Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Federal Ticaret Komisyonu, ABD'nin en büyük Hıristiyan üniversitesi olan Büyük Kanyon Üniversitesi'ne aldatıcı reklamlar nedeniyle dava açtı

Federal Ticaret Komisyonu, ABD'nin en büyük Hıristiyan üniversitesi olan Büyük Kanyon Üniversitesi'ne aldatıcı reklamlar nedeniyle dava açtı

Haberler

Federal Ticaret Komisyonu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Büyük Kanyon Üniversitesi'ne (GCU) karşı dava açtığını ve Biden yönetimi altında son birkaç ayda ülkenin en büyük Hıristiyan okuluna karşı üniversitenin koordineli bir operasyon olarak nitelendirdiği eylemde bulunan ikinci kurum olduğunu duyurdu. saldırı. Kuruma karşı birden fazla parti tarafından.

FTC, bir basın açıklamasında GCU ve pazarlamacısı Grand Canyon Education, Inc.'e karşı federal mahkemede dava açtığını söyledi. ve Başkanı ve CEO'su Brian Mueller, sanıkların aldatıcı reklamlar kullandıklarını ve yasa dışı telefonla pazarlama faaliyetlerine giriştiklerini iddia etti.

Şikayette, Arizona merkezli okulun, hızlandırılmış programını bitirmesi için gereken süre konusunda potansiyel doktora öğrencilerini yanılttığı, okulu aldatıcı bir şekilde kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak pazarladığı ve iletişim bilgilerini okulun web sitesinde veren aday öğrencilerle yasa dışı bir şekilde iletişime geçtiği belirtiliyor. ama bunu istedi. Onunla iletişime geçemiyorum.

FTC'nin Tüketiciyi Koruma Bürosu müdürü Samuel Levin yaptığı açıklamada, “Büyük Kanyon, kendisini kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak sunarak ve doktora dereceleri için gereken ders sayısını ve maliyetleri yanlış sunarak öğrencileri aldattı” dedi. “Öğrencilerden faydalanmak isteyenleri agresif bir şekilde takip etmeye devam edeceğiz.”

Şikayet, GCU'yu Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Yasasını ve telefonla pazarlama satış kurallarını ihlal etmekle suçluyor ve Arizona'daki ABD Bölge Mahkemesinden, GCU'yu iddia edilen ihlaller nedeniyle tüketicilere tazminat ödemeye zorlamasını ve üniversitenin “yasayı daha fazla ihlal etmesini engellemesini” talep ediyor. “

Büyük Kanyon Üniversitesi'ndeki müze. Erişim noktası

Bir GCU sözcüsü FOX Business'ın davayla ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak Mueller Ekim ayı sonlarında Fox News Digital'e üniversitenin Biden yönetimi tarafından haksız bir şekilde hedef alındığına inandığını ve birden fazla federal kurumun koordineli bir soruşturmaya dahil olduğunu söyledi. okula saldırı.

READ  Amerika Birleşik Devletleri, ABD limanlarını elektriklendirmek ve emisyonları azaltmak için 4 milyar dolar harcıyor

Kısa bir süre sonra, 31 Ekim'de Eğitim Bakanlığı (DOE), federal Öğrenci Yardım Dairesi tarafından yapılan bir soruşturmanın, üniversitenin 7.500'den fazla eski ve mevcut öğrenciye maliyeti hakkında “yalan söylediğini” ortaya çıkardığını söyleyerek GCU'ya 37,7 milyon dolar para cezası verdi. programlar. Birkaç yıl boyunca doktora programları.

Enerji Bakanlığı bir basın açıklamasında Glasgow Callon Üniversitesi'nin doktora programları için daha düşük bir maliyetin “yanlış bir şekilde reklamını yaptığını” söyledi ve öğrencilerin yaklaşık %98'inin reklamı yapılan maliyetten daha fazlasını ödediğini ekledi.

Lina Han
Lena Khan, Federal Ticaret Komisyonu Başkanıdır. Getty Images

Mueller, federal soruşturmanın, Eğitim Bakanlığı'nın GCU'nun 2018'de kar amacı gütmeyen kuruluş olma çabalarını reddetmesiyle bağlantılı olduğunu savundu. Bakanlık, okulu kar amacı güden bir kuruluş olarak sınıflandırmaya devam eden federal öğrenci mali yardımı amacıyla GCU'nun kar amacı gütmeyen statüsünü reddetti. .

Geçen ay düzenlenen bir basın toplantısında Muller, Glasgow Kaledonya Üniversitesi'nin Eğitim Bakanlığı tarafından verilen cezaya (kurumun şimdiye kadar verdiği en büyük para cezası) itiraz edeceğinin sözünü verdi ve okulun öğrencileri hiçbir şekilde yanıltmadığını veya aldatmadığını söyledi.

FOX News Digital'den Joshua Nelson bu rapora katkıda bulundu.


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/12/27/news/ftc-sues-grand-canyon-university-largest-christian-university-in-us-for-deceptive-advertising/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL'sini kopyalayın