Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gazze’de öldürülen eski Hint Ordusu subayı Albay Wibhav Anıl Kale kimdir?

Gazze’de öldürülen eski Hint Ordusu subayı Albay Wibhav Anıl Kale kimdir?

Albay Wibhav Anıl Kale silahlı kuvvetlerde yirmi yılı aşkın bir süre görev yaptı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yapan Hindistan uyruklu Albay Wibhav Anıl Kale (emekli), Gazze’nin Refah bölgesinde seyahat ettiği araca düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybetti. Albay Cali’nin öldürülmesi, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın geçen yıl başlamasından bu yana Birleşmiş Milletler açısından ilk uluslararası zayiatı temsil ediyor.

Birleşmiş Milletler ve İsrail olayla ilgili soruşturma çağrısında bulundu. 2022 yılında Hint Ordusu’ndan emekli olan Albay Kale, eşi Amruta’yı ve oğlu Vedant ile kızı Radhika adlı iki ergen çocuğunu geride bırakıyor.

İşte Albay Waibhav Anıl Kale hakkında bazı gerçekler

1. Albay Wibhav Anıl Kale (46), silahlı kuvvetlerde yirmi yıldan fazla görev yaptı. Hindistan Hava Kuvvetleri’nde görev yapan kardeşi Grup Kaptanı Vishal Kale, Ordu’daki kuzeni Albay Ami Kale ve kayınbiraderi Kanat Komutanı Prasant Karde (retd) ile askerlik görevine ayrılmış bir aileden geliyor. .

2. Albay Kale Nagpur’luydu ve Sumalwar Lisesi’nde okudu. Daha sonra Jawaharlal Nehru Üniversitesi’nden Beşeri Bilimler alanında lisans derecesi aldı ve ardından kendi gereksinimlerine göre Indore’daki Devi Ahilya Vishwavidyalaya’dan Yüksek Savunma Yönetimi Eğitimi Diplomasını aldı. LinkedIn.

3. 2009 yılında Uluslararası Kızılhaç’ın Uluslararası İnsancıl Hukuk Sertifika Programını tamamladı. 2012 yılında Hindistan Ulusal Entegrasyon Enstitüsü’nden davranış bilimleri alanında başka bir sertifika programını tamamladı.

4. Albay Waibhav Anil Kale, 1998 yılında Hint Ordusuna katıldı. Keşmir’deki 11 JAK Tüfeğine komuta etti, Mau’daki Ordu Piyade Okulunda eğitmen olarak görev yaptı, Kuzey Doğu ve Siachen Buzulu’nda faaliyet gösterdi ve karşı saldırılarda aktif olarak yer aldı. casusluk ve terörle mücadele. Operasyonlar. Hint Ordusu’nda tabur komutanlığı ve tüfek bölüğü komutanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu. Albay Calley, 2022’de ordudan kalıcı olarak emekli oldu.

READ  Zambiya'da safaride bir filin araca saldırması sonucu Minnesotalı bir kişi hayatını kaybetti

5. Albay Calley, askerdeyken 2009’dan 2010’a kadar Birleşmiş Milletler’in baş güvenlik görevlisi olarak görev yaptı. Sadece 5 ila 6 hafta önce, Birleşmiş Milletler Güvenlik ve Güvenlik Departmanına bu kez güvenlik koordinasyon görevlisi olarak katıldı. söz konusu.