Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kral Charles'ın merhum Kraliçe'nin bir arkadaşı için satın aldığı ev

Kral Charles'ın merhum Kraliçe'nin bir arkadaşı için satın aldığı ev

Tuğla cephesi ve plastik pencere çerçeveleriyle, yıllarca Kraliçe'nin gardırobu olarak kullandığı kır evinden çok farklı.

Ancak 465.000 £ değerindeki bu üç yatak odalı bungalov, Kraliçe Elizabeth'in en yakın sırdaşlarından biri olan 66 yaşındaki Angela Kelly'nin, Kral'ın cömertliği sayesinde nihayet evini arayabileceği yer.

Turizm Bakanlığı'nın geçen yıl bildirdiği gibi, Bayan Kelly'den Majestelerinin 2022'deki ölümünden sonraki birkaç ay içinde Windsor malikanesindeki II. dereceden koruma altındaki evini terk etmesi istenmişti.

Ancak Charles, annesinin kendini adamış çalışanına ömür boyu barınma sağlama sözünü gizlice bir ev satın alarak yerine getirmeye karar verir.

Angela Kelly (66 yaşında), merhum Kraliçe Elizabeth'in en yakın sırdaşlarından biriydi
Kral Charles'ın merhum Kraliçe'nin elbise tasarımcısı ve kişisel asistanı Leydi Kelly için satın aldığı Yorkshire'daki ev

Kelly'nin kraliyet sırlarını paylaşmasını engelleyen bir anlaşmanın parçası olduğuna inanılan 1980'ler tarzındaki mülk, Peak District'teki Berkshire'a 260 mil uzaklıkta bulunuyor ve muhteşem tepelerin manzarasına sahip.

Tamamı kraliyet ailesinin Coutts banka hesabından ödenen mülkün, Bayan Kelly öldüğünde Kraliyet'e geçeceğine inanılıyor.

Windsor'daki tarihi evinin daha küçük bir versiyonu olsa da bungalovda gazlı şömineli geniş bir salon, rahat bir yemek odası ve açık plan mutfak bulunmaktadır.

Bayan Kelly'den, Majestelerinin 2022'deki ölümünden birkaç ay sonra Windsor malikanesindeki (resimde görülen) II. Dereceden koruma altındaki kulübesini terk etmesi istendi.
Kraliçe Elizabeth, 2018'de Anna Wintour (sağdan üçüncü), Britanya Moda Konseyi CEO'su Caroline Rush (solda) ve kraliyet moda tasarımcısı Lady Kelly (sağdan ikinci) ile birlikte bir defilede ön sırada oturuyor

Bayan Kelly, Majesteleri için çalışmakla ilgili iki kitap yayınladı ve üçüncüsünü yazmak için Kraliçe'den izin aldığı anlaşılıyor.

Ancak kral adına çalışan kıdemli bir saray yardımcısı, ona bir ev sağlarken anlaşmanın bir parçası olarak bir gizlilik anlaşması da sağladı.

NDA'ya aşina bir kaynak, bunu Wardrobe'un “kral” ve “saray” kelimelerini ticari amaçlarla kullanmasını yasaklayan bir “gagging emri” olarak nitelendirdi.

Merhum Kraliçe, Bayan Kelly'ye hayrandı ve 2018'de Londra Moda Haftası'nda ona ve Vogue editörü Anna Wintour'a katıldı.

2012 yılında Viktorya dönemi monarşisine atanan kendisi, son günlerinde Kraliçe'nin yanında bir avuç kişisel personel arasında yer aldı. Ancak Kelly sık sık meslektaşlarının gazabına uğradı ve öfkesinden dolayı “AK-47” lakabıyla anıldı.

READ  Google Home uygulaması, etkileşimli düğmelerle çok ihtiyaç duyulan bir yeniden tasarıma kavuşuyor

Kraliçe'nin ölümünden sonra Majestelerinin eşyalarını taşıyan çantalarla Windsor'a döndüğünde, kalenin kraliyet dairelerinin kilitleri değiştirildi ve sınırsız erişimi sona erdi.

Geçen yılın mayıs ayında Kelly'nin, kuzeydeki yeni bir hayata başlamak için şirin evini toplarken, duygulara kapılmış bir halde fotoğraflandı.