Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Giants hâlâ ‘hızlı büyücü’ Saquon Barkley’i dışlamıyor.

Giants hâlâ ‘hızlı büyücü’ Saquon Barkley’i dışlamıyor.

Ürdün RaananESPN personel yazarı19 Eylül 2023 14:04 ETOkumak için 4 dakika

Saquon Barkley’nin yokluğunda Giants’ın harekete geçmesine kimin ihtiyacı var?

“Pazartesi Gecesi Geri Sayımı” ekibi Giants’ın önümüzdeki birkaç haftayı yıldız RB Saquon Barkley olmadan nasıl idare edeceğini tartışıyor.

TEMPE, ARİZONA — New York Giants koçu Brian Daboll, Pazar günü Arizona Cardinals’ı 31-28 yendikleri sırada ayak bileğinden sakatlanan yıldız oyuncusuna rağmen Saquon Barkley’i kadro dışı bırakmayı reddetti.

Giants perşembe gecesi San Francisco 49ers’la karşılaşacak.

Bir muhabir Barkley’nin zaman harcayacağını söylediğinde Daboll sözünü kesti.

“Buna güvenmezdim” dedi. “henüz değil.”

Barkley’nin en azından Perşembe günkü maçı kaçırıp kaçırmayacağı sorulduğunda, o da oraya gitmeyeceğini söyledi.

Bir muhabir 49ers karşısında Barkley’siz oynayacaklarını söylediğinde Daboll, “Henüz oyundan çıktığını söylemiyorum” dedi. “O hızlı bir şifacı. İçeride olduğunu söylemiyorum, dışarıda. Onu perşembeye kadar yanında götüreceğiz.”

“Ama kendini çok daha iyi hissediyor [Tuesday]”.

Daboll, kararı Perşembe gününe bırakacaklarını söyledi. Giants sadece Arizona’yı gezdiği için Barkley Pazartesi günü “antrenman yapmamış” olarak gösterildi. Çarşamba günü Kaliforniya’ya gitmeyi planlıyorlar.

Barkley’nin sakatlığı nedeniyle süreyi kaçırması hâlâ mümkün. ESPN’den Adam Schefter’e konuşan bir kaynak, Pazartesi günü teşhis konulduğunda üç hafta sahalardan uzak kalmasının beklendiğini söyledi.

Giants’ın (1-1) San Francisco’da oynadıktan sonra maçlardan önce 11 günü var.

Daboll’un “çok ilerleme” kaydettiğini ve hızlı bir top çalıcısı olduğunu söylemesine rağmen Barkley’nin birkaç maç kaçıracağı hala muhtemel görünüyor. Barkley, 2019’da ayak bileği sakatlığı nedeniyle üç, 2021’de ise ayak bileği sorunu nedeniyle dört maç kaçırmıştı. Her iki seferde de dönüşünde zorluk yaşadı ve önceki formuna dönmesi birkaç hafta sürdü.

2019’da ayak bileğinden sakatlanan Barkley, ilk dört maçında maç başına sadece 41,25 yard ortalamayla oynadı. 2021’de ayak bileğinden sakatlandıktan sonra ilk dört maçında maç başına sadece 46,0 yard ortalama yakaladı ve daha sonra kendinde olmadığını itiraf etti.

Barkley’in dönüşünde acele etmemek oyuncu ve takım açısından faydalı olacaktır.

Daboll, “Sadece şunu söylüyorum, oyuncuyla birlikte olana kadar her sakatlıkta oyuncuyu görürsünüz; o benim iyileştirdiğimden biraz farklı şekilde iyileşebilir, başka bir oyuncunun iyileştiğinden farklı şekilde iyileşebilir” dedi Daboll. “Yine, düşündüğümden ya da diğer bazı insanların düşündüğünden çok daha iyi olacağım. [Tuesday].

“Her seferinde bir gün ele alacağız ve eğer yapabilirse harika. Eğer yapamıyorsa, önümüzdeki haftaya kadar gelişip gelişmeyeceğini göreceğiz.”

Barkley Perşembe günkü maçı kaçırırsa Giants’ın geri dönmek için üç seçeneği var: Matt Breida, Gary Brightwell ve Eric Gray. Buraida’nın müdahale etmesi ve en büyük rolü oynaması bekleniyor. Daboll bu hafta birkaç sezonu birlikte geçirdiklerini (Buffalo’daki zamanlarından beri) ve “hücumunu bildiğini” söyledi.

Breida aynı zamanda pas engelleyici olarak da en güvenilir seçenek ve bu da muhtemelen ona pasların önemli bir kısmını verecek.

Brightwell’in de bazı taşımalar yapması gerekirken Gray aralıklı olarak koşucu ve pas yakalayıcı olarak kullanılabilir. Oklahoma’dan gelen çaylak oyuncu bu yaz pas bloklama sorunuyla mücadele etti.

“Saquon’un arkasında sahip olduğumuz üç adamın hepsinin burada olmasının bir nedeni var. İster koşu ister pas olsun, bu adamların hepsinden memnunuz. … Onlara güveniyoruz.”

READ  Akıncılara Karşı Puanlar. Jaguarlar, paket servisi olan restoran: Las Vegas, Josh McDaniels dönemini Jacksonville'i patlatarak bir patlama ile başlattı