Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Frankie Montas Reds'e dağıtıldı

Frankie Montas Reds'e dağıtıldı

CINCINNATI — Ulusal Lig Merkez şampiyonluğu için mücadele etmek ve play-off'lara geri dönmek isteyen Kırmızılar, bu sezon dışında deneyimli bir başlangıç ​​oyuncusu bulmayı en büyük öncelik haline getirdi.

Görev Cincinnati'yi sağ elini kullanan Frankie Montas'a getirdi.

Cumartesi günü MLB.com'a çok sayıda kaynak, Montas ve Reds'in fiziki muayeneye kadar bir yıllık, 16 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaşmaya vardığını doğruladı. Kulüp yetkilileri henüz satın almayı açıklamadı.

Montas ve Martinez, Hunter Greene, Graham Ashcraft, Andrew Abbott, Nick LoDullo ve Brandon Williamson'ın da aralarında bulunduğu genç bir oyuncu kadrosunu destekliyor. 2023'ten dönen Reds oyuncularının hiçbirinin büyük ligde iki sezondan fazla hizmeti yok.

Mart ayında 31 yaşına girecek olan Montas'ın sicili iyi olsa da bazı riskler de mevcut. Şubat ayında artroskopik ameliyat gerektiren sağ omuz sakatlığı nedeniyle neredeyse tamamen kaybettiği Yankees ile zorlu bir 2023 sezonunu geride bırakıyor. Montas sonuçta Majors'da sadece bir kez göründü ve Yanks'in sezonun 161. maçında 1 1/3 vuruşluk atış yaptı.

Montas'ın son tam sezonu, Oakland için 2021'de çıkış yaptığı sezondu; burada 3,37 ERA, 1,18 WHIP ve 187 istekada 207 vuruşla 13-9'luk skorla AL Cy Young oylamasında altıncı sırayı kazandı. '22'de A'lar için 19 başlangıç ​​yaptı, 1.14 WHIP ile 3.18 ERA ve dokuz isteka başına 9.4 vuruşla sağ elini kullanan Lou Trevino karşılığında Yankees'e takas edildi.

Ancak Montas, 2022'de yalnızca sekiz başlangıç ​​yaparak 1,54 WHIP ve 7,5 K/9 ile 6,35 ERA'ya ulaşıp sağ omuz iltihabı nedeniyle sakatlananlar listesine girdiğinden, New York'ta hiçbir zaman kendine yer bulamadı. Ertesi baharda ameliyat gerektiren yaralanmanın aynısıydı.

Kırmızılar, bir başlangıç ​​oyuncusu alma çabaları sırasında serbest oyuncular Sonny Gray ve Wade Miley ile görüşmelere dahil oldu ancak her iki eski Cincinnati atıcısını da kaçırdı. Ayrıca Dodgers'a takas edilen Rays'in başlangıç ​​oyuncusu Tyler Glasnow ile de ilgilendiler.

Kırmızılar artık yüzünü Montas'a çevirecek. Eğer sağlıklıysa, onlara sezon sonrası rekabet etmelerine yardımcı olabilecek bir manevra verebilir.