Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Galler Prensesi Catherine kanser olduğunu açıkladı

Galler Prensesi Catherine kanser olduğunu açıkladı

Cuma günü öğleden sonra Manhattan'ın West Village bölgesinde, kanser tedavisi gördüğünü açıklayan Galler Prensesi Catherine'den sonra bazılarının “Küçük Britanya” adını verdiği bölgede kasvetli bir ruh hali vardı.

Hudson Caddesi'ndeki Hobnobs bisküvileri, Wilkin & Sons reçeli, biftek ve bira turtası gibi İngiliz ürünleri satan Myers of Keswick dükkanının sahibi Jennifer Myers-Poulidor, reklamı babası Peter'dan rahatsız edici kısa mesajlar alırken canlı olarak gördüğünü söyledi. Myers. Mağazayı 39 yıl önce açtı ve şu anda emekli olup İngiltere'nin Keswick şehrinde yaşıyor.

New York'ta doğup yazlarını Keswick'te geçirerek büyüyen 45 yaşındaki Bayan Myers-Polydor, “Onun için üzülüyorum” dedi. Kendi üç çocuğuyla birlikte, prensesin konuyu halka açık bir şekilde tartışmadan önce ailesiyle görüşme arzusunu anlayabildiğini söyledi.

Bayan Myers-Polidor, “Çocukları koruma arzusunu anlıyorum” dedi. “Onlar gibi ilgi odağı olmayı hayal edemiyorum.”

Catherine, bu yılın başlarında geçirdiği karın ameliyatından bu yana Catherine'in neden halk arasında pek görülmediğine dair son dönemdeki çevrimiçi spekülasyon dalgasına ayak uyduramadığını söyledi. Bayan Myers-Polydor'un bu çılgın dedikoduları yayanlarla ilgili söyleyecek iyi bir şeyi yoktu.

“Korkunç. Yalnız vakit bile geçirememesi çok acınası. Bu bana neredeyse temizlenmekten başka seçeneği olmadığını düşündürüyor.”

Bayan Myers-Polydor için bu haber, dükkan sahibinin Catherine'i manevi mirasçı olarak gördüğü eski Galler Prensesi Diana'nın acı dolu anılarını tetikledi.

Bayan Myers-Polydore, Catherine hakkında şunları söyledi: “İngiltere'de seviliyor.” “İnsanlar onu halkın prensesi olarak görüyor.”

Diana'nın ölümünden sonra; Kraliçe II. Elizabeth'in ölümü; Kral Charles Kanserinin Teşhisi. Galler Prensi William ile kardeşi Sussex Dükü Prens Harry arasındaki yabancılaşma nedeniyle Bayan Myers-Polydor, İngiliz kraliyet ailesinin geleceği konusunda endişe duyduğunu söyledi.

“Umarım öyle yaparlar” dedi.

Mağazanın dışında Richard Barnett haberi anlatırken yüzünü buruşturdu.

READ  Putin ve görevden alınan Afganistan Devlet Başkanı, 2021'de Biden'a en çok hediye verenler arasında yer alıyor

35 yıldır New York'ta yaşayan Londralı Bay Barnett, “Her şey çok üzücü” dedi. Catherine'in tedavisinin başarılı olmasını, iyileşmesinin hızlı ve rahat olmasını umduğunu da sözlerine ekledi.

“Ona en iyisini diliyorum” dedi. “Ve huzur ve sessizlik.”

Catherine hakkında Bayan Myers-Polydore tarafından kınanan son dedikoduları ve spekülasyonları takip edip etmediği sorulduğunda Bay Barnett başını salladı.

“Söylentileri durdurması iyi bir şey” dedi.

Greenwich Caddesi'ndeki birkaç blok ötedeki bir İngiliz restoranı olan Tea & Sympathy'nin önünde Dave Heenan, haber sorulduğunda başını salladı.

1963'te İngiltere'nin Newcastle kentinden New York'a taşınan 81 yaşındaki Bay Heenan, “Korkunç. Yıkıldım, tüm kraliyet ailesi lanetlendi!” dedi. Diğer Britanyalılar gibi kendisinin de Catherine'i sevmeye başladığını söyledi. ve geleceği konusunda heyecanlıydı.

“Kraliyet ailesinin bu tacı gerçekten elinde tutabilen tek üyesi o” dedi.

Söyleyebileceği olumlu şeylerden biri de duygularını İngiliz erkek ve kadın arkadaşlarıyla paylaşabilmesiydi: “İngiliz halkını bir araya getiriyor.”

Tea & Sympathy direktörü Ian Anderson, Catherine'in kamuoyundan uzak kalması ve onun hakkında söylentilerin yayılması nedeniyle son zamanlarda onun hakkında endişelendiğini söyledi. Cuma günkü duyurunun kendisine zorlama göründüğünü söyledi.

Aslen İngiltere'nin Gloucestershire şehrinden olan Bay Anderson, “Belki de kamuoyu baskısı nedeniyle bir şeyler söylemek zorunda kalmışlardır” dedi. “Bu konuda açıkça konuşmak zorunda kalırlarsa ve bunu istemezlerse, bu talihsiz bir durum.”

Bayan Myers-Polydor gibi o da onu daha önce görmüş olduğuna dair iç karartıcı bir duyguya kapıldığını söyledi.

“Bütün bunları daha önce Lady Diana'yla yaşadık” dedi.

.

Manhattan'da yaşayan Britanyalı Michael West, kendisine Kraliçe II. Elizabeth'in iki yıl önce ölümünün ve ayrıca Kral Charles'ın kanser teşhisinin hatırlatıldığını söyledi.

İkinci Cadde'deki İngiliz Konsolosluğu'nun önünden geçerken, “Sanki sorun üçer kat artıyor” dedi. “Ve öyle görünüyor ki şu anda bu aile için muhtemelen düzinelerce sorun yaşanıyor.”

READ  Bilim adamları, ozon tabakasının iyileşmesinin tekrar yoluna girdiğini söyledi

Bay West, aslen Charles Dickens'ın öldüğü yer olarak ünlü Higham adlı bir köydendir. Catherine kraliyet ailesinde doğmasa da Windsor ailesinin bir üyesi olarak rolüne çok uygun olduğunu söyledi.

Aileyle ilgili şunları söyledi: “Ailem ve arkadaşlarım arasında insanlar onlardan memnundu” ve şunları ekledi: “İşlerini zarafetle yapıyorlar.”

Sean Piccoli Raporlara katkıda bulunuldu.