Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wayfair CEO'su Neeraj Shah, çalışanların daha uzun süre çalışması gerektiğini söyledi

Wayfair CEO'su Neeraj Shah, çalışanların daha uzun süre çalışması gerektiğini söyledi

bir iş

Birçok yönetici yılın bu zamanını çalışanlarına sıkı çalışmaları ve özverileri için teşekkür etmek için kullanırken, bir yönetici, şirket yeniden kârlı hale geldiği için daha uzun saatler çalışmaktan ve “iş ile yaşamı harmanlamaktan” “utanmamaları” gerektiğini söyledi.

Wayfair'in kurucusu Neeraj Shah, e-ticaret şirketinin yakın zamandaki başarısını kutlayan bir notta çalışanlarına “Kazanmak çok çalışmayı gerektirir” diye yazdı. İlk kez Business Insider tarafından bildirildi. “Sanırım çoğumuz, hırslı bireyler olarak, çabalarımızın somut sonuçlara dönüştüğünü görmenin sevincinden tatmin buluyoruz.

“Uzun saatler çalışmak, duyarlı olmak ve iş ile hayatı karıştırmak utanılacak bir şey değil” diye devam etti. “Tembelliğin başarı ile ödüllendirildiği çok fazla tarih yok.”

Shah, işçileri şirket parasının nasıl harcandığı konusunda dikkatli olmaya ve maliyetleri düşürmek için anlaşmalar yapmaya teşvik etti.

“Parayı buna mı harcayacaksınız, bu şeye bu kadar para mı harcayacaksınız, bu fiyat makul görünüyor mu ve son olarak fiyatta pazarlık yaptınız mı?” bu ayın başlarında Wayfair çalışanlarına gönderdiği bir e-postada söyledi.

Wayfair'in kurucusu Neeraj Shah, şirket çapında bir e-posta göndererek çalışanlarını daha uzun saatler çalışmaya çağırdı. Getty Images

Wayfair'in Aralık 2022 itibarıyla yaklaşık 15.000 çalışanı vardı. CNN tarafından bildirilen son kaydına göre.

Şah'ın mektubu ekonomi profesörü Nicholas Bloom'un şiddetli tepkisine yol açtı.

Perşembe günü CNN'e verdiği demeçte, “Wayfair, insanların haftada 80 saat çalıştığı bir şirketi yönetmek istiyorsa, onlara ödeme yapabilmek için maaşlarını %50 artırmak zorunda kalacaklar” dedi.

Wayfair'in kurucusu Neeraj Shah, şirket çapında bir e-posta göndererek çalışanlarını daha uzun saatler çalışmaya çağırdı.
Shah, 2002 yılında Wayfair'in kurucularından biri oldu. Getty Images

Şah'ın net serveti 2022 itibariyle 1 milyar dolar. Forbes'a göre.

Mobilya ve diğer ev eşyaları satan çevrimiçi şirket, pandemi sırasında karantinaya alınan binlerce müşterinin çevrimiçi perakendecilere yönelmesiyle yükselişe geçti.

Ancak CNN'e göre 2022'de ülke genelinde mağazaların yeniden açılmasıyla karlar azaldı. O yıl Wayfair çalışanlarının %5'ini işten çıkardı.

READ  Asya'daki tüccarlar BTC'yi 25 bin doların üzerine çıkarıyor

Ancak Shah'ın bu ay gönderdiği bir e-postada şirketin yeniden yeşil bölgeye döndüğü belirtildi.

“Hep birlikte bu yönde kürek çekersek, şimdi olduğundan çok daha hızlı kazanabiliriz” diye yazdı. “Agresif, pratik, tutumlu, çevik, müşteri odaklı ve akıllı olalım.”

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/12/22/business/wayfair-ceo-niraj-shah-says-employees-need-to-work-longer/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın