Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski 5 yıldızlı QB çalışanı Dante Moore, Oregon’a transfer oluyor: Dillon Gabriel’e nasıl uyum sağlayacak?

Eski 5 yıldızlı QB çalışanı Dante Moore, Oregon’a transfer oluyor: Dillon Gabriel’e nasıl uyum sağlayacak?

Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2023 Sınıfında beş yıldızlı bir aday olan eski UCLA oyun kurucusu Dante Moore’un Oregon Eyaletine transfer olacağını duyurdu. Moore şu anda mevcut olan 2 numaralı QB’ydi AtletPortal Sıralamalarını Aktarın.

Detroit’teki Martin Luther King Lisesi’nde oynayan Moore, 247Sports Composite sıralamasında 2023 sınıfında genel sıralamada 5. ve QB’de 3. sırada yer alıyor. Başlangıçta Oregon Eyaletine bağlıydı ancak geçen Aralık ayındaki erken imza döneminden önce UCLA’ya transfer oldu.

Moore dokuz maçta yer aldı ve gerçek bir birinci sınıf öğrencisi olarak Bruins adına beş maça çıktı. 1.610 yard boyunca paslarının yüzde 53,5’ini 11 gol ve dokuz müdahale ile tamamladı.

Oregon ayrıca bu ayın başlarında Oklahoma transferi Dillon Gabriel’den de bir taahhüt aldı. 2023’te, 10-2 Sooners adına 30 pas atışı ile 3.660 yarda atış yaptı.

Moore neden Oregon Eyaletini seçti?

Moore, İmza Günü’nden hemen önce UCLA’ya son dakikada transfer olmadan önce geçen yıl beş ay boyunca sözlü olarak Oregon Eyaleti’ne bağlı kalmıştı. Bir yıl sonra tekrar aramıza katıldı.

Bir başka inişli çıkışlı sezonun ardından Moore’un Dan Lanning gibi bir baş antrenörle ve zaten tanıdığı ve güvendiği bir kadroyla yeniden bir araya gelmeyi tercih etmesi mantıklı görünüyor. Ducks, Kenny Dillingham’ın yerine Will Stein’ın gelmesiyle birlikte hücum koordinatörü değişikliğinden geçiyordu, ancak Stein, 2023’te maç başına 44,2 sayı atarak ulusal düzeyde ikinci sırada yer alan hücumla mükemmel bir iş çıkardı.

Gerçek bir birinci sınıf öğrencisi olarak beş başlangıç ​​yaptıktan ve Bruins tarafından yedeklendikten sonra Moore, Ducks’ın 2 numaralı QB’si olarak potansiyel olarak düşük basınçlı bir pozisyonda eğitim ve gelişime bir yıl daha sıfırlamak ve yatırım yapmak zorunda – bu da bir oyuncu olma konusunda faydalı olmalı. daha deneyimli QB. Beş yıldızlı beklentiyi karşılayan bir deneyim. — Max Olson, kıdemli üniversite futbol yazarı

Bu ördekler için ne anlama geliyor?

Oregon Eyaleti, Heisman Trophy finalisti Bo Nix’in yerine yeni birini bulma çabalarında bundan daha iyisini yapamazdı. 2024’te Gabriel’i lider olarak getiriyorlar ve bu sezon play-off teklifinde bir galibiyet eksik kaldıktan sonra onları Kolej Futbolu Playoff çekişmesinde tutuyorlar. Bu iş için dört yıllık birinci takım All-Big 12 seçiminden daha nitelikli bir aday bulamadılar.

READ  Atlantik notaları: Tatum, Durant, Knicks, Raptors

Moore 2025’te gelecekteki liderleri olarak göreve başlayacak ve Gabriel onun için değerli bir akıl hocası olmalı. Rekabet edecekler ancak Gabriel başlangıç ​​oyuncusu olarak anlaştı ve her iki QB de bu düzenlemedeki rollerini anlıyor. Her yıl kaç oyun kurucunun yer değiştirdiği göz önüne alındığında Ducks, eğer doğru yapabilirlerse QB odasıyla inanılmaz derecede kıskanılacak bir konumda olacak. -Olson

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Kirby Lee/USA Today)