Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Düştüğünüzde vurulmak gibi.”

Google son zamanlarda 12.000 kişiyi işten çıkardı. (temsili resim)

Yeni Delhi:

Annesinin ölümünün ardından izinden döndükten sadece dört gün sonra işten atılan bir yazılım mühendisi TODAY’e, teknoloji devi Google tarafından işten çıkarılan çalışanlar arasında yer almanın “yere düştüğünüzde vurulmak gibi” olduğunu söyledi.

Tommy Yorke bugün profesyonel ağ platformu LinkedIn’de “Geçen hafta Google’dan çıkarıldım, Aralık ayında kanserden ölen annem için ölüm izninden döndükten sonraki dördüncü gün öğrendim.”

“Başka bir dünyada”, “aylarca süren kaygı, stres ve kederi ortadan kaldırmak” için izni nasıl kullandığını yazacağını söyledi.

“Bunun yerine kendimi yorgun ve hayal kırıklığına uğramış hissediyorum. Anne baba adaylarının işten çıkarılması ve Google çalışanlarının engellilik izni alması da dahil olmak üzere kesinlikle daha kötü hikayeler duydum. yazısı okundu.

Google geçen hafta 12.000 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu ve yıllarca süren büyümenin ardından işten çıkarılan en son teknoloji şirketi oldu. Bazı çalışanlar, sistemlere erişemediklerinde işlerini kaybettiklerini fark ettiler. CEO Sundar Pichai, kesintilerin dikkatli bir değerlendirmeden sonra yapıldığını vurguladı.

v4rf3dk

LinkedIn profilinde Google’a 2021’de katıldığı belirtilen York, işten çıkarmaların nasıl belirlendiğinin net olmadığını iddia etti.

Katıldıktan kısa bir süre sonra annesine kanser teşhisi konulduğu için kendi koşullarında sebep aradı: “Belki de yılım beni işten çıkarmaya itti. Google’a Aralık 2021’de başladım. Anneme Şubat ayında 4. evre pankreas kanseri teşhisi kondu Sonraki, resmi oryantasyon bittiğinde ve projeleri koyduğumda.”

Ancak hiçbir pişmanlık duymadığını aktardı: “Heyecan verici şirketlerde çalışmak için her zaman daha fazla fırsat olacak, ancak bir ebeveyn yalnızca bir kez ölür. Annemle yaptığım zaman ve enerjiyi harcadığım için minnettarım, değil. Bunu yapabilecek bir şirkette çalışmaktan çok yoruldum.” Soğuk bir Cuma sabahı, Hayır Kurumumun artık çalışmadığına karar verildi.”

READ  Japonya'nın lezzetli çileklerinin sırrı: Gazyağı

Ayrıca diğer şeylerin yanı sıra Google’a “cömert kıdem tazminatı paketi” için teşekkür etti.

Gönderide, “Hayat devam ediyor ve bir gün bu, eğlendirmek ve eğlendirmek için anlatılan kendini küçümseyen bir hikaye olacak, başka bir engelin üstesinden gelinecek” yazıyor.

Günün öne çıkan videosu

Hindistan yapımı silah sistemleri 74. Cumhuriyet Bayramı Geçit Töreninde gösteriş yapıyor