Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Florida Eyaleti, WCWS şampiyonluğu için Oklahoma ile karşılaşmak üzere Tennessee’ye liderlik ediyor

Florida Eyaleti, WCWS şampiyonluğu için Oklahoma ile karşılaşmak üzere Tennessee’ye liderlik ediyor

Haber Ajansı5 Haziran 2023, 22:50 ETokumak için 4 dakika

FSU, WCWS Finaline yükselmek için Tennessee’yi eledi

Florida Eyaleti, Oklahoma’ya karşı Women’s College World Series finaline yükselmek için Tennessee’yi 5-1 tutmasını kutluyor.

OKLAHOMA CITY – Florida normale döndü.

Katherine Sandercock ve McKenna Reid, Pazartesi gecesi 3 numaralı seribaşı Florida Eyaletinin 4 numaralı Tennessee’yi 5-1 yenmesine ve Women’s College World Series’e yükselmesine yardımcı olmak için beş golsüz vuruş rahatlaması için bir araya geldi.

Seminoles’in kıdemli bir ası olan Sandercock, yılın onuncu kurtarışını almak için bir vuruşa izin verdi ve üç istekada dört kez şut attı. Birinci sınıf öğrencisi olan Reed, iki vuruşta bir vuruşa izin verdikten sonra Sandercock’a yol verdi. Sezonda 13-0’a yükselmek için kazandığını iddia etti.

Burası daha çok Florida’ya benziyor. Geçen yıl Seminoller, NCAA Turnuvasında 2. sırayı aldı ancak Bölge Yarışmasında kaybetti. Şimdi, son beş Finalde üçüncü kez Şampiyonluk Serisindeler.

Sandercock, “Kariyerini ulusal bir şampiyonluk maçında bitirmek her sporcunun hayalidir,” dedi. “Bunu yapabileceğimizi her zaman biliyordum, bu yüzden bugün takımla gerçekten, gerçekten, gerçekten gurur duyuyorum. Ne kadar mutlu olduğumu kelimelerin ifade edebileceğini sanmıyorum. Bir gün daha oynayacağım için çok mutluyum. ve formayı tekrar giymek.”

Florida Eyaleti (58-9), Çarşamba gününden itibaren ulusal şampiyonluk için en iyi üç seride birinci sıradaki Oklahoma (59-1) ile oynayacak. Oklahoma’nın kazandığı 2021 serisinin rövanşı.

Oklahoma, 1988-1990 yılları arasında UCLA’dan bu yana arka arkaya üç ulusal şampiyonluk kazanan ilk program gibi görünüyor. Sooners, altı eyalet şampiyonluğundan dördünü kazandı.

Dokuzuncu sıradaki Oklahoma, günün erken saatlerinde Stanford’u 4-2 mağlup etti ve akşamın kazananını bekledi.

Tennessee’den Zaida Boney, skoru ilk açanda MacLeonard’ın önde gelen tek başına şutunu vurdu. Dokuz maçtaki altıncı NCAA iç saha turnuvasıydı.

Florida Eyaleti’nden Michaela Edenfeld, ikinci turda bir home run ile cevap verdi. Bethany Kane’in sezonun ilk iç saha koşusu, Seminoles’in galibiyetini üçüncü turda 2-1’e yükseltti ve Jahni Kerr’in beşinci sıradaki RBI’si Florida Eyaleti’nin galibiyetini 3-1’e ikiye katladı.

Tennessee oyuncusu Payton Gottschall kaybetti. Lady Vols ası Ashley Rogers oyuna beşinci olarak girdi, ancak altıncı sıradaki iki sayılık Haley Wakaser şutu skoru 5-1 yaptı. Wacaser’in yılın dördüncü homer’ıydı.

Keen ve Wacaser’ın yaptığı ev koşuları, Florida’nın çeşitli kaynaklardan nasıl katkı aldığının ve kazanmanın yollarını bulduğunun örnekleriydi.

Florida Eyaleti koçu Lonney Alameda, “Buraya geldiğinizde nihai hedef, hepsini çekebilmektir,” dedi. “Bunun nasıl yapılacağına dair yazılmış bir kitap yok. Geçmiş deneyimlerinizden, son sınıf öğrencilerinizden, sürekli olarak sunabileceklerini düşündüğünüz şeylerden ve gençlerinizi nasıl geliştirebileceğinizden yola çıkmalısınız.”

National Fastpitch Coaches All-American birinci takımı Tennessee’den Keke Milloy, turnuvanın en iyi performans gösteren oyuncularından biri olduktan sonra dört vuruşta isabetsiz kaldı. Lady Vols (51-10) üssünde yedi koşucu bıraktı.

Tennessee koçu Karen Weakley, “Bazı fırsatlarımız vardı” dedi. “Biraz önde oldukları bir noktaya geldiklerinde Sandercock’u göreceğinizi biliyordunuz. O çok iyi. En iyi şutörlerden biri. Nedenini bu gece anladım.”

READ  İsrail Adesanya, UFC 281'de Alex Pereira'ya karşı orta sıklet unvanını koruyacak