Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ferrari V8’inizi Subaru Ralli Arabanızla değiştirmek, kafa contalarını onarmanın bir yoludur

Ferrari V8’inizi Subaru Ralli Arabanızla değiştirmek, kafa contalarını onarmanın bir yoludur

Albert için baştan sona birkaç yıl süren Ferrari motorlu bir Subaru yapmak eğlenceli bir projeydi. Albert’in motoru bir süper araba hurdacısından “11.000 $’ın biraz üzerinde” satın almasıyla, son çıkan bir salgın projesi olarak başladı. Bu bir Ferrari 4.5 litrelik V8 olsa da, 458 Italia değil. Aslında bir Ferrari California motoru, bu da ne kadar uygun fiyatlı olduğunu açıklıyor. Albert’e göre bu maliyet, normalde bir Subaru motor bölmesine yerleştirilecek olan tamamen inşa edilmiş bir EJ25 motorla karşılaştırılabilir.

İki yıl boyunca ve birçok prototipleme sürecinde nasıl sığacağını anladı. Takas için Subaru dört tekerlekten çekiş sistemini ve vites kutusunu elinde tuttu, bu da Ferrari motorunu Subaru altı vitesli şanzımana uyarlaması gerektiği anlamına geliyordu. Sonuç olarak, Subaru’nun ön tekerlekleri vites kutusundan sürme yöntemi nedeniyle motor ön aksın ötesine çıkmak zorunda kaldı. Normalde kısa boxer motoru bunun iyi çalışmasına izin verirdi, ancak Ferrari V8 yalnızca kaputta yapılan değişikliklerle uyumluydu.

Nihai sonuçlar tamamen benzersiz ve çılgınca bir şeydir. Harika, dengeli ve sürüşü eğlenceli görünüyor. Albert bir şekilde stok ağırlık dağılımını bir arka soğutucu ile sürdürdü ve arabayı sallamak için Rally Olympus’a soktu. Zaten dağıldı, ancak daha güçlü ve daha gerçek rallilerde yarışmaya hazır olarak geri dönecek. İyi şanlar.

READ  ANC Pro Kulaklıklar 139 $, %30 indirim