Ocak 27, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fame ve Flashdance gibi hitlerin arkasındaki 80’lerin pop yıldızı Irene Cara, 63 yaşında öldü.

Fame ve Flashdance gibi hitlerin arkasındaki 80'lerin pop yıldızı Irene Cara, 63 yaşında öldü.CNN

1980’lerin başındaki “The Fame” ve “Flashdance” şarkılarıyla tanınan Oscar ve Grammy ödüllü şarkıcı ve aktris Irene Cara hayatını kaybetti. 63 yaşındaydı.

Judith Moss, “Lütfen Irene ile ilgili düşüncelerinizi ve anılarınızı paylaşın” dedi. cıvıldamak Şarkıcının ölümünü duyurmak. Her birini okuyacağım ve cennetten gülümseyeceğini bileceğim Hayranları ona hayran kaldı.

Mirası müziği ve filmleri aracılığıyla sonsuza dek yaşayacak, çok güzel yetenekli bir ruhtu.”

Kara, Florida’daki evinde öldü. Moss’un ifadesinde ölüm sebebinin bilinmediği belirtildi.

Cara, gençken TV’de yayınlanan “Electric Company”de rol aldı ve gençliğinde “Aaron Loves Angela” ve “Sparkle” filmlerinde rol aldı.

Onun atılımı, New York’taki Sahne Sanatları Lisesi hakkında 1980 Coco Hernandez müzikali “Fame” ile geldi. Filmin başlık şarkısıyla ve “Out Here on My Own” ile bir hit rekoru vardı. O yıl Altın Küre ve iki Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

Üç yıl sonra Cara, kendisine En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar ve Kadın En İyi Pop Vokal Performansı dalında Grammy Ödülü kazandıran bir başka radyo hiti olan “Flashdance… What a Feeling”in sözlerinin ortak yazarıdır.

” Why Me ” ve ” Breakdance ” dahil olmak üzere birkaç hit daha yaptı . Ayrıca Burt Reynolds ve Clint Eastwood’la birlikte “City Heat”, Mr. T ile “DC Cab” ve Tatum O’Neal ile “Certain Fury” gibi filmlerde rol aldı.

READ  Kourtney Kardashian ve Travis Parker, Hulu Show'dan "Rahatsız Edildi"