Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fedspeak, BofA, Goldman Sachs Kazançlarından Sonra Hisse Senedi Oynaklığı: Bugün Borsa Haberleri

Fedspeak, BofA, Goldman Sachs Kazançlarından Sonra Hisse Senedi Oynaklığı: Bugün Borsa Haberleri

ABD hisse senetleri Salı günkü işlem seansında Bank of America ve Goldman Sachs gibi şirketlerin bir başka kalabalık kazanç listesinin ortasında dalgalandı.

S&P 500 (^GSPC) düz çizginin üzerine çıktı. Dow Jones Sanayi Ortalaması (^DJI) ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik (^IXIC) düz çizginin altına düştü.

Devlet tahvilleri karıştı. Salı günü 10 yıllık tahvilin getirisi %3,579’a düşerken, iki yıllık tahvilin getirisi %4,218’e yükseldi.

Bu hafta kazanç sezonu tüm hızıyla devam ederken, Salı sabahı manşetlerde büyük bankalar vardı. Bank of America (BAC), yüksek borçlanma maliyetleri ve faiz oranları nedeniyle beklenenden daha iyi ilk çeyrek karı açıkladı. Hisse Salı günü %0.59 yükseldi.

Bu arada Goldman Sachs (GS), anlaşma kapanışındaki yavaşlama ve kişisel kredi portföyünün önemli bir kısmının Marcus’tan boşaltılması nedeniyle zarar gören üç aylık gelir tahminlerinde bir eksiklik bildirdi. Hisse Salı sabahı %3’ten fazla düştü.

Bank of New York Mellon (BK), Salı günü ilk çeyrek kazanç tahminlerini aştı ve borç verenin faiz gelirini artırdığı için yüksek faiz oranlarından faydalandı; bu, bankanın kredilerinden kazandığı ile ödediği arasındaki farktır. mevduat.

Finans kuruluşlarının dışında, Southwest Airlines (LUV) hisseleri yaklaşık %1 düştü. Federal Havacılık Otoritesi söyledi Havayolunun Güneybatı’daki dahili bir teknik sorun nedeniyle acenteden kalkışlarını geçici olarak durdurmasını istediği bir tweet’te. FAA, duraklamanın tamamının iptal edildiğini söyledi.

Hisse senetleri Pazartesi günü yükselişle kapandı ve kazanç sezonu başlarken ticaret seansı sırasında önceki düşüşleri tersine çevirdi. S&P 500 yüzde 0,3 yükseldi.

En çok kazanan, ilk çeyrek gelir ve kazanç beklentilerini aştıktan sonra %7,8 artışla M&T Bank Corporation (MTB) oldu. İlk çeyrekte net faiz gelirinde %3’lük bir düşüş bildirdikten sonra %9’dan fazla düşen State Street Corporation (STT) için tablo farklıydı.

READ  Asya-Pasifik bölgesinde hisse senedi fiyatları yükselirken, Japonya Merkez Bankası getiri aralığında değişiklik yapmadı

Bu hafta güvertede daha fazla kar var. First Horizon (FHN), Western Alliance (WAL), United Airlines (UAL) ve Netflix’in (NFLX) Salı günü piyasa kapandıktan sonra tanıtılması planlanıyor. Netflix’in hisseleri, kazançlardan önce ve şirketin hisselerini tasfiye edeceğini açıklamasının ardından %0,29 arttı DVD kiralama işi.

Bank of America logosu, 14 Ekim 2022’de Boston’da bir şubede görülüyor. (AP Fotoğrafı/Michael Dwyer, dosya)

Ekonomik cephede, müstakil evlerin ilk konut stokları, bir önceki ayın 1.45 milyon okumasına göre %0.8 düşerek yıllık 1.42 milyona geriledi. Konut faaliyetinin ileriye dönük bir ölçüsü olan inşaat izinleri, geçen ayki 1,55 milyon konut rakamına göre %8,8 düşüşle yıllık 1,41 milyona geriledi.

Atlanta Fed Başkanı Rafael Bostick Salı günü yaptığı açıklamada, Fed’in enflasyon hedefine ulaşmak için faiz oranlarını bir süre daha %5’in üzerinde tutmadan önce yeniden artırmayı kabul ettiğini söyledi. Ayrı bir gelişmede, St. Louis Fed Başkanı James Bullard, oran artışlarının devam etmesi gerektiğine dair benzer şekilde şahin bir tavır sergiledi.

