Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lucas Giolito, Red Sox ile iki yıllık anlaşma imzaladı (Kaynak)

Lucas Giolito, Red Sox ile iki yıllık anlaşma imzaladı (Kaynak)

BOSTON – Hot Stove sezonu başlar başlamaz, Red Sox'un yeni beyzbol başkanı Craig Breslow başlamaya gözünü dikti.

Biraz zaman aldı ancak bir kaynağın Mark MLB.com'a söylediğine göre Sox, Cuma günü serbest oyuncu sağ kolu Lucas Giolito ile iki yıllık, 38,5 milyon dolarlık bir anlaşmaya vararak rotasyona önemli bir katkı sağladı. Beni destekleyecekler. Kulüp tarafından henüz onaylanmayan anlaşma, 2024'ten sonra çekilme seçeneğini de içeriyor.

2019-2021 arasındaki üç yıllık dönemde Giolito, Amerikan Ligi'nin en iyi başlangıçlarından biri oldu, 72 başlangıçta 3,47 ERA ile 29-21'lik skorla rakiplerinin ortalamasını 0,207'de tuttu.

Giolito son iki sezonda bir çöküş yaşadı, ancak Red Sox, Breslow, atış antrenörü Andrew Bailey ve atış direktörü Justin Willard yönetimindeki takımın yeni ve geliştirilmiş altyapısıyla bu eğilimi tersine çevirebileceğinden emin.

Red Sox bu sezon dışında bir veya iki başlangıç ​​oyuncusunu hedefliyordu ve Giolito'ya ek olarak başka birini ekleyip eklemeyeceklerini görmek ilginç olacak.

Sol oyuncular Jordan Montgomery ve Blake Snell, geleneksel serbest oyuncu piyasasında kalan ilk iki oyuncu. Ayrıca Japonya'da sağlam bir kariyere sahip olan ve Kasım ayında MLB takımlarına gönderilen Shota Imanaga da var. Takımların, 30 yaşındaki solak oyuncuyu imzalamak için 11 Ocak'a kadar son tarihi var.

Giolito'nun 2023 sezonu en hafif tabirle tepetaklak oldu. Giolito, White Sox'ta 21 başlangıçta 3.79 ERA ile 6-6 kazanarak iyi başladı.

Ancak Angels'a takas edildikten sonra, altı başlangıçta 6.89 ERA elde ederek sezonu dramatik bir şekilde düşmeye başladı. Guardians daha sonra Giolito'nun feragat ettiğini iddia etti ve Cleveland'la altı maçta 7.04 ERA elde etti.

Bu sezonun öncesinde Giolito, Adam Eaton takasının bir parçası olarak Aralık 2016'da Nationals'tan alınan White Sox'ta arka arkaya altı sezon geçirmişti. En iyi sezonu 2019'da, 176 2/3 istekada 3.41 ERA ile 14-9 öndeyken, tam oyunlarda (üç) ve oyun dışı bırakmalarda (iki) tüm beyzbolda liderlik ederek Cy Young Ödülü'nü altıncı sırada bitirdiğinde geldi. oy vermek.

2020 ve '21'i sırasıyla 3,48 ve 3,53 ERA ile tamamlayarak Cy Young'ın düşük oylarını aldı ve ayrıca '20 sezonunda gol atamadı.

Henüz 29 yaşında olan Giolito'nun deposunda yeterince yakıt kalmış olmalı ama baskın kişiliğine dönebileceğini kanıtlamak ona kalmış. 2023'teki en büyük sorunu iletişim zorluğuydu. Namlu oranında 8. yüzdelik dilimde ve vuruş oranında 32. yüzdelik dilimde yer alıyor; izin verilen iç saha koşularında Amerikan Ligi'nde lider olmasının en büyük nedenlerinden ikisi (41).

Giolito'nun yanı sıra, Boston'un rotasyonunda şu anda hızla yükselen genç Brian Bellew ve son yıllarda çok sayıda sakatlık geçiren eski yıldız Chris Sale de yer alıyor.

Nick Pivetta geçen sezon kendine bir swing oyuncusu buldu ve rotasyona geri dönme şansı yakalayabilir.

Bu arada Red Sox hala Tanner Houck, Garrett Whitlock ve Kutter Crawford'u başlangıç ​​olarak mı yoksa yardımcı olarak mı kullanmanın daha iyi olduğunu bulmaya çalışıyor.