Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaynaklar, Bill Belichick'in 24 sezonun ardından Patriots'tan ayrıldığını söylüyor

Kaynaklar, Bill Belichick'in 24 sezonun ardından Patriots'tan ayrıldığını söylüyor

Lig kaynaklarının ESPN'e söylediğine göre, Bill Belichick ve New England Patriots'ın, birlikte geçirdikleri 24 olağanüstü sezonun ardından Perşembe günü yollarını ayırmaları ve altı Super Bowl şampiyonluğu içeren NFL tarihinde benzeri olmayan bir seriye son vermeleri bekleniyor.

Belichick ve Patriots'un sahibi Robert Kraft bu haftanın çoğunu periyodik olarak toplanarak ve her iki tarafın nasıl ilerlemek istediğini tartışarak geçirdi. Görüşmelere aşina olan kaynaklardan, herhangi bir çatışma veya anlaşmazlığın bulunmadığı, verimli geçen görüşmelerin karşılıklı kararla sonuçlandığı ve her iki tarafı da rahatlattığı belirtildi.

Dışarıdan birinin belirttiği gibi hem Belichick hem de Kraft, NFL tarihindeki en büyük ve en ödüllü takımlardan biri haline gelecek olan sahip-antrenör tandemine uygun olan “yüksek yolu seçtiler”.

Sözleşmesinin bitimine bir yıl kalan Belichick'in, Patriots'tan tazminat talep etmeden takımdan ayrılmasına izin verilecek. Lig kaynakları, onun antrenörlüğe devam etmek isteyeceğini ve baş antrenörlük pozisyonu bulunan diğer yedi NFL takımının en azından bir kısmının, büyük olasılıkla Atlanta Falcons'un ilgisini çekmesinin beklendiğini söyledi.

Patriots şimdi çeyrek yüzyıl sonra ilk teknik direktör arayışına girecek. Kaynaklar, takımın sezon dışında sözleşme uzatması için imza attığı ve Kraft'ın gelecek vaat eden baş antrenör adayı olarak belirlediği Patriots defans antrenörü Jerrod Mayo'nun, bu iş için önde gelen aday olmasa da, ana aday olacağını söyledi. . Mayo, 2008'den 2014'e kadar Patriots'ta forma giydi ve 2019'dan beri Belichick'in asistanlığını yapıyor.

Belichick'in New England'dan ayrılışının, yakın arkadaşı Nick Saban'ın Alabama'dan emekli olmasının üzerinden 24 saatten az bir süre geçmesi bekleniyor.

İki futbol efsanesinin vefatında bir paralellik ve benzerlik var; erkekler yaygın olarak profesyonel tarihin en büyük antrenörü ve kolej futbolu tarihinin en büyük antrenörü olarak kabul ediliyor. Belichick, Patriots'un dokuz Super Bowl maçına ve altı Super Bowl şampiyonluğuna ulaşmasına yardımcı oldu. Saban, Alabama'yı dokuz SEC şampiyonluğuna ve altı ulusal şampiyonluğa taşıdı.

Ayrıca Saban, 1980'de Ohio State'in ikinci koçu olarak Pete Carroll'un yerini aldı; Belichick, Cleveland'da baş antrenör iken 1991'den 1994'e kadar Saban'la çalıştı; Belichick, 2000 yılında Patriots'un baş antrenörü olarak Carroll'un yerini aldı ve üçü de bu hafta 24 saatlik bir süre içinde uzun süredir görevlerinden ayrıldı.

Belichick ve Kraft'ın kendi yollarına gitmesi bir miktar üzüntü taşıyor ama bu şaşırtıcı değil. Kraft, Patriots'un bu sezon play-off'lara kalmasının ne kadar önemli olduğunu belirtti. Bunun yerine 10 Aralık'ta elenen ilk takımlardan biri oldular.

Belichick'in geleceği hakkındaki spekülasyonlar 2023 sezonu boyunca oldukça yaygınlaştı ve takımın en düşük puanlarından biri 12 Kasım'da Almanya'nın Frankfurt kentindeki Indianapolis Colts'a 10-6 mağlup oldu.

Geçen sezonki maçtan önce konuşan 82 yaşındaki Kraft, NFL Network'e şunları söyledi: “Gerçekten hayal kırıklığı yarattı. Keşke her şey çok daha iyi olsaydı, hayran kitlemizin de öyle olduğunu biliyorum. … Bu değil ” Bu yıl böyle olmasını bekliyorduk.”

Kraft için bir diğer önemli faktör de oyun kurucu Tom Brady'nin 2019 sezonundan sonra serbest oyuncu olarak ayrılmasından bu yana serinin gidişatı oldu. Kraft'a zarar veren Brady'yi kaybettikten sonra Patriots, son dört sezonunun üçünde kaybetme rekorları kırdı. Brady hâlâ takımdayken, 3 Şubat 2019'da Super Bowl LIII'de Los Angeles Rams'a karşı 13.-3'lük play-off galibiyeti elde ettiler.

71 yaşındaki Belichick, New England'dan 333 kariyer zaferiyle (playofflar dahil) ayrılırken, Don Shula'nın 347 galibiyetinden sonra tüm zamanların ikinci ikinci oyuncusu oldu. Belichick, George Halas ve Curly Lambeau, ligin sezon sonrası maçlara başlamasından bu yana altı şampiyonluğa sahip olan tek NFL koçları. 1933.

Belichick'in 24 yıllık görev süresi, tek takımlı koçlar arasında beşinci en uzun görev süresiydi. Lig tarihinde üst üste en çok antrenörlük sezonu olan 2023'te üst üste 49. NFL sezonunu tamamlayacak.

Şimdi 50. sezonunu başka bir NFL takımıyla geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Belichick'in özgeçmişinde öngörülebilir gelecekte kalması beklenen şu işaretler de yer alıyor:

• 17 lig şampiyonluğu, NFL tarihinde bir baş antrenör tarafından elde edilen en yüksek şampiyonluk; Shula, Andy Reid ve Tom Landry 13'le ikinci sırada yer aldı.

• Dokuz konferans şampiyonası, Super Bowl döneminde en çok baş antrenör tarafından.

• 12 Super Bowl maçına çıktı (asistan olarak geçirdiği süre dahil).

• Teknik direktör olarak 21 sezon kazandı; Halas (40), Shula (33), Lambeau (33) ve Landry'nin (29) gerisinde kaldı.

• NFL tarihindeki dört yenilgisiz ve beraberliksiz normal sezon sezonundan biri (2007). Bu, 1978'den 2020'ye kadar oynanan 16 maçın programındaki tek maçtı.

Patriots, Perşembe günü öğlen ET için Belichick ve Kraft ile bir basın toplantısı planladı ve bu, Patriots ve futbol tarihinde büyük bir dönemin sonunu işaret edecek.

READ  Kaynaklar, ajanların COVID-19 balonuyla ilgili endişeler nedeniyle NFL gözlem havuzunu boykot etmekle tehdit ettiğini söylüyor