Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fed, Salı günkü Eylül toplantısına başlamaya hazırlanırken hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Fed, Salı günkü Eylül toplantısına başlamaya hazırlanırken hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Hisse senedi vadeli işlemleri, Wall Street’in Federal Rezerv’den başka bir faiz artırımı öncesinde mütevazı bir toparlanmaya yönelmesiyle Salı günü düştü.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 58 puan veya %0,2 düştü. S&P 500 vadelileri %0,3 ve Nasdaq 100 vadelileri %0,5 düştü.

Federal Açık Piyasa Komitesi Eylül toplantısına Salı günü başlayacak ve merkez bankacılarının Çarşamba günü 0,75 puanlık bir faiz artırımı açıklaması bekleniyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ve Ağustos ayında beklenmedik şekilde sıcak bir TÜFE raporu, trader’ların enflasyon düşene kadar daha yüksek oranlara hazırlanmalarına neden olduğu için hisse senetleri son haftalarda düştü.

Edward Jones yatırım analisti Angelo Corcavas, “Geçen hafta faiz oranı beklentilerini sıfırlamak için çok çalışma yapıldığını düşünüyorum” dedi.

“Borsalardaki momentum aşağı doğru… biz bu düşüş modelini oluşturana kadar [inflation] Onun okumalarıyla, gördüğümüz yüksek belirsizlik ve oynaklığı tersine çevirmek zor olacak.”

Pazartesi günü dalgalı bir işlem seansı sırasında, Hisse senetleri öğleden sonra yükseldi İki günlük bir mağlubiyet serisini yakalamak ve son kayıplarının bir kısmını geri almak için. Dow Jones endeksi 197 puan veya yaklaşık %0.6 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yaklaşık %0.7 ve %0.8 yükseldi.

Ancak Pazartesi günü piyasa kapandıktan sonra Ford, tedarik zinciri sorunlarının otomobil üreticisine mal olacağını duyurdu. Üçüncü çeyrekte ek bir milyar dolar. Hisseler, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %5 değer kaybetti.

Ekonomik cephede, yatırımcılar, konut başlangıçları ve inşaat izinleri için Ağustos raporlarıyla Salı sabahı konut piyasasına yeni bir bakış atacaklar.

READ  4 Temmuz canlı güncellemeleri: sosisli sandviç yeme yarışması ve seyahat haberleri