Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski NHL oyuncusu 29 yaşındaki Adam Johnson ‘acayip kaza’ sonucu hayatını kaybetti

Eski NHL oyuncusu 29 yaşındaki Adam Johnson ‘acayip kaza’ sonucu hayatını kaybetti

espn29 Ekim 2023 06:57 ET2 dakikalık okuma

Eski NHL oyuncusu Adam Johnson, Cumartesi günü İngiliz takımının maçında meydana gelen “acayip kaza” sonrasında hayatını kaybetti. 29 yaşındaydı.

İngiltere’deki Elit Buz Hokeyi Ligi’nde (EIHL) oynayan Nottingham Panthers, Pazar günü organizasyonun “Adam’ın vefatını duyunca üzüldüğünü” duyurdu.

Yetkililer, Johnson’ın ikinci yarıda buz üzerinde çarpışması nedeniyle Cumartesi günü Panthers’ın Sheffield Steelers’a karşı oynadığı maçı durdurdu. Johnson, buzda acil tedavi gördü ve oyuncular, North Sheffield Genel Hastanesine götürüldükten sonra sonunda soyunma odasına geri döndü.

Panthers’ın “büyük bir tıbbi acil durum” olarak duyurduğu durum nedeniyle Sheffield Utilita Arena’daki yaklaşık 8.000 taraftarın binayı terk etmesi istendi.

Adam Johnson, EIHL’nin Nottingham Panthers formasıyla ilk sezonunu geçirdi. 2018-2020 yılları arasında Penguenler adına 13 maçta yer aldı.Janine Leach/Sportswire Simgesi

Panthers yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oyuncular, personel, yönetim ve sahipler de dahil olmak üzere kulüpteki herkes, Adam’ın ölüm haberi nedeniyle derin üzüntü duyuyor.” “Düşüncelerimiz her iki kulüpteki taraftarlar ve personelle, özellikle de bugünkü haber karşısında şok olacak olan maça katılan veya maçı takip edenlerle birliktedir.

“Panterler, dün gece en zor koşullarda Adam’ı desteklemek için koşan herkese teşekkür etmek istiyor.

“47 numaramız Adam, sadece harika bir buz hokeyi oyuncusu değil, aynı zamanda harika bir takım arkadaşı ve hayatı boyunca önünde bulundurulacak harika bir insandı. Kulüp onu çok özleyecek ve asla unutmayacak.”

EIHL, Pazar günkü tüm maçların ertelendiğini duyurdu.

Lig, “EIHL ile ilgili herkesin düşünceleri ve taziyeleri bu çok üzücü ve zor zamanda Adam’ın ailesi, arkadaşları ve meslektaşlarıyla birliktedir” dedi.

Johnson, 2018-2020 yılları arasında Pittsburgh Penguins’le iki sezon boyunca 13 maça çıktı, bir gol attı ve dört asist yaptı. Üç sezonun bir kısmını Penguins’in Wilkes-Barre/Scranton’daki AHL üyesinde geçirdi ve aynı zamanda Los Angeles Kings ve Philadelphia Flyers’ın AHL bağlı kuruluşlarında da oynadı.

READ  Macron, Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nın bitiş törenine liderlik ediyor

Penguenler yaptıkları açıklamada, “Pittsburgh Penguenleri, hayatı trajik bir şekilde çok erken sona eren Adam Johnson’ın kaybının yasını tutmak için tüm hokey dünyasına katılıyor.” dedi. “Adam’ın ailesine ve arkadaşlarına, ayrıca geçmişteki ve şimdiki takım arkadaşlarına ve antrenörlerine en derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Adam her zaman Penguins ailesinin bir parçası olacak. Onun Penguins’te oynama hayalini gerçekleştirmesini izlemek bir onurdu. Penguenler. Ulusal Hokey Ligi.”

Johnson, Grand Rapids, Minnesota’da doğdu ve Minnesota Duluth Üniversitesi’nde oynadı. Dışarıdaki kariyerine 2020’de başladı ve ilk sezonunu Panthers’ta geçirdi.