Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Event 38 sabit kanatlı drone, Turks ve Caicos Adaları’nı hızla haritalıyor

Ohio merkezli drone veri toplama şirketi Event 38, bu kez iki Turks ve Caicos Adaları’nın tam haritasını sadece iki günde tamamlamak için İHA’larını kullanarak, başka bir hava meydan okuma projesine başarıyla katkıda bulundu.

Sabit kanatlı drone tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış Event 38, E400 haritalama İHA’sını Turks ve Caicos araştırmaları için havadan görüntü toplamak amacıyla başarıyla kullandığını söyledi. Birkaç gün içinde, şirketin el sanatları, iki takımadadaki adaların 238 kilometrekarelik bir alanı kapsayan tam bir ortomozaiğini oluşturdu.

Kritik analiz ve planlama becerilerini dünyadaki daha az varlıklı topluluklar ve ülkeler için erişilebilir ve karşılanabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Turks ve Caicos’taki projesi için PLACE, en az on yıllık adalara ilişkin önceki araştırmaları güncellemek için ayrıntılı haritalar sağlamak üzere ortağı Event 38’in sabit kanatlı E400’üne güveniyor.

Buna göre: Kanada’nın RPV Aviation şirketi, FIXAR drone uçuşları için BVLOS onayı aldı

Event 38’in sabit kanatlı insansız hava aracı, Turks ve Caicos Adaları haritasını güncelleştirmenin yanı sıra, görevde sıklıkla karşılaşılan diğer zorlukların üstesinden gelinmesine yardımcı oldu.

Örneğin, STK’ların çalıştığı bazı alanlarda geleneksel uçak kullanmak çok zor, tehlikeli veya pahalı olabilir. Bu arada, uydu verilerine güvenmek yalnızca pahalı değil, aynı zamanda verileri analiz etmek için üçüncü ülkelere veya özel işletmelere yüksek ücretler ödemek zorunda kalan ülkeleri de sıralıyor.

Event 38 CEO’su Jeff Taylor, şirketin drone çözümünün yalnızca yerel yetkililere daha fazla yakınlık ve kontrol sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda geri dönmeye devam edecek kadar uygun fiyatlı olduğunu söylüyor.

Taylor, “PLACE, geniş alanları haritalayabilen ve yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalayabilen sabit kanatlı bir VTOL drone arıyordu” dedi. “E400, doksan dakikalık sektör lideri uçuş süresi ve dikey kalkış ve iniş özellikleri dahil olmak üzere tüm gereksinimlerini karşıladı. Çalışırken değiştirilebilir faydalı yük, az bakım gerektiren E400 dahil olmak üzere E400’ü olabildiğince kullanıcı dostu hale getirmeyi hedefledik. elektrikli aktarma organları ve açık kaynak entegrasyonları.Önemli araştırma ve veri Toplama Projeleri.”

READ  Grand Turk, Sault Ste., South Caicos, North and Middle Caicos - Manyetik Ortamlarda Akış Müşterilerine Yönelik Önemli Bildirim

Taylor, E400’ün Turks ve Caicos hükümetine emlak vergisi sisteminde büyük bir yükseltme ve iyileştirilmiş iklim azaltma modellemesi ve planlaması da dahil olmak üzere birkaç önemli projeyi onaylamak için gereken verilerin doğruluğunu ve çözünürlüğünü sağladığını söyledi. Veriler ayrıca nüfus sayımı ve diğer hayati işlevler için kullanılır.

Proje, özellikle sınırlı iletişim bağlantıları, hava durumu veri akışları ve onarım tesisleri olan alanlarda hava hizmetlerine ihtiyaç duyan müşteriler için sabit kanatlı haritalama drone yapılandırmasının nasıl geliştirileceğine dair Event 38 içgörüleri sağladı.


Özel videolar için YouTube’da DroneDJ’e abone olun