Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google, üretici yapay zekayı Gmail, Dokümanlar, E-Tablolar, Meet, Sohbet ve Slaytlar’a aktarıyor

Google, OpenAI’nin sohbet robotu ChatGPT’yi bırakmasından ve üretken yapay zeka endüstrisini kasıp kavurmasından bu yana aylardır OpenAI’ye yetişmek için çabalıyor. Google’ın bir Bard AI sürümüyle (JWST hakkında kolayca doğrulanabilir istatistikleri hemen yanlış aktaran) ilk yanıt girişimi en iyi ihtimalle ılıktı, bu nedenle şirket Yeni zekayı duyurun: Yapabildikleri her ürünü yapay zeka ile paketliyorlar – tıpkı Google+ çağında sosyal özelliklerle yaptıkları gibi.

Yeni özellikler, neredeyse tüm Google Workspace ürünlerinde kullanılabilecektir. Şirkete göre, kullanıcılar “e-posta taslağı hazırlayabilecek ve yanıtlayabilecek, özetleyebilecek ve öncelik sırasına koyabilecek, beyin fırtınası yapabilecek, hataları düzeltebilecek, yazıp yeniden yazabilecek”, metin belgelerini otomatik olarak oluşturabilecek ve hatta slaytlı videolar oluşturabilecek, elektronik tabloların bağımsız olarak formüller oluşturmasını sağlayabilecek ve otomatikleştirebilecek. notların Meet’e dönüştürülmesi ve sohbette “İşlerin yapılması için iş akışlarını etkinleştirin”.

Örneğin, Dokümanlar’da, Google’ın üretken yapay zeka paketinin hızla ek metin almasını sağlamak için kullanıcıların görevlerinin konusunu sayfaya yazmaları yeterlidir. Sistem ayrıca, yeniden yazma işlevini kullanarak, yalnızca madde işaretleri olsa bile, kullanıcının zaten başka sözcüklerle ifade ettiği şeyi başka sözcüklerle ifade edebilir (umarız geliştirebilir). Gmail’de şirketinizin İK departmanının çok beğeneceği yeni bir “Şanslıyım” seçeneği de var.

Bard fiyaskosundan sonra Google, yapay zeka sistemlerinin Miucrosoft’unki gibi görünmemesini sağlama taahhüdünü ikiye katladı. Google Workspace’in ürün başkan yardımcısı Joanna Vulich-Wright Salı günü “Yapay zeka, gerçek insanların ustalığının, yaratıcılığının ve zekasının yerini tutamaz” diye yazdı. “Yapay zeka bazen yanlış anlıyor, bazen sizi garip bir şeyle sevindiriyor ve çoğu zaman rehberlik gerektiriyor.” Bu amaçla firma ürünlerini kendi sınırları içerisinde inşa etmektedir. yapay zekanın ilkeleriBu, şirketin eski “Kötülük Yapma” sloganı kadar yasal olarak bağlayıcıdır. Yapay zeka destekli yeni Workspace paketinin, yakın gelecekte ek diller ve bölgelerle birlikte ay sonuna kadar ABD İngilizcesi kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

READ  Evet, Sony, PS5 için Final Fantasy 16'nın geliştirilmesine yardımcı oldu