Bu arada, faiz oranlarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nin oy hakkı olmayan üyesi Richmond Fed Başkanı Tom Barkin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “enflasyonun hedefimize ulaştığına dair daha fazla kanıt görmek istediğini” ve “istihdamın piyasanın iyi durumda olduğunu” söyledi. kavurucu sıcaktan düz sıcağa geçti.

Bu hafta birkaç Fed yetkilisinin konuşması bekleniyor ve piyasa katılımcıları, Fed’in Cumartesi günü başlayacak olan tatili öncesinde benzer bir ton gösterip göstermediklerini görmek için bekliyorlar.

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in yakın zamanda faiz oranlarını indireceği konusunda giderek daha fazla şüphe duymaya başladı ve Hazine tahvilleri Pazartesi günü satıldı ve iki yıllık getiri, bir aydan uzun bir sürenin en yüksek kapanışı olan %4.189’a yükseldi. 10 yıllık tahvil getirileri, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda borç tavanına ilişkin konuşma yapmasıyla yükseldi.

READ  Twitter aniden çok sayıda sözleşmeli işçiyi kesiyor

Jim Reid ve Deutsche Bank’taki meslektaşları müşterilere notta, “Ekonominin yakın vadeli performansına ilişkin artan iyimserlik, yatırımcıların artık neredeyse tamamen 3 Mayıs’taki toplantılarında bir Fed faiz artırımı peşinde oldukları anlamına geliyor.”

Aslında, veriler CME grubundan Piyasaların, Federal Rezerv’in Mayıs ayında faiz oranlarını %0,25 daha artırma ihtimalini %86 olarak fiyatladığını gösterdi.

Ancak Bank of America, kurumsal ve bireysel yatırımcıların borsadaki yükselişin ortasında ABD hisse senetlerindeki pozisyonlarını art arda üçüncü haftadır düşürdüğünü kaydetti.

İşte diğerleri Ortak endikasyonlar Yahoo Finance’te:

  • Johnson ve Johnson (JNJ): İlaç devi, yılın ilk çeyreğinde beklenenden daha iyi gelir ve kar bildirdi. Şirket, tüm yıl için düzeltilmiş kazanç tahminini hisse başına 10.60 ila 10.70 dolar aralığına yükseltti, daha önce 10.45 dolardan 10.65 dolara.

  • Lockheed Martin (LMT): Savunma devi, Wall Street’in tahminlerini aşan ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı ve tüm yıl görünümünü yeniden teyit ederek, net satışların yaklaşık 65 milyar ila 66 milyar dolar aralığında ve hisse başına 26,60 dolar ile 26,90 dolar arasında kazanç tahmininde bulundu.

  • Teladoc Sağlık A.Ş. (TDOC): Teladoc dedi ki basın bülteni Salı günü, kilo yönetimi programları ve diyabet öncesi programlar için bakıcı temelli bakımı başlatıyordu.

  • JB Hunt Taşıma Hizmetleri A.Ş. (JBHT): Şirket, komisyonculuk birimindeki “nakliye durgunluğu” etkilerini gerekçe göstererek, ilk çeyrek için bir yıl öncesine göre daha düşük olan kazanç tahminini kaçırdı.

  • NVIDIA Şirketi (NVDA): Hisseler Salı sabahı, HSBC’deki analistlerin yonga üreticisinin yapay zeka fırsatlarına işaret eden bir fiyat hedefi ve derecelendirme yükseltmesinden sonra sıçradı.

Yurtdışında, Çin ekonomisi, yaklaşık üç yıl içinde Covid kısıtlamalarını sona erdirdikten sonra yılın ilk üç ayında toparlandı. Çin Ulusal İstatistik Bürosu Salı günü yaptığı açıklamada, Çin ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde ekonomistlerin beklediği %4,0’ten daha iyi bir şekilde %4,5 büyüdüğünü söyledi.

READ  ABD ekonomik büyümesi ilk çeyrekte yavaşladı; Haftalık işsizlik başvuruları azaldı

Danny Romero, Yahoo Finans muhabiri. Onu Twitter’da takip et @çalışan

Hisse senetlerini harekete geçiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analiz için buraya tıklayın

Yahoo Finance’ten en son finans ve iş haberlerini okuyun

için Yahoo Finans uygulamasını indirin elma veya android

Twitter’da Yahoo Finance’i takip edin twitterVe FacebookVe instagramVe FlipboardVe LinkedinVe Youtube