Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski WWE güreşçisi Ted DiBiase Jr., NFL efsanesi Brett Favre’nin karıştığı Mississippi sponsorluk skandalıyla ilgili olarak suçlanıyor.

Eski WWE güreşçisi Ted DiBiase Jr., NFL efsanesi Brett Favre’nin karıştığı Mississippi sponsorluk skandalıyla ilgili olarak suçlanıyor.

Eski WWE güreşçisi Ted DiBiase Jr., Mississippi tarihindeki en büyük yolsuzluk davasına karışmakla suçlandı. Tüm refah skandalı, ülkenin en fakir eyaletindeki düşük gelirli ailelere yönelik yaklaşık 77 milyon doların kötüye kullanılması etrafında dönüyor.

Mahkeme belgeleri, DiBiase’nin komplocular John Davis, Kristi Webb, Nancy New ve diğerleriyle birlikte Acil Gıda Yardımı Programı’ndan (TEFAP) ve Muhtaç Aileler için Geçici Yardım Programı’ndan (TANF) federal fonlar aldığını ve fonları kötüye kullandığını gösteriyor. kendi kişisel kullanımları.

Federal fonlar çıkarıldıktan sonra, Mississippi İnsan Hizmetleri Departmanı’nın eski yönetici müdürü Davis, MDHS’yi fonları North Mississippi Inc.’in Aile Kaynakları Merkezi’ne taşeron olarak vermesi için yönlendiriyordu. (FRC) ve Mississippi Toplum Eğitim Merkezi (MCEC), sırasıyla Webb ve New tarafından işletilen kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Davis’in daha sonra, hayali sözleşmeler yoluyla bireylere ve şirketlere fon sağlamak için Webb ve New’i yönettiği iddia edildi. Adalet Bakanlığına göreBu sözleşmelerden en az beşi DiBiase’nin şirketleri, Priceless Ventures LLC ve Familiae Orientem LLC içindi. DiBiase’nin şirketlerine, “sağlamadığı veya sağlamayı amaçlamadığı” sosyal hizmetler için milyonlarca dolar federal fon verildi.

DiBiase’nin parayı diğer masrafların yanı sıra bir araba ve tekne satın almanın yanı sıra bir ev için peşinat almak için kullandığı iddia edildi.

Belgede, “DiBiase, federal fon alan programlarla ilgili olarak bir adet telsiz dolandırıcılığı ve hırsızlık işlemek için komplo kurmak, altı adet telsiz dolandırıcılığı, federal fon alan programlarla ilgili iki adet hırsızlık ve dört adet kara para aklama ile suçlanıyor.” Okumak. Perşembe günü yayınlandı.

DiBiase suçlu bulunursa, komplo için en fazla beş yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Her elektronik dolandırıcılığın maksimum 20 yıllık cezası vardır. Ayrıca, federal fon alan programlarla ilgili her hırsızlık ve kara para aklama suçlarının her biri için maksimum 10 yıl ceza vardır.

READ  Resmi olarak bir kayınpeder, diyor Sunil Shetty.

davis Suçun kabulu 22 Eylül 2022’de federal fon alan programlarla ilgili bir komplo ve bir hırsızlık suçuna. Neo ve oğlu Zack, Nisan 2022’de rüşvet ve dolandırıcılık suçlamalarını kabul ettiler. Geçtiğimiz Mart ayında Mississippi Today, Webb’in suçunu kabul ettiğini bildirdi. Federal fonlarla ilgili bir hırsızlık sayısı.

DiBiase’nin erkek kardeşi Bret ve babası Ted DiBiase Sr.’nin de olaya karıştığı iddia edildi. Federal denetim tamamlandıktan sonra, DiBiase’nin 3.9 milyon doları iade etmesi gerekirken, babasının ona 722.299 dolar ödemesi emredildi. Brett’ten 225.950 dolar istendi, ancak Aralık 2020’de eyalet mahkemesinde hükümeti dolandırmakla ilgili asılsız iddialarda bulunmaktan suçunu kabul etti ve ardından bu yılın Mart ayında federal bir suçlamayı kabul etti.

Skandala karışan bir isim daha ortaya çıktı NFL Efsane Brett Favre. İşte bir dosya Favre’nin Mississippi sponsorluk skandalına karışmasının tam açıklaması ve zaman çizelgesi.