Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google Mesajlar 1 milyar RCS kullanıcısına ulaşıyor ve kutlanacak 7 yeni özelliği kullanıma sunuyor

Google Mesajlar 1 milyar RCS kullanıcısına ulaşıyor ve kutlanacak 7 yeni özelliği kullanıma sunuyor

RCS resmen büyük. Aslında aylık 1 milyar aktif kullanıcı var. Google bugün bu dönüm noktasını duyurdu ve bunu kutlamak için Mesajlar uygulamasına 7 yeni özellik ekledi. Açıkçası, bunlar “kişiliğinizin parlamasına yardımcı olacaktır.” Ancak iOS’ta RCS baloncuklarını maviye çevirmeyecekler.

Google, RCS’nin, bir kayanın altında yaşıyorsanız, eski SMS ve MMS’in yerini alması beklenen yeni bir standart olduğunu ancak hala yedek olarak kullanıldığını, dolayısıyla “geliştirilmiş” olmaktan ziyade “değiştirilmediğini” söylüyor. .” Neyse, mesele şu ki iMessage’a benziyor ama Android telefonlar için.

Google bu konuda çok baskı yapıyor ve biz de bunu kastediyoruz çok fazla – Son yıllarda çabaları hiç de boşa gitmemiş gibi görünüyor. RCS’de yazma göstergeleri, okundu bilgileri, mesaj dizili yanıtlar, yüksek kaliteli medya paylaşımı, geliştirilmiş grup konuşmaları ve daha iyi gizlilik bulunur.

Şimdi gelelim yeni özelliklere. İlk olarak Fotomoji. Adından da anlaşılacağı gibi bu, cihazdaki Google AI’yi kullanarak bir görüntüyü etkileşime dönüştürmenize olanak tanır. Tüm bu yaratımlar daha sonra yeniden kullanmak istediğinizde kullanabileceğiniz özel bir sekmeye kaydedilir. Grup sohbetlerindeki arkadaşlarınız da gönderdiğiniz Fotomojileri kullanabilir.

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Sonraki, vokal ruh hali. Bunlar, o anda nasıl hissettiğinizi görsel olarak ifade etmek için sesli mesajın üzerine eklenen animasyonlu emojilerdir. Algılanan kaliteyi artırmak için sesli mesajın bit hızı ve örnekleme hızı da artırıldı.

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Ekran Efektleri, örneğin “Kar yağıyor” veya “Seni seviyorum” gibi belirli mesajları yazdığınızda canlı animasyonların tüm ekranınızı kaplamasını sağlar. Bunlardan 15’ten fazlası var ama gizliler, bu yüzden Google onları keşfetmemizi istiyor.

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Sırada özel baloncuklar var; bunu iMessage’da asla yapamayacağınız kesin. Konuşmalarınızın herhangi biri için balon rengini ve arka planını özelleştirebilirsiniz. İsterseniz her konuşma için farklı bir renk seçebilirsiniz – Facebook Messenger temaları sizi karşılıyor.

READ  Apple WWDC 2022'de Görmeyi Beklediğimiz Dört Mac (Ve Beklemediğimiz Bir Mac)

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Google, reaksiyon efektlerinin “konuşmalarınıza daha fazla canlılık” kattığını söylüyor. En popüler on emoji üzerinde çalışır ve bunlardan biriyle etkileşime girdiğinizde tepki, etkileşimde olduğunuz mesaja göre canlanır.

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Animasyonlu emojiler, yalnızca belirli bir emoji gönderdiğinizde tetiklenen belirli bir emojinin görsel efektleridir; örneğin WhatsApp’ta da benzer bir şey vardır.

Bu tarayıcı video bileşenini desteklemiyor.

Son olarak, Google Mesajlar artık profiller içeriyor. Daha sonra telefon numaranıza eşlik edecek profil adınızı ve fotoğrafınızı özelleştirebilirsiniz. Şirket, bunun “kişilerinizde kayıtlı olmayan telefon numaralarından mesaj alma sorununu ele aldığını” ve özellikle grup sohbetlerinde tüm üyelerin kim olduğunu bilmeniz açısından yararlı olabileceğini söylüyor.

Şimdi soruna geçelim. Bu yeni özellikler ilk olarak Mesajlar uygulamasının beta sürümünde kullanıma sunulacak, hatta tamamı aynı anda kullanıma sunulmayacak. Google, bu özelliklerin “çoğunun” bugün beta kanalında mevcut olacağını söylüyor. Bundan emin değiliz ve şirket bunu açıklığa kavuşturmadı, kim bilir. Umarım kararlı kanala geçmeleri uzun sürmez.

kaynak