Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gişe Rekortmeni, Netflix’in Şifre Paylaşım Politikasını Çağırıyor – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Gişe Rekortmeni, Netflix’in Şifre Paylaşım Politikasını Çağırıyor – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Gişe Rekortmeni tamamen ölmüş olabilir, ancak Netflix’in şifreleri mezarın ötesinden paylaşma konusundaki yeni baskısına gülüyorlar.

Bir zamanların devrim niteliğindeki video kiralama zincirinin yalnızca bir franchise konumu var, ancak şirketin bir zamanlar rakiplerine yönelik Perşembe günü attığı bir tweet’e göre sosyal medya ekipleri hala çalışıyor ve çalışıyor gibi görünüyor.

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, resmi Netflix bilgili Müşteriler Salı günü hesapların yalnızca tek bir hane içinde paylaşılacağını söyledi. Bu politika değişikliği, genellikle ülkenin farklı yerlerinden gelen, tek bir hesabın maliyetini bölüşen arkadaşlar ve aile arasında uzun süredir devam eden uygulamayı etkin bir şekilde sona erdirir.

Parola paylaşımına yönelik bu sıkı önlem, büyüyen ve son zamanlardaki rekabete bir yanıttır. Yeni abone kaybıBu, şirketin 10 yılı aşkın bir süredir ilkidir.

1997’de kurulduğundan bu yana, akış hizmetinde erkekler arasında bir dev olarak ortaya çıkan şirket, son on yılda ödüllü orijinal içerikle eğlence endüstrisini tamamen değiştirdi. O zamandan beri Hulu, Amazon Prime Video, Apple TV+ ve yeni adı değiştirilen Max gibi hizmetler onlara katıldı.

Akıştaki bu patlama, zirvesinde 9.000’den fazla siteye ve 80.000 çalışana sahip olan Blockbuster’ın pahasına geldi. 2000’lerin sonlarında büyük kayıplar yaşadılar, sonunda 2010’da iflas başvurusunda bulundular ve ertesi yıl Dish Network tarafından satın alındılar.

2019’dan beri Bend, Oregon hâlâ son yetkili mağazaya ev sahipliği yapıyor.

Netflix’in üyelere gönderdiği notta, hane dışından bir kişinin profilini aktarabilecekleri ve böylece ayrı bir ödeme planıyla üyelik başlatabilecekleri veya hesabını kullanan hane dışındaki her kişi için ek 7,99 ABD doları ödeyebilecekleri belirtiliyordu.

Şirket ayrıca, küresel kullanıcı tabanının %43’ünü oluşturan hesaplara 100 milyon hanenin abone olduğunu söyledi.

READ  S&P 500 ABD enflasyon verisinin ardından düşüş yaşadı ve üçüncü çeyreği zayıf tamamladı