Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski bir asistan, De Niro’nun duruşmasında işyerindeki anlaşmazlıkları anlattı

Eski bir asistan, De Niro’nun duruşmasında işyerindeki anlaşmazlıkları anlattı

Tiffany Chen ve Robert De Niro.
Stefan Cardinale – Corbis/Getty Images

  • Graham Chase Robinson, Robert De Niro’ya karşı açılan 12 milyon dolarlık cinsiyet ayrımcılığı davasında tanık kürsüsünde bulunmaya devam ediyor.
  • Yakaladığı gizli ses kaydında, kendisi ve iş arkadaşlarının De Niro’nun mevcut ve eski ortakları hakkındaki notları karşılaştırdığı duyulabiliyor.
  • İfadesinin Salı günü devam etmesi bekleniyor.

Görünüşe göre Robert De Niro’nun yörüngesinde eski yönetici asistanının anlaşmazlığa düşmediği bir kadın yoktu.

Graham Chase Robinson, Pazartesi günü iki kez Oscar ödüllü aktöre ve şirketi Canal Productions’a karşı Manhattan federal mahkemesinde açılan 12 milyon dolarlık cinsiyet ayrımcılığı ve misilleme davasında ifadesine eski karısı Grace Hightower ile olan kavgalarını ayrıntılarıyla anlatarak devam etti. Şu anki kız arkadaşı Tiffany Chenve iş ortağı Tribeca Enterprises’ın CEO’su Jane Rosenthal.

2008’den 2019’a kadar De Niro’da çalışan Robinson bunu iddia ediyor De Niro Kadına sözlü tacizde bulundu, onu “ev işi gibi basmakalıp görevlere” yönlendirdi ve çalışan bekar bir kadın olduğu ve bakacak bir ailesi olmadığı için ona erkek çalışanlardan daha az ücret ödedi. De Niro iddiaları “tamamen saçmalık” olarak nitelendirerek reddetti.

De Niro, eski yönetici asistanına karşı bir karşı dava açarak, onun kendisinden beş milyon sık uçuş mili çaldığını ve şirketinin American Express Gold kartıyla izinsiz taksi ücretleri, aşırı fiyatlı restoranlar ve lüks marketlerden binlerce dolar biriktirdiğini iddia etti. ‘Cape Fear’ oyuncusu, aşırı çalıştığını iddia ederken günlerini Netflix izleyerek geçirdiğini de söyledi. Mahkeme belgelerinde Robinson Bu iddiaları yalanladıNew York Times’ın haberine göre.

Bu duruşmadaki jüri her iki iddia hakkında da aynı anda karar verecek ve jüri üyeleri zaten bir karar dinlemiş durumda. Kirli çamaşırları havalandırmak Bu durumda.

READ  “Boys in the Boat” kürek çekme hikayesiyle dramatik bir lisans alıyor

Robinson’un mahkemede yaptığı gizli ses kayıtlarında, kendisi ve iş arkadaşının, De Niro’nun mevcut ve geçmişteki aşk ilgilerine ilişkin notları karşılaştırdığı duyulabiliyor.

“Sizce kim daha kötü, Grace mi yoksa Tiffany mi?” Robinson, oyuncunun muhasebecisi Michael Tash’e soruyor.

“Tiffany,” diye yanıtlıyor. “O bir psikopat. Yaklaşık iki dakika içinde çözdüm. Başından beri onun Bayan De Niro olduğunu sanıyordum. Ve onunla her telefon ettiğinde ona kızıyor.”

Eski eş, çalışanları derecelendirme konusunda pek iyi değil.

Kayıtta Robinson, Hightower’dan “lanet olası bir deli” ve ona “zorbalık yapan” ve ona bakan “tanıdığı şeytan” olarak bahsetti.

Robinson geçen Cuma günü, 2018 sonbaharında De Niro’nun yanına taşınan aktör ve dövüş sanatları uzmanı Chen ile hemen çatıştığı yönünde ifade verdi.

Robinson, Chen’in “Raging Bull” oyuncusuyla olan ilişkisini kıskandığına ve onu çiftin hayatından çıkarmak istediğine inandığını söyledi.

Chen, oyuncunun Yukarı Doğu Yakası’ndaki evinde küf sorunu nedeniyle hastalandığından şikayet ettiğinde De Niro’nun avukatları, Robinson’un sağlık sorununu hafifletmede yavaş olduğunu göstermeyi amaçladı. Mahkemede oynatılan kayıtlarda, işvereninin arkadaşına karşı yükümlülüklerini yerine getirmek yerine Chen’i, etkilenen kişinin hastalık numarası yaptığı psikolojik bir durum olan Munchausen sendromundan muzdarip bir “sosyopat” olarak tanımladığı duyulabiliyor.

De Niro’nun iş ortağı Tribeca Başkanı Rosenthal da Robinson’un gazabının hedefi oldu.

Gelecek vadeden asistan, yüksek maaşlı bir oyuncu olarak konumunu film geliştirme ve prodüksiyon alanında bir kariyere dönüştürmeyi umuyordu, ancak Rosenthal’ın onu geride tuttuğunu düşünüyordu.

De Niro’nun avukatları jüriye Rosenthal’dan dolayı uğradığı tüm aşağılamaların bir listesini gösterdi.

Şikayetleri, yardımcı olduğu Tribeca yapımlarında tanınmamaktan, “Bana karşı kan davası” ve “Beni seçti” gibi muğlak ifadelere kadar uzanıyor.

Robinson Cuma günü verdiği ifadede, De Niro’nun Rosenthal’dan “fahişe” ve “pislik” olarak bahsettiğini duyduğunu söyledi.

READ  Kevin Bacon, filmin 40. yıl dönümünü kutlamak için Footloose Lisesi'ne geri dönüyor

Ücretsiz uçak yolculuğu, 15.000 dolarlık doğum günü ikramiyesi ve doğum gününde De Niro’ya saygı duruşu niteliğinde bir Rolex saat gibi cömert avantajlardan yararlanan yönetici asistanının, aynı zamanda “Taksi Şoförü” aktrisinin açtığı bir davaya karşı da kendisini savunması gerekiyor. … Ondan hırsızlık yaptı ve şirketine karşı vekalet görevlerini ihlal etti.

Pazartesi günü De Niro’nun avukatları, Robinson’un, aktörden ödeme alarak Londra’ya gidip oradaki bir yapımcıya kendi film projesini sunabilmesi de dahil olmak üzere, şirketinin çıkarlarını kişisel kazanç için kullandığını göstermeye çalıştı.

İfadesinin Salı günü devam etmesi bekleniyor.