Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

GM, erken yazılım sorunlarının ardından Chevy Blazer EV'nin satışlarını durduruyor

GM, erken yazılım sorunlarının ardından Chevy Blazer EV'nin satışlarını durduruyor

Resim kredisi: Kirsten Korosek

General Motors, sevk edilen ilk araçlardan bazılarında bir takım yazılım sorunları yaşanmasının ardından yeni Chevy Blazer EV'nin satışlarını geçici olarak durdurdu.

Otomobil üreticisi TechCrunch'a, araç sahiplerinin SUV ekranlarında ve DC Fast istasyonlarında şarj etmede sorunlar yaşadığını söyledi ve bu da araçları inceleme erişimi olan gazetecilerin önceki raporlarını doğruladı. GM, mühendislik ekiplerinin bir çözüm bulmak için “24 saat çalıştığını” ve çözüm hazır olduğunda Blazer EV sahiplerinin yazılım güncellemesi için araçlarını bir bayiye getirmek zorunda kalacaklarını söyledi.

GM ayrıca “sınırlı sayıda” aracın etkilendiğini iddia etti ancak sayıyı belirtmedi ve sorunların “güvenlikle ilgili olmadığını ve Ultium veya Google entegrasyonuyla ilgili olmadığını” belirtti.

Blazer EV resmi olarak sadece birkaç hafta önce piyasaya sürüldü, ancak çok hızlı bir şekilde iki medya kuruluşu uzun vadeli test arabalarıyla büyük sorunlar yaşadı. Kevin Williams InsideEV'lerde Blazer'ın bilgi-eğlence ekranının tamamen boş ve kullanılamaz olduğunu gördü. Daha sonra, araca hemen servis yapılması uyarısı da dahil olmak üzere arabayı şarj etmede sorunlar yaşadı ve sonunda yolun ortasında mahsur kaldı.

Bu arada Edmonds Kapsamlı bir uyarı mesajları listesi derlendi Bir Chevy bayisine teslim edilmeden önce uzun vadeli test arabasında olduğu yerde kaldı.

Bu, Chevy'nin ilerleyen serisinin önemli bir parçası olması beklenen bir otomobil için kötü bir başlangıç. Giriş seviyesi Bolt'un üzerinde ancak GM'nin Cadillac Lyriq gibi daha pahalı EV'lerinin altında yer alıyor. Aynı zamanda GM'nin, yeni elektrik mimarisi, piller ve yazılımlarla tam bir elektrikli araç yelpazesini destekleyecek olan yeni Ultium platformu üzerinde çalışan ilk kitlesel pazar araçlarından biridir.

Bu hikaye GM'den gelen daha fazla bilgiyle güncellendi.