Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Falcons, draft seçimine el koydu ve kurcalama nedeniyle para cezasına çarptırıldı; Kartallar temizlendi

Falcons, draft seçimine el koydu ve kurcalama nedeniyle para cezasına çarptırıldı;  Kartallar temizlendi

Perşembe günü Atlanta Falcons, 2025 draftında beşinci turdan çıkarıldı ve NFL’nin serbest oyuncu sözleşmeleriyle ilgili kurcalama karşıtı politikasını ihlal ettiği için 250.000 dolar para cezasına çarptırılırken, lig Philadelphia Eagles’ı bu yaz Saquon Barkley ile sözleşme imzalarken kurcalamadan temize çıkardı. .

Falcons’un kurcalama ihlalleri, resmi sınırsız serbest oyunculuk döneminden önce üç oyuncuyla “uygunsuz temasın” sonucudur: oyun kurucu Kirk Cousins, geniş alıcı Darnell Mooney ve dar uç Charlie Warner.

NFL, takımın cezalarına ek olarak genel menajer Terry Fontenot’a 50.000 dolar para cezası verdi.

Cousins, resmi serbest oyuncu döneminin ilk gününde resmi olarak 180 milyon dolara varan dört yıllık bir anlaşma imzaladıktan sonra, tanıtım basın toplantısında 13 Mart saat 16:00 ET’den hemen önce Falcons’un baş antrenörüyle konuştuğunu belirtti. Yeni lig yılının açılması planlanıyor.

Takımların menajerlerle yalnızca yeni lig yılının başlangıcından sonraki 52 saatlik serbest temsilci müzakere dönemi boyunca konuşmasına izin veriliyor, ancak oyuncu kendisini temsil etmediği ve bir menajeri olmadığı sürece oyuncularla doğrudan konuşamazlar. Cousins’i, yeni lig yılının başlamasından iki gün önce sosyal medyada Cousins’in Falcons’la anlaşmaya vardığını duyuran Mike McCartney temsil ediyor.

“Politika, kulüplerin, iki günlük müzakere süresi boyunca herhangi bir potansiyel sınırsız serbest oyuncu temsilcisinin yetkili temsilcisi ile bir NFL oyuncusunun sözleşmesinin tüm yönlerini ele almasına ve müzakere etmesine izin verirken, oyuncu ile kulübün bir çalışanı veya temsilcisi arasındaki herhangi bir doğrudan temas, NFL yaptığı açıklamada yasak olduğunu ifade etti. Yasak olduğunu ekledi: “Buna, kulübün bu üç oyuncuyla ilgili olarak gerçekleştiğini kabul ettiği seyahat düzenlemeleri veya diğer lojistik konularının tartışılması da dahildir.”

Mooney, Atlanta ile üç yıllık, 39 milyon dolarlık bir sözleşme imzalarken, Warner, üç yıllık, 12 milyon dolarlık bir sözleşme aldı.

Falcons yaptığı açıklamada, “Bu incelemenin tamamlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Lig ve onun incelemesi ile tam bir işbirliği içindeyiz ve NFL’nin titizliğini takdir ediyoruz. Her süreçte yaptığımız gibi, nasıl çalıştığımızı gözden geçireceğiz ve iyileştirmenin yollarını arayacağız.”

NFL, Barkley’in imza atmasına kadar geçen dönemde Kartallar tarafından kurcalamayı önleme politikasının ihlal edildiğine dair bulguyu destekleyecek yeterli kanıt bulamadı.

Barkley, Mart ayında Eagles’la üç yıllık, 37,75 milyon dolarlık bir sözleşmenin şartlarını kabul ettikten kısa bir süre sonra, eski Penn State antrenörü James Franklin, genel menajer Howie Roseman’ın kendisini satmak için “yasal tahrifat” döneminde doğrudan Barkley ile konuşmasını önerdi. . Penn State’te büyük bir hayran kitlesine sahip olan Philadelphia’da oynuyorum.

Oyuncu kendisini temsil etmediği sürece, müzakere süresi boyunca takımların oyuncularla doğrudan konuşmasına izin verilmez.

Eagles, o dönemde Barkley ile izinsiz bir temas olduğunu reddetmiş ve takımın tüm işe alma işlemlerinin menajer aracılığıyla gerçekleştiğini söylemişti. Barkley, Franklin’in Eagles’ın kendisini nasıl draft ettiğini “yanlış yorumladığını” söyledi.

Lig, yaptığı açıklamada, “Bu sonuca ulaşmak için lig, Philadelphia’nın serbest oyunculuğu ve Barkley ile sözleşme imzalama kararıyla ilgili telefon kayıtlarını, kısa mesajları ve diğer belgeleri inceledi.” dedi. “NFL ayrıca Howie Roseman ve Nick Sirianni’nin yanı sıra Barkley ve Penn State koçu James Franklin de dahil olmak üzere organizasyonun birkaç üyesiyle röportajlar gerçekleştirdi. Her incelemede olduğu gibi, yeni kanıtlar ortaya çıkarsa lig yeniden açılabilir. soruşturma.” “

READ  Üçüncü periyot, birinci oyunda Altın Şövalyelere liderlik ediyor