Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Giannis Antetokounmpo Bucks ciddi bir bilek yaralanmasından kurtuldu, şişlik indiğinde geri dönecek: kaynaklar

Büyük lig kaynakları, Milwaukee Bucks yıldızı Giannis Antetekounmo’nun sağ bileğinde ciddi bir hasar görmediğini ortaya çıkaran başka testlere tabi tutulduğunu söyledi. atlet Pazartesi gününde. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Antetokounmpo, Bucks’ın Perşembe günü Chicago Bulls’u 112-100’lük galibiyetinin ortasında bileğini burktu. Maçın geri kalanında oynamadı.
  • Lig kaynaklarına göre, dönüşü şişliğin ne zaman yatışacağına bağlı olacak.
  • 28 yaşındaki oyuncu, Doğu Konferansı’nda Celtics’in (42-17) ardından ikinci olan Milwaukee’de (41-17) bu sezon maç başına 31.8 sayı ve 12.2 ribaund ortalamaları yakalıyor.

arka plan hikayesi

Antetokounmo ise Chicago ile oynanan maçın ikinci çeyreğine 10:55 kala basketten şutu bloke etmeye çalışırken sakatlandı.

Antetokounmpo, Pazar günkü NBA All-Star Maçında kaptan olarak sağ bileğini ve başparmağını bükerek sahaya çıktı. İlk basketi attı, 11:40 kala faul yaptı ve geceyi bitirdi. Ekibi, Team LeBron’u 185-174 mağlup etti.

Bu Doğu Konferansı için ne anlama geliyor?

All-Star molasından önce 12 maçlık bir galibiyet serisi ile Bucks şu anda Doğu Konferansı’nda 41-17’de ikinci sırada, programlarında kalan 24 maçla Boston Celtics’in sadece yarım maç gerisinde. Antetokounmpo’nun uzun süreli yokluğundan kaçınmak, onların Doğu Konferansı’nın tepesinde sıkı bir yarışa dönüşen yarışta kalmalarına ve Bucks’tan 2.5 maç uzakta olan üçüncü sıradaki 76ers’ı geride bırakmalarına ve dördüncü bitirmelerine izin vermeli. Bucks’ın 4.5 maç gerisinde olan Cavaliers. – doyumsuz

Bu dolar için ne anlama geliyor?

Antetokounmpo bir kez daha sıkı bir NBA MVP yarışının ortasında. Maç başına ortalama 31.8 sayı ve 12.2 ribaund ile Bucks için her şey demek ve hücumda ve savunmada yaptıkları her şeyde kilit bir rol oynuyor.

Bucks, bu sezon boyunca sakatlıklarla boğuştu, ancak Antetokounmpo’nun muazzam iki yönlü çabası, Milawukee’yi sıralamanın zirvesine yakın tutmaya yardımcı oldu. İki kez NBA En Değerli Oyuncusu, geçen Perşembe günü Bulls’a karşı sakatlanmadan önce bu sezon en iyi basketbolunu oynuyordu ve önceki 11 maçta maç başına ortalama 37.2 sayı, 13.4 ribaund ve 5.8 asistle oynuyordu. Antetokounmpo’yu bu kadar uzun süre sakatlık raporunun dışında tutmak, Bucks için sezonun son 24 maçında büyük bir destek olacak. – doyumsuz

gerekli okuma

(Fotoğraf: Jayne Kamin-Oncea/USA Today)