Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Godzilla x Kong 80 milyon dolarla beklentileri aştı

Godzilla x Kong 80 milyon dolarla beklentileri aştı

“Godzilla x Kong: The New Empire” ilk çıkışında Kuzey Amerika'daki 3.861 sinema salonunda beklenenden fazla 80 milyon dolar hasılat elde ederek gişede zirveye yerleşti.

Hafta sonuna girerken Monster Mashup'ın başlangıçta 50 milyon ila 55 milyon dolar arasında kazanması bekleniyordu. Ama “Godzilla Lisesi). A- “Sinema Müzikleri”). Eleştirmenler, başrollerini Rebecca Hall, Brian Tyree Henry ve Dan Stevens'ın paylaştığı ve yönetmenliğini Adam Wingard'ın (“Godzilla vs. Kong”) yaptığı The New Empire'dan daha az etkilendiler. Rotten Tomatoes'da %55'lik “çürük” ortalamaya sahiptir.

Bu, Warner Bros. Records'un ikinci büyük çıkışıdır. ve Legendary'den MonsterVerse, 2014'teki “Godzilla”dan (93 milyon dolar) sonra ancak 2017'deki “Kong: Skull Island” (61 milyon dolar) ve 2019'daki “Godzilla: King of the Monsters”dan (47,7 milyon dolar) önce. ) ve 2021 yapımı “Godzilla vs. Kong” (HBO Max'te 31 milyon dolar). “Godzilla x Kong” ayrıca Warner Bros. filminin çok az gerisinde yılın ikinci en büyük yurt içi açılış haftasonunu yaşadı. ve Efsanevi, “Dune: İkinci Bölüm: 82,5 milyon dolar.”

“Godzilla” ve “Kong” filmleri uluslararası gişede özellikle büyük hit olma eğilimindedir ve “Yeni İmparatorluk” da farklı değildir. 64 denizaşırı bölgeden gelen 114 milyon dolarla beklentileri fazlasıyla aşarak küresel toplamını 194 milyon dolara çıkardı. Gösterime girdikten üç gün sonra, “Dune: Part Two” (beş hafta gösterime girdikten sonra 626 milyon dolar) ve “Kung Fu Panda 4” (dört hafta gösterime girdikten sonra 347 milyon dolar) ardından yılın en çok hasılat yapan üçüncü filmi oldu. ). . New Empire'ın 135 milyon dolarlık bir üretim bütçesi var, bu nedenle dünya çapındaki bilet alıcılarında yankı uyandırması gerekiyor.

“Godzilla x Kong” ve “Dune 2″nin çifte olumsuz etkisi, Ocak ve Şubat aylarındaki yeni film eksikliğini telafi etmeye yardımcı oluyor. Birkaç hafta önce gişe gelirleri 2023'teki aynı noktaya göre %20 daha düşüktü. Ancak Comscore'a göre şimdi bilet satışları yalnızca %6,3 düştü.

READ  Universal Tema Parkı, Tatil Köyü Oteli Kuzey Teksas'a Geliyor - NBC5 Dallas-Fort Worth

Comscore'un kıdemli analistlerinden Paul Dergarabedian, “Her film önemlidir ve her filmin performansının önemi, ibrenin hareket ettirilmesi açısından büyük önem taşır” diyor. “'Dune', 'Kung Fu Panda', 'Ghostbusters' ve şimdi de 'Godzilla'nın birleşimi, bazı büyük yapımların nispeten kısa bir süre içinde gişeyi tersine çevirme gücünü gösterdi.”

Gişede başka bir yerde “Godzilla x Kong”, benzer bir demografiyi hedefleyen (ve tesadüfen başlığında “İmparatorluk” kelimesini de içeren) Sony'nin “Ghostbusters: Frozen Empire” filmi tarafından geride bırakıldı. Doğaüstü komedi, ilk çıkışından bu yana %65'lik keskin bir düşüşle 4.345 mekandan 15,7 milyon dolarla açık ara ikinci oldu. Ghostbusters, gösterime girdikten iki hafta sonra yurt içi gişede 73,4 milyon dolar, dünya çapında ise 108,5 milyon dolar hasılat elde etti. Büyük pazarlama giderleri hariç maliyeti 100 milyon dolardı. Tiyatrolar bilet satışlarının yarısını karşılayabildiğinden, Frozen Empire'ın bir stüdyonun hayalet avcılığı işine dönüşünü haklı çıkarmak için ciddi bir gişe gücüne ihtiyacı olacak.

Universal ve DreamWorks Animation'ın yapımcılığını üstlendiği “Kung Fu Panda 4” ise 3.582 sinemada 10 milyon dolarla üçüncü sırada yer aldı. Animasyonlu aile filmi bugüne kadar Kuzey Amerika'da 151 milyon dolar, dünya çapında ise 347 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. 85 milyon dolarlık prodüksiyon bütçesi göz önüne alındığında, “Kung Fu Panda 4” sinema gösterimi için iyi bir konumda.

“Dune: Part Two” beyazperdedeki beşinci haftasonunda 4. sıraya geriledi. Bilim kurgu destanı hafta sonu 9,85 milyon dolar, yurt içinde ise şu ana kadar 251 milyon dolar hasılat elde etti. Şu anda dünya çapında 626 milyon dolarla yılın en çok hasılat yapan filmi.

Sydney Sweeney'nin dini korku filmi “Immaculate”, önceki hafta sonuna göre %41 düşüşle 2.362 lokasyondan 3,2 milyon dolarla ilk beşte yer aldı. Sinemalarda iki hafta sonunda 11,1 milyon dolar hasılat elde eden filmi Neon destekliyor.

READ  Stephen Colbert, kanser teşhisi sonrasında Kate Middleton'un skeçinden pişman oldu