Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Eagles oyuncusu Derek Barnett, Houston Texans’ı iddia ediyor – NBC Sports Philadelphia

Eski Eagles oyuncusu Derek Barnett, Houston Texans’ı iddia ediyor – NBC Sports Philadelphia

Eski Eagles defans oyuncusu Derek Barnett, NFL kariyerine 2023’ün geri kalanında AFC’de çaylak bir takımla devam edecek.

ESPN ve NFL’nin haberine göre, Eagles’ın geçen hafta sonlarında eski ilk tur seçiminden feragat etmesinin ardından Barnett, Houston Texans tarafından iddia edildi.

2017 draftında 14. sırada seçilen Barnett hâlâ 27 yaşında. Ancak önceki iki maçta hareketsiz kalması nedeniyle Philadelphia’daki süresi sona erdi. Barnett, Eagles’ın savunma rotasyonundaki rolünden açıkça memnun değildi.

DeMeco Ryans’ın baş antrenör olarak ilk yılında ve CJ Stroud’un çaylak sezonunda, 6-5’lik bir Houston Texans takımına katılacak ve play-off noktası için mücadele edecek. Teksaslıların savunma koordinatörü, 2019 ve 2020 yıllarını Eagles’ta geçiren Matt Burke.

Eagles, Barnett’in geçen hafta serbest bırakılmasının ardından şu açıklamayı yaptı:

“Eagles organizasyonu, son yedi sezonda bu takıma yaptığı katkılardan dolayı Derek’e teşekkür etmek istiyor. Bir çaylak olarak Derek, Patriots’a karşı kazandığımız Super Bowl galibiyetinde en unutulmaz oyunlardan birini yaptı. O, her zaman harika bir takım arkadaşıydı. Yüksek enerji ve çabayla oynadılar. Derek’e en iyisinden başka bir şey diliyoruz.”

Bu açıklama dikkat çekiciydi çünkü çoğu oyuncu piyasaya sürüldükten sonra bir tane alamıyor. Bu, takımda geçirdiği yedi sezon boyunca pek çok taraftarın Barnett hakkındaki düşünceleri ile takımın onun hakkında ne düşündüğü arasındaki kopukluğu vurguluyor.

Barnett, Eagles’la çıktığı 73 kariyer maçını sadece 21 1/2 çuvalla tamamladı ama aslında kariyerinin başlarında üretkendi. Barnett, başlangıç ​​olarak 5.0 çuval geçirdi ve NFC Şampiyonluk Maçında striptiz çuvalı ve Super Bowl LII’de Brandon Graham’ın devasa striptiz çuvalından sonra toparlanarak güçlü bir sezon sonrası performansı sergiledi.

2020 sezonunda bile Barnett biraz üretkendi ve rotasyon oyuncusu olarak umut vaat ediyordu. Ancak 2021’de sadece iki çuvalı kalmıştı ve Eagles yine de onu rotasyon oyuncusu olarak iki yıllık bir anlaşmaya geri getirmeye karar verdi. Barnett, 2022’de ön çapraz bağını koparmadan önce sadece bir maç dayanabildi ve 2023’te derinlik tablosuna gömüldü.

READ  Kaynaklar: Velez, Savunması ve Hızıyla Tanınmış Dedektif CF Johan Rojas'ı Aradı

Ancak Barnett de sınırlı fırsatları nedeniyle pek bir şey yapamadı. Barnett, 2023’te sekiz maçta ve 99 snap’te gol atmayı veya oyun kurucuyu başaramadı.

Barnett olmadan Eagles’ın kenar dönüşü biraz daha kısa olur. Haason Reddick ve Josh Sweat başlangıçlar ve snap’lerin çoğunu oynuyorlar. Daha sonra 35 yaşındaki Brandon Graham devreye giriyor ve Nolan Smith sınırlı sayıda snap oynuyor. Aktif kadrodaki diğer tek ileri koşucu Patrick Johnson.

12 hafta boyunca Sweat, Eagles’ın savunma hareketlerinin %77’sinde, Reddick ise %76’sında oynadı.

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde Eagle Eye’a abone olun:
Apple Podcast’i | Youtube müzik | Spotify | dikiş | Sanat19 | RSS | YouTube’da izle