Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hyundai ve LG, Gürcistan’da 4,3 milyar dolarlık bir pil tesisi kurmayı planlıyor

Hyundai Motor Group ve LG Energy Solutions, Perşembe günü Gürcistan’da eyalette devreye alınacak en son temiz enerji tesisi olan 4,3 milyar dolarlık bir elektrikli araç aküsü tesisi kurma planlarını duyurdu.

Projenin 2025’in sonuna kadar Güneydoğu Georgia’ya 3.000 yeni iş getirmesi bekleniyor. Bu, yeni tesisler açmak için Enflasyon Kontrol Yasasındaki teşvikleri kullanan Hyundai’nin eyalette geliştirmekte olduğu ikinci pil üretim tesisi. Hyundai Aralık ayında Güney Koreli elektrikli araç aküsü geliştiricisi SK On ile Bartow County’de bir fabrika kurmak için iş birliği yaptığını duyurdu.

Hyundai Motor Company Başkanı ve CEO’su Jihoon Chang, “Hyundai Motor Group, küresel otomobil endüstrisinde lider bir konumu güvence altına almak için çabalarını elektrifikasyon alanına odaklıyor” dedi. mevcut durumda.

Şirket, tesisin, yapım aşamasında olan Hyundai Motor Company Metaplant America yakınlarındaki Bryan County, Georgia için planlandığını söyledi. Metaplant tesisi, Hyundai, Genesis ve Kia elektrikli otomobilleri üretecek.

Georgia Demokratı Senatör Jon Ossoff bir röportajda Enflasyon Azaltma Yasasında temiz enerji üretimine yönelik teşviklerin fabrikayı mümkün kıldığını söyledi.

Bu, Gürcistan için bir başka büyük zaferdir” dedi.

Nisan ayında Bay Ossoff, her iki şirketin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldiği Güney Kore’ye bir ticaret heyetine liderlik etti.

Duyuru, Ocak ayında Hanwha QCells’in güneş panelleri ve bileşenleri üretecek olan 2,5 milyar dolarlık Georgia tesisiyle operasyonlarını genişletmek için iklim ve federal vergi önlemlerinden yararlanma kararının ardından geldi.

READ  Yatırımcılar yeni yılı dört gözle beklerken hisse senedi vadeli işlemleri kısmen artıyor