ilk 100 sezonunu belirleyen oyuncular, anlar ve şampiyon takımlar üzerinde düşünmenin zamanı olacak. Sezon boyunca premium içerik, özel etkinlikler ve aktivasyonlarla bunu kutlayacağız.”

Etkinlikler arasında şunlar yer alıyor: Serinin tarihindeki en iyi 100 oyuncunun tanıtılması, Yankee Stadyumu’nda Eli Manning’in çizgili kafasıyla tamamlanan 100. sezon günü, uzun süreli sahibi Wellington Mara’yı onurlandıran “The Duke” belgeseli ve her biri 100.000 $ değerinde 10 burs. Diğerlerinin yanı sıra Giants Kararlı Ortaklar Vakfı tarafından.

READ  First Call: Philadelphia'nın Steelers'ın Isaac Somalo'yu imzalamasına tepkisi; Seahawks'ın Devin Bosh'u imzalamasına övgüde bulundu.

Şimdi karışıma bir de Centennial formasını ekliyorlar.

Giants, sezonunu 8 Eylül’de MetLife Stadyumu’nda Minnesota Vikings’e karşı açacak.