Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Detroitli göz kamaştırıcı hayata geri dönerken Diana Ross, Eminem ve Jack White binlerce seyirciye performans sergiliyor

Eski Detroitli göz kamaştırıcı hayata geri dönerken Diana Ross, Eminem ve Jack White binlerce seyirciye performans sergiliyor

DETROIT (AP) — Aralarında Diana Ross, Eminem ve Jack White’ın da bulunduğu Detroit’in en büyük ihraç müzik sanatçıları, Perşembe gecesi, uzun süredir The Guardian’ı simgeleyen 18 katlı bir binanın tarihi yeniden açılışının arifesinde düzenlenen, heyecan verici bir ses manzarasıyla sahneye çıktı. memleketlerinin düşüşü.

90 dakikadan fazla süren “Detroit’ten Canlı: Michigan Central Konseri”, Ford Motor Co.’nun binanın kontrolünü ele geçirmesinden altı yıl sonra, Cuma günü halka açılacak olan şehrin yenilenmiş tren istasyonunu kutladı. o zamandan bu yana üç yıl geçti. Son tren hareket etti.

Boş Michigan Merkez İstasyonu bakıma muhtaç hale geldi ve Motor City’nin düşüşünün sembolü haline geldi. Ta ki 2018 yılına kadar Ford binayı satın alacağını duyurdu ve bitişik yapılar, otomobil üreticisinin sürücüsüz araçlara odaklanan bir kampüs planlarının bir parçası olarak yer alıyor.

Bill Ford, “Altı yıl önce burada toplandık ve nelerin mümkün olabileceğini hayal ettik. Parçalanmış bir şehrin sembolü haline gelen bu istasyonun bir kez daha Motor City’nin sembolü olarak parlayabileceğini hayal etmeye cesaret ettik” dedi. Kendi adını taşıyan şirketin CEO’su Motown yıldızı Ross, kutlamaları “Geliyorum” şarkısıyla açmadan önce kalabalığa seslendi.

Peacock’ta canlı olarak yayınlanan kapalı gişe etkinliğinde Big Sean, The Clark Sisters, Common, Fantasia, Melissa Etheridge ve Detroit Senfoni Orkestrası’nın performansları da yer aldı. Sunucular arasında Detroit Lions efsanesi Barry Sanders, mevcut Lions yıldızları Jared Goff ve Amon-Ra St. Brown ile aktörler Taylor Lautner ve Sophia Bush vardı. Organizatörler etkinliğe 20.000 kişinin katıldığını söyledi. Önümüzdeki on gün içinde 60.000’den fazla kişinin tren istasyonunu gezmesi planlanıyor.

Big Sean tren istasyonu hakkında “Hayatımın büyük bir bölümünde bu sadece göze batan bir şeydi” dedi. “Şehrin ortasında bir vaha. Hepimiz için bir metafor: Zamanımız şimdi.”

READ  SAG Filmlere İmtiyaz Vermeye Başladı Ama Oyuncular Gelecek mi? - Teslimat süresi

Konserin yapımcılığını Eminem ve uzun süredir menajeri olan Paul Rosenberg yaptı. Eminem’in bir konser vermesi planlanmamıştı ancak gösteriyi yeni single’ı “Houdini”, “Not Afraid” ve en uygunu “Welcome 2 Detroit”in de yer aldığı heyecan verici bir setle kapatarak katılımcıları şaşırttı.

Eminem’in ortaya çıkışı, katılanlar için gecenin en önemli olayı olabilirdi ancak White’ın performansı da çok geride değildi.

Kendisinin ve grubunun “bu gece buradan birkaç blok ötede yazılmış bazı şarkıları çalacağını” duyurduğunda White, kendisi tarafından bestelenen “Seven Nation Army” marşının açılış akorlarını çaldığında büyük bir tepkiyle karşılandı. The White Stripes’ın üyesiyken kaydedildi. MCS’den çok uzakta olmayan White, havai fişekler arkasındaki istasyonu aydınlatırken bir eliyle gitarını başının üstünde tutuyordu.

Devasa yapı, çöpçüler ve şehir kaşifleri tarafından yıllarca tahrip edilmiş ve Detroit’in Corktown mahallesinin çok üzerinde yükselmişti. İstasyon artık 30 dönümlük (12 hektar) genişleyen Mobilite İnovasyon Bölgesi ve yeni gelişen Corktown için bir dayanak noktası görevi görecek. Projenin teknolojiyle ilgili binlerce iş yaratması bekleniyor. Yeni restoranlar, oteller ve diğer hizmet sektörü işletmeleri şimdiden Corktown’a ve yakınlarına taşınıyor.

Tren istasyonunun yeniden açılması aynı zamanda Detroit’in bir tür rönesans yaşadığı bir döneme denk geliyor.

Acı verici bir iflastan çıktıktan on yıl sonra şehir, mali durumunu istikrara kavuşturdu, nüfus kayıplarını durdurdu ve 139 mil karelik (360 kilometrekare) alandaki felaketi temizleme konusunda ilerleme kaydetti. Nisan ayında Detroit işe alındı NFL Draftına rekor katılım Üç gün boyunca 775.000’den fazla hayran şehir merkezine akın ettiğinde.

Bill Ford, “Şehrimizdeki herkesi mutlu görmeyi seviyorum” dedi.