Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Blizzard başkanı Mike Ybarra geliştiricilere “rehberlik” sunmak istiyor

Eski Blizzard başkanı Mike Ybarra geliştiricilere “rehberlik” sunmak istiyor

Eski Blizzard başkanı Mike Ybarra, oyun bittikten sonra geliştiricilere “mentorluk” yapma seçeneğine sahip olmak istiyor.

Ybarra, “çoğu kişinin bu fikirden hoşlanmayacağını” kabul etse de, bir oyunda başarılı olduğunda “genellikle” şöyle düşündüğünü söylüyor: “Keşke bu insanlara 10 ya da 20 dolar daha verebilseydim, çünkü bu daha değerliydi.” ilk 70 dolar.

Haber yayını: PlayStation 5 Pro'yu alacak mıyız?YouTube'da izle

Ybarra, Twitter/X'te şunları yazdı: “Son zamanlarda tek oyunculu oyunlara daldığımdan beri, bir oyuncu olarak bu fikir üzerinde bir süredir düşünüyorum.”

“Bir oyunu kazandığımda, deneyimin ne kadar harika olduğuna dair beni hayrete düşüren bazı şeyler oluyor. Oyunun sonunda sıklıkla şunu düşünürdüm: 'Keşke bu insanlara 10 ya da 20 dolar daha verebilseydim, çünkü öyleydi. “Birincisi, beni her saniye kazanmaya çalışmadılar.”

“Horizon Zero Dawn, Gears of War, Red Dead Redemption 2, Baldur's Gate 3, Elden Ring gibi oyunlar. 70 doların zaten çok para olduğunu biliyorum ama bazen keşke sahip olsaydım dediğim bir oyun sonu seçeneği. o özel.

“Çoğu insanın bu fikirden hoşlanmayacağını biliyorum. [By the way]”Diğer her şeye 'bahşiş vermekten' yorulduğumuzun farkındayım – ancak bunu, birçok insanın deneyimlediği ve geri bildirimde bulunduğu, devrilme baskısı senaryosundan farklı olarak görüyorum.”

Son yorumu muhtemelen “bahşiş kültürünü” ve bazı endüstrilerin zaten fazla çalışan insanların ücretlerini düşürmek için bahşiş kullandığı algısını yansıtıyor. Bazı oyuncular Yayıncıların ipuçlarını eşit şekilde paylaşacaklarına (eğer varsa) güvenme konusunda zorluk yaşayacaklarını zaten gördüler.

READ  Microsoft, Windows 11'de Ekran Alıntısı Aracını açmak için Print Screen tuşunu değiştirir

Ybarra'nın ayrılmasının ardından Blizzard yakın zamanda yeni patronunu duyurdu: Activision'ın Call of Duty serisinin eski GM'si Joanna Farris.

Farris'in yeni pozisyonu, Microsoft'un yılın başında işten çıkarmaları onaylamasından bir hafta sonra açıklandı. Onun atanması, Microsoft'un yaklaşık iki yıl süren düzenleyici onaylar ve yasal çekişmelerin ardından nihayet Ekim ayında Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almasından bu yana stüdyonun ilk yeni lideri oldu.