Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Central’a LIRR hizmeti sonunda başlıyor

Bay Hand, “Trene bineceğim için heyecanlıyım,” dedi, “Ama her zaman söylediğim gibi, 50 yıl önce önerildi ve 50 yıl sonra.”

Doğu Yakası Erişimi, otoritenin en büyük projesidir; MTA, kısmen azalan ücret fonu gelirinden dolayı 2025 yılına kadar yaklaşık 3 milyar dolarlık bir bütçe açığıyla karşı karşıya kalırken, inşaat maliyetlerinin artmasına katkıda bulunan birkaç devam eden genişleme çabasından biridir. Yetkili makam, yolcu kaybını telafi etmek için mevcut 2,75 $’lık taban ücreti bu yıl itibariyle 2,90 $’a ve 2025’te 3,02 $’a çıkarmayı düşünüyor, ancak herhangi bir ücret değişikliğinden önce kamuya açık oturumlar ve kurul oylaması yapılacak.

Ücret artışı, Otoritenin borç yükünü ortadan kaldırmayacak, bu yıl sadece 600 milyon dolara indirecek ve ulaşım liderleri şehrin, eyaletin veya federal hükümetin bu açığı kapatmasını istiyor. Talepleri, MTA’yı etkin bir şekilde kontrol eden Vali Hochul’dan ılımlı bir yanıt aldı.Otoritenin sorunu çözmesine yardım etme sözü vermesine rağmen, kamuoyuna herhangi bir taahhütte bulunmadı. Eyalet, devlet bütçe önerisini 1 Şubat’ta açıklayacak.

Grand Central’ın yeni hizmeti, beyaz yakalı işlerde çalışan birçok yolcunun haftanın en azından bir bölümünde evden çalıştığı bir zamanda, yoğun saat kapasitesini artıracak. Hafta içi metro yolcu sayısı, pandemi öncesi seviyelerin yaklaşık yüzde 65’inde geziniyor ve tahminciler, 2026 yılına kadar pandemi öncesi seviyelerin yalnızca yüzde 80’ine ulaşacaklarını tahmin ediyor.

Bu değişen hareketlilik modelleri, dünya çapında ulaşım sistemleri için bir kriz oluşturdu. Ulaştırma yetkilileri ve destekçileri, azalan yolcu ve ücret gelirlerinin hizmette bir azalmaya yol açabileceğinden, ulaşımı halk için daha az elverişli hale getirebileceğinden ve dolayısıyla yolcu sayısını daha da azaltabileceğinden korkuyor.

Düşen yolcu sayısı, otoritenin mali krizine katkıda bulunsa da, pandemiden önce zaten ağır bir şekilde borçluydu. Sistem, milletvekillerinin tahvil ihraç etmesine izin verdiği 1980’lerin başında dağılmaktan kurtuldu. Ancak, otoritenin borç yükü arttı.

READ  Petrol üreticisi, Biden kar vergisi talep ederken Exxon ve Chevron'u biriktiriyor

Giderler geliri aştı ve otorite ayak uydurmak için ağır borç aldı. Otorite tarafından ihraç edilen ödenmemiş uzun vadeli borç hacmi, 2010 ile 2021 arasında yüzde 55 artarak 25,8 milyar dolardan 40,1 milyar dolara yükseldi.

James Barron Raporların hazırlanmasına katkıda bulunmak.