Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Suns, David Fizdale’i Frank Vogel’in kadrosuna katıyor

Suns, David Fizdale’i Frank Vogel’in kadrosuna katıyor

Phoenix Suns, eski Memphis Grizzlies ve New York Knicks koçu David Fizdel’i yeni teknik direktör Frank Vogel’in kadrosuna katacak. ESPN Adrian Wojnarowski’nin raporları.

48 yaşındaki Fizdel, geçen sezonu Utah Jazz’da genel müdür yardımcısı olarak geçirmişti. Lognarovsky’ye göre “Suns büyük bir para oyunu kazandıktan” sonra Utah’taki görevinden ayrıldı.

Phoenix’in şu anki Basketbol Operasyonları Başkanı ve Genel Menajeri James Jones’u 2008-16’da Miami Heat’teki kariyerinden tanıyor. Jones, 2008’den 2014’e kadar Miami’de oynadı.

LeBron James, Dwyane Wade ve Chris Bosh liderliğindeki Fisdel ve Heat, baş antrenör Erik Spoelstra altında 2012 ve 2013 NBA şampiyonluklarını kazandı.

Fizdale ayrıca 2021-22’de Vogel altında yardımcı antrenördü. Bu pozisyondan önce Knicks (2018-19) ve Grizzlies (2016-2017) takımlarının teknik direktörlüğünü yaptı ancak ikinci sezonuna bu takımlardan herhangi biriyle giremedi.

Baş antrenör olarak 71-134’lük bir rekoru var.

Raporlara göre Fizdale, Igor Kokoskov yönetiminde bir yıllık bir koşuya giden 2018-19 sezonu öncesinde boş bir saha içi koçu için Suns ile röportaj yaptı. Phoenix’in bu süreçte Mike Budenholzer, Jason Kidd ve James Borrego ile de ilgilendiği bildirildi, Kokoskov yalnızca bir sezon hayatta kaldı ve bu da baş antrenör Monty Williams’ın işe alınmasına yol açtı.

Bu hamle, Phoenix’in baş yardımcısı Kevin Young’ı NBA’de en çok kazanan koç yapmaya karar vermesinden sonra geldi. Williams’ın baş yardımcısı olan Young’ın eski patronunun yerini alacak finalistlerden biri olduğu bildirildi.

READ  Bugün Colorado-Oregon maçı nasıl izlenir